Sztuka pakowania

13
jak pakowac prezenty
Muszę się Wam do czegoś przyznać… Co roku popełniałam zasadniczy błąd i w myśl powiedzenia, że to zawartość jest ważniejsza od opakowania – wszystkie wyszukane podarunki, pakowałam z pomocą przemiłych Śnieżynek jeszcze w sklepie. Czasem też sama w pośpiechu owijałam w pierwszy lepszy papier dekoracyjny lub wrzucałam do świątecznej torebki…

Jako że tegoroczna Wigilia odbywa się w naszym domu, postanowiłam zadbać o każdy szczegół. Wyszukiwanie odpowiednich prezentów zajęło mi kilka dobrych tygodni. Uznałam, że skoro włożyłam tyle serca w wybór idealnych podarunków, to warto również zadbać o ich odpowiednią oprawę.

W tym roku większość moich świątecznych realizacji krążyła wokół recyklingu, renowacji i natury. Tym samym uznałam, że najlepiej sprawdzi się szary papier, którego zresztą ze względu na moje projekty DIY jest u nas pod dostatkiem.

Szary, ekologiczny papier okazał się doskonała bazą pod wszelkie kombinacje dekoracyjne. Wykorzystałam dodatkowo gałązki jodły, laski cynamonu, szyszki i suszone plastry owoców – dzięki czemu podarunki nie tylko wyglądają orginalnie ale również niosą za sobą zapach Bożego Narodzenia! To jednak nie wszystko! Tegoroczne prezenty na prawdę zaskoczą moich najbliższych, przypomną im o najcieplejszych momentach, które noszą w sercach a także mam nadzieję, że zapewnią dodatkową świąteczna atrakcję. Wszystko za sprawą etykiet! Otóż zamiast wypisywania imion adresatów, postanowiłam odbić na xero ich stare, zapomniane zdjęcia z dzieciństwa, które następnie przykleiłam do poszczególnych prezentów, a obdarowani sami będą musieli rozszyfrować do kogo należą paczki pod choinką.

szary papier do prezentow

jak pakowac prezenty

orginalne pakowanie

pakowanie diy

jak zapakowac prezent

Tegoroczne obdarowywanie, sprawia mi podwójną radość. Postarałam się aby prezenty były na prawdę trafione, a na dodatek w trakcie świątecznych porządków, natknęłam się na album ze zdjęciami, który podsunął mi pomysł na orginalne pakowanie.

Zachęcam Was do wyzwolenia kreatywności również przed samym Bożym Narodzeniem. Jak się okazuje, także z pakowania prezentów możemy uczynić prawdziwa sztukę!

 

ps. Pakowanie prezentów dla Dzieci, jeszcze przede mną! Czy macie jakieś orginalne pomysły?

 

 

 

 

*zdjęcia Joanna Barchetto

 

 

 

 

13 KOMENTARZE

 1. U mnie pakowanie prezentów zawsze wiąże się z trudnością jego rozpakowania i dostania się do samej rzeczy. Nie lubię praktykuję pakowania prezentów w zwykłą torebkę, gdzie wystarczy tylko zajrzeć i wiadomo co jest w środku. W pakowaniu prezentów kieruję się zasadą „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Jeżeli jest to coś małego, fajnym sposobem jest na matrioszka i 10-15 kartonów mniejszych i większych. Uważam, że taki prezent odpakowany po wcześniejsych trudach ‚smakuje’ o wiele lepiej. A jeszcze lepiej smakuje gdy jest zrobiony własnoręcznie. Moja kobieta jest Karateką o brązowym pasie, dlatego zrobiłem jej małą figurkę. Była to mozolna i długa praca, ale opłaciło się, jej uśmiech i zadowolenie było najlepszym wynagrodzeniem za ten projekt.

  Wstawię kilka zdjęć jak szła praca 🙂
  Zrobiłem formę z butelki po kubusiu, jako tors, a wnętrze wypełniłem uniflotem – bardzo dobry materiał, twardy, a z łatwością się w nim rzeźbi. Resztę łączyłem masą papierową smarowaną mieszaniną klejów, potem malowanie, detale i całość prezentowała się naprawdę dobrze. Jestem bardzo zadowolony z takiego prezentu.
  http://iv.pl/images/07612986251737814498.jpg
  http://iv.pl/images/38789105288810280867.jpg
  http://iv.pl/images/35485974080981004863.jpg
  http://iv.pl/images/68807083238785336802.jpg
  http://iv.pl/images/17735235012596605164.jpg

  Aktualnie na figurce wisi kilka medali 🙂

  Na walentynki tez zrobiłem coś własnoręcznie, tym razem pudełko na damskie rzeczy.

  http://iv.pl/images/61676081593311018996.jpg
  http://iv.pl/images/09313888299926918878.jpg

 2. Super pomysł z tak zapakowanymi prezentami. Prezenty dla maluchów na Twoim miejscu zapakowałabym w jakieś fajne kolorowe pudełka (może też samodzielnie zrobione z ich ulubionymi motywami), które po wyjęciu prezentu będą mogły pełnić pudełka na dziecięce skarby 🙂

 3. U nas pakujemy tak aby było dużo papieru do zdejmowania 🙂 Na te święta kupiłam mężowi bardzo poważny prezent: alkomat, tak jak mnie prosił. Ale mam też dodatkowe prezenty niespodzianki 🙂

 4. Też uważam, że szary papier jest idealnym materiałem do pakowania prezentów. A pokazane przez Ciebie pomysły na ozdobienie i „podpisanie” podarunków idealnie współgrają z tą „zwykłością” szarego papieru, tworząc tym samym małe dzieła sztuki 😉 Aż żal rozpakowywać takie pięknie ozdobione paczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here