Piwnica to ważne pomieszczenie każdego domu. Najczęściej służy za domowy składzik, miejsce do wszystkiego. Tu przechowujemy najczęściej rowery, sanki na zimę i letnie opony oraz kartony po sprzętach agd. A co jeśli powiem Ci, że w kilka dni możesz z piwnicy stworzyć miejsce, o którym marzy każdy nastolatek, wielbiciel filmów lub fan aktywnego spędzania wolnego czasu?

 

Piwnica przed remontem

Piwnica jako magazyn na wszystkie “przydasie” była również w naszym domu na Warmii. Każdy, kto przeczytał moją książkę – ten wie, że jestem entuzjastką pozbywania się nadmiaru wszelkich rzeczy z przestrzeni domowych. Uważam, że jeśli przez rok nie użyłeś ani razu danego przedmiotu, to istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że już go nie potrzebujesz i nie ma sensu na przechowywanie go latami, gdyż w efekcie zagracasz nie tylko swój dom ale również zaburzasz jego energię. Nie inaczej było w przypadku piwnicy, bo kiedy w końcu pozbyliśmy się z niej wszystkich przestarzałych urządzeń/rzeczy typu: niedziałająca kosiarka, rozsypujący się regał, a nawet (uwaga!) sedes, to okazało się, że zyskaliśmy całkiem pokaźne pomieszczenie. A wraz z nowo zyskaną przestrzenią, pojawiło się równocześnie całe mnóstwo nowych pomysłów na aranżację 40 metrowego pokoju.

Co zostało zmienione?

  • Pierwsze co z całą pewnością rzuca się w oczy, to…światło. Zyskałam je dzięki wyburzeniu otworów i wstawieniu pokaźnych okien. Początkowo chciałam przeszklić całą ścianę frontową ale po konsultacjach z kierownikiem budowy, zdecydowałam się na trzy symetryczne okna, co w rezultacie jest uważam ciekawszym rozwiązaniem.
  • Dodatkowe światło to również zasługa nowych punktów świetlnych. Wiem, że tuby sufitowe mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników ale w przypadku tego wnętrza, które jest stosunkowo bardzo niskim pomieszczeniem, żadne żyrandole nie wchodziły w grę
  • Jasność, świeżość, optyczne powiększenie wnętrza i poczucie jakbyśmy się znaleźli w zupełnie innej przestrzeni, to w dużej mierze także zasługa zmiany kolorystyki ścian. Ściany zostały pomalowane farbą ceramiczną MAGNAT CERAMIC C45 w kolorze: biały mat. Farba ceramiczna Magnat, to w przypadku wnętrza narażonego na dużą eksploatację – najlepszy wybór. Magnat ceramic jest farbą plamoodporną i cechuje ją duża odporność na ścieranie, to znaczy że w przypadku ewentualnych zabrudzeń, możemy ściany po prostu przetrzeć, bez konieczności ponownego malowania.

  • Wymienione zostały wszystkie podłogi. Postawiłam w tym przypadku na panele winylowe, których położenie, nie wymaga zrywania starej nawierzchni, czy robienia wylewek. Panele winylowe zostały położone na specjalnym podkładzie, który zastępuje konieczność gruntowania podłoża. Dodane zostały również białe, 10-centymetrowe listwy przypodłogowe, które dodały elegancji wnętrzom w całym domu
  • Komin został dodatkowo wyłożony (na całej wysokości domu: trzech piętrach) cegłą, która wprowadziła motyw łączący wystrój trzech wnętrz, a także znacznie ociepliła klimat całego pokoju.

Z piwnicy do pokoju rozrywki & gier & odpoczynku

Pokój rozrywki to dodatkowa przestrzeń, którą zyskaliśmy w zaledwie kilka dni. Miejsce to nazywane również pokojem gier, czy pokojem multimedialnym jest przeznaczone do realizacji hobby i pasji, a także, relaksu, odpoczynku, zabawy i wspólnego spędzania czasu. Jak urządzić pokój rozrywki? I co właściwie powinno się w nim znajdować? W tej kwestii nie obowiązują żadne reguły i wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności domowników! Nasz nowy pokój wyposażyliśmy w bilard (z opcją wymiany blatu i gry w ping ponga), piłkarzyki. Futbol stołowy, powszechnie zwany piłkarzykami, to popularna gra dla 2-4 osób, imitująca prawdziwy mecz piłki nożnej. Na ścianie zawiesiliśmy także rzutki. W wyposażeniu pokoju nie zabrakło również szach, gier planszowych oraz kart. Istotnym elementem wyposażenia jest również kino domowe oraz zestaw do gier multimedialnych jak np. karaoke. Oprócz tego we wnętrzu postawiłam również delikatną sofę oraz fotel.

Stworzenie własnej strefy rozrywki w domu to projekt, który łączy pasję, funkcjonalność i wygodę. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na domowe kino, pokój gier, salę muzyczną czy kącik do czytania, ważne jest, by przestrzeń ta była dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Przemyślana aranżacja pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Dzięki temu zarówno pojedyncze osoby, jak i całe rodziny mogą cieszyć się chwilami relaksu czy rozwijania swoich pasji. Odpowiednie wygłuszenie, nagłośnienie i oświetlenie to kluczowe elementy, które zwiększą komfort użytkowania. Wybór mebli i dodatków może również odzwierciedlać Twój styl i osobowość, dodając tym samym unikalnego charakteru przestrzeni. Każdy pokój rozrywki będzie się różnił, ale wspólnym mianownikiem jest zapewnienie miejsca, gdzie można odpocząć, zrelaksować się i być sobą….