Muszę się Wam do czegoś przyznać… Co roku popełniałam zasadniczy błąd i w myśl powiedzenia, że to zawartość jest ważniejsza od opakowania – wszystkie wyszukane podarunki, pakowałam z pomocą przemiłych Śnieżynek jeszcze w sklepie. Czasem też sama w pośpiechu owijałam w pierwszy lepszy papier dekoracyjny lub wrzucałam do świątecznej torebki…

Jako że tegoroczna Wigilia odbywa się w naszym domu, postanowiłam zadbać o każdy szczegół. Wyszukiwanie odpowiednich prezentów zajęło mi kilka dobrych tygodni. Uznałam, że skoro włożyłam tyle serca w wybór idealnych podarunków, to warto również zadbać o ich odpowiednią oprawę.

W tym roku większość moich świątecznych realizacji krążyła wokół recyklingu, renowacji i natury. Tym samym uznałam, że najlepiej sprawdzi się szary papier, którego zresztą ze względu na moje projekty DIY jest u nas pod dostatkiem.

Szary, ekologiczny papier okazał się doskonała bazą pod wszelkie kombinacje dekoracyjne. Wykorzystałam dodatkowo gałązki jodły, laski cynamonu, szyszki i suszone plastry owoców – dzięki czemu podarunki nie tylko wyglądają orginalnie ale również niosą za sobą zapach Bożego Narodzenia! To jednak nie wszystko! Tegoroczne prezenty na prawdę zaskoczą moich najbliższych, przypomną im o najcieplejszych momentach, które noszą w sercach a także mam nadzieję, że zapewnią dodatkową świąteczna atrakcję. Wszystko za sprawą etykiet! Otóż zamiast wypisywania imion adresatów, postanowiłam odbić na xero ich stare, zapomniane zdjęcia z dzieciństwa, które następnie przykleiłam do poszczególnych prezentów, a obdarowani sami będą musieli rozszyfrować do kogo należą paczki pod choinką.

szary papier do prezentow

jak pakowac prezenty

orginalne pakowanie

pakowanie diy

jak zapakowac prezent

Tegoroczne obdarowywanie, sprawia mi podwójną radość. Postarałam się aby prezenty były na prawdę trafione, a na dodatek w trakcie świątecznych porządków, natknęłam się na album ze zdjęciami, który podsunął mi pomysł na orginalne pakowanie.

Zachęcam Was do wyzwolenia kreatywności również przed samym Bożym Narodzeniem. Jak się okazuje, także z pakowania prezentów możemy uczynić prawdziwa sztukę!

 

ps. Pakowanie prezentów dla Dzieci, jeszcze przede mną! Czy macie jakieś orginalne pomysły?

 

 

 

 

*zdjęcia Joanna Barchetto