Wybrałam dla Was trzy inspirujące biografie, które zdecydowanie warto obejrzeć. Dokumenty przedstawiają sylwetki trzech zupełnie różnych od siebie osób, które wbrew pozorom mają ze sobą wiele wspólnego: bez względu na to, czym na danym etapie życia się zajmują – stają się wybitni w wybranych dziedzinach. Te historie pokazują z jednej strony perfekcjonizm, jasno sprecyzowane cele/wizje, a z drugiej ścieżkę człowieka, która jak wiadomo bywa często bardzo pokrętna…

W tym zestawieniu postanowiłam skupić się na sportowcach, choć w wybranych niżej przykładach szczyt kariery sportowej okazał się tylko jednym z etapów życia. Niesamowita determinacja i jasna wizja celu – to cechy, które łączą tych z pozornie różnych od siebie ludzi. Niezwykle motywujące historie. Warto obejrzeć również z dziećmi.

Film: “ARNOLD” na Netflix

Ten dokument jest moim zdecydowanym faworytem. Zmieścić biografie Arnolda Schwarzeneggera w jednym filmie? To nie byłoby możliwe. Biografia składa się z trzech części: kulturysta, aktor, polityk. Bo każda dziedzina w życiu Arnolda, to oddzielna droga, która w każdym zresztą przypadku doprowadziła go na wyżyny. W trakcie oglądania filmu, wciąż się zastanawiałam jak to możliwe, że jedna osoba była w stanie dokonać tak wiele, Arnold odpowiada na te wątpliwości, zdradzając swoje narzędzia, które trzymały go wokół swoich wizji. Niesamowicie inspirująca historia, a do tego piękne wprost widoki z posiadłości Arnolda.

Film “HALFTIME” na Netflix

Dokument biograficzny o Jennifer Lopez, czyli porażająco ambitnej i pracowitej perfekcjonistce, która sama wydeptała sobie drogę z Bronxu na szczyt, nie zważając na liczne odciski. Artystka, której nie traktowano poważnie ze względu na pochodzenie i o której pupie mówiono częściej niż o jej sukcesach. Kobieta, która swój najlepszy czas w karierze i życiu rozpoczęła po 50. urodzinach. Dokument Netflixa “Halftime”, który – mimo że uładzony i bezpieczny – jest kopalnią inspiracji i tryska kobiecą siłą.

Film “THE PROBLEM CHILD” na Netflix

Jeśli jesteś rodzicem i nie wiesz kim jest Jack Paul, to znaczy że masz sporo do nadrobienia;) “The problem child” jest to dokument, w którym Jake Paul opowiada o swojej zaskakującej drodze od internetowego dowcipnisia i niegrzecznego chłopca do sensacji świata boksu. Co zaskakuje – w dokumencie niemalże na każdym kroku pokazywana jest duchowość, nastawienie i techniki umożliwiające skupienie na własnych, jasnosprecyzowanych celach.

 

Mam nadzieję, że moje propozycje dokumentów biograficznych przypadną Wam do gustu i być może nawet zmotywują. Miłego oglądania! Na moim intagramie – umieściłam rolkę z fragmentami filmów. Zerknij koniecznie.