Wydałam książkę: “Dom. Jak na nowo stworzyć, pielęgnować i pokochać swój dom”. Książka jest dostępna w Empikach w całej Polsce, a ja jestem po pierwsze: szalenie z niej dumna, a po drugie wierzę, że ta pozycja książkowa będzie miała znaczący wpływ na narrację postrzegania najważniejszego miejsca na ziemi: domu.

Moja intencja przy pisaniu książki “Dom. Jak na nowo stworzyć, pielęgnować i pokochać swój dom” 

Od 12 lat tworzę dla Was media LadyoftheHouse, w których jako dekoratorka wnętrz dzielę się patentami na dbałość o wnętrza, metamorfozy oraz spektakularne remonty. Przemiana mojego 120-letniego siedliska, była najczęściej komentowaną metamorfozą na grupach wnętrzarskich w 2022 roku, pisały o niej wszystkie duże magazyny, a sama zmiana poszczególnych pomieszczeń, stała się wielokrotnie inspiracją do przeprowadzenia remontu również waszych wnętrz. Kiedy w 2022 stworzyłam markę i sklep FortheHouse, a chwilę później biuro projektowe i siłą rzeczy stałam się stałą bywalczynią targów i spotkań z producentami mebli, z przykrością wówczas stwierdziłam, że rozmowy o naszych domach toczą się głównie w kontekście zakupu modnych dodatków i chęci stworzenia z naszych domów niemalże katalogowych wnętrz. Zupełnie pomijany jest najważniejszy aspekt: co nam właściwie ten dom daje…Dom  powinien być przede wszystkim naszą ostoją, harmonią, bezpieczną przystanią, miejscem, które nas otula, w którym czujemy się bezpiecznie, jesteśmy wolni i czujemy się szczęśliwi. Będąc w domu, powinniśmy czuć, że jest to nasze miejsce na Ziemi.

Jako właścicielka sklepu z meblami i dodatkami do wnętrz – mogłabym napisać kolejną książkę o urządzaniu wnętrz i aktualnych trendach. Tak pewnie byłoby najprościej. Jednak dla mnie dom – to coś znacznie ważniejszego niż ściany. Moją intencją jest, abyście zmienili swoje postrzeganie domu. Poprzez książkę postanowiłam podzielić się wszystkim tym, co buduje magię niezwykłego domu. Wierzę bowiem, że każdy z nas może stworzyć upragnione miejsce – niezależnie od statusu ekonomicznego i miejsca zamieszkania, a także niezależnie od tego, czy ma rodzinę, czy też nie. Chciałabym jednocześnie, aby każdy po przeczytaniu książki poczuł, że dbałość o dom jest jednocześnie dbałością o nasz wewnętrzny dobrostan i zdrowie oraz stanowi przejaw troski, w tym również o samą siebie. Zapanowanie nad chaosem, jakim się często otaczamy, wnosi spokój zarówno do naszych wnętrz, jak i duszy.

Czym jest dom?

Nasz dom – bez względu na to, czy jest wielką willą, czy skromną kawalerką – stanowi początek wszystkiego. Zdarza się jednak, że bywamy tak zajęci życiem, że na dom nie starcza nam już czasu. A przecież to właśnie on jest przystanią, z której wypływamy i portem, do którego wracamy, żeby nabrać energii i złapać oddech. Dom zbudowany jest z cegieł, ścian i z belek, ale prawdziwy dom buduje się z miłości, czułości, troski i marzeń. Prawdziwy dom jest tam, gdzie mieszka miłość. Tu powstają wspomnienia, tu budzi się nasza moc. Dom to miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie i całkowicie swobodnie.

Stworzenie wymarzonego domu to pierwszy krok, by zapanować nad pozostałymi aspektami życia. Poświęcaj mu swoją uwagę, a przekonasz się, że odwdzięczy ci się po stokroć, stając się twoim największym wsparciem.

W książce: “Dom. Jak stworzyć na nowo, pielęgnować i pokochać swój dom” piszę o tym jak pielęgnować swój dom na każdym poziomie: organizacyjnym, emocjonalnym, duchowym. Dzięki niej zmienisz swoją narrację postrzegania domu, w miejsce które cię otula, karmi, inspiruje, w którym będziesz czuć się szczęśliwie.

NIE PRZEGAP PREMIERY MOJEJ KSIĄŻKI

Małgorzata Kowalewska-Kawuza
“Dom. Jak na nowo stworzyć, pielęgnować i pokochać swój dom”

KUP KSIĄŻKĘ NA

Tekst alternatywny

NIE PRZEGAP PREMIERY MOJEJ KSIĄŻKI

Małgorzata Kowalewska-Kawuza
“Dom. Jak na nowo stworzyć, pielęgnować i pokochać swój dom”

KUP KSIĄŻKĘ NA

Tekst alternatywny

 

PIERWSZE RECENZJE książki: “Dom. Jak na nowo stworzyć, pielęgnować i pokochać swój dom”

Dorota Wellman:

Wszystko w tej książce mówi: dom to ukochane miejsce na ziemi, ostoja, azyl dla nas i rodziny. Oczywiście najważniejsi są ludzie. Zróbmy wszystko, żeby było nam w nim dobrze, żebyśmy chcieli do niego wracać. Czasami musimy stworzyć go od podstaw, a czasami tylko coś poprawić. Tu znajdziecie szereg podpowiedzi, jak to zrobić

Komentarz FB:

Książka jest naprawdę świetna! Właśnie w tym momencie korzystam z pięknego poranka i napajam się magią mijających por roku. Tak pięknie to ukazałaś w książce. 
Uświadomiłam sobie, że tak naprawdę mamy tak dużo narzędzi by przeżyć to życie wyjątkowo. Twoja książka jest pięknym drogowskazem. Gratuluję. Powinnaś pisać dalej… 

Komentarz Empik:

Książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Ciepła, przytulna treść z wieloma poparciami z zakresu psychologii, co było dla mnie sporym pozytywnym zaskoczeniem. Czyta się ją łatwo i przyjemnie. Wiele przykładów z życia sprawia, że ma się wrażenie jakby toczyło się rozmowę z kimś bliskim. Warto

Komentarz Empik:

Ciepła, pełna dobrej energii, wartościowa treść. Ta książka uzmysławia jak ważna jest codzienność, którą w końcu kreujemy sobie sami każdego dnia.