Jesienią i zimą nie wyobrażamy sobie popołudnia bez aromatycznych herbat. W końcu nic nie rozgrzeje nas bardziej od owocowej herbaty z dodatkiem lasek cynamonu, goździków, odrobiny miodu i wanilią. W moim domu każdy ma swój ulubiony smak herbaty: dzieci wolą owocowe, ja z kolei gustuję w czarnych. Ale gdzie to wszystko przechowywać? Dzisiaj przedstawię Wam sposób na przechowywanie herbat, kaw i smakołyków, które sprawią, że przygotowywanie herbat stanie się dla Was czystą przyjemnością!

Herbata to napój znany i ceniony od wieków. W zależności, od tego jaki rodzaj herbaty wybierzesz możesz czerpać z szerokiego wachlarza jej właściwości prozdrowotnych. Czarna herbata pobudza, biała i zielona odmładzają, a czerwona pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Herbaty ziołowe i owoce mają wspaniały smak i są źródłem cennych substancji jak witaminy i minerały. Dlatego warto pić różne rodzaje herbaty i czerpać to, co najlepsze z aromatycznego naparu.

Jak prawidłowo przechowywać herbatę?

Przechowywanie herbaty i kawy ma znaczny wpływ na utrzymanie jej walorów smakowych w dłuższej perspektywie czasowej. Oczywiście, mowa tu przede wszystkim o gatunkowych suszach a nie produktach ekspresowych, dostępnych w dedykowanych opakowaniach. W przypadku tych ostatnich wystarczy, że zadbamy, aby nie były przechowywane w miejscu wilgotnym i że będziemy przestrzegali daty spożycia. Fani herbaty często jednak wybierają produkty gatunkowe, które pozwalają na doznania smakowe dzięki bogactwu licznych dodatków i które cieszą również pięknym wyglądem i cudownym aromatem. Na co więc zwrócić uwagę, kiedy już nabędziemy ulubiony susz?

Tipy na przechowywania herbaty w kuchni od LadyoftheHouse:

Poniżej kilka istotnych wskazówek, które pozwolą nam się cieszyć smakiem i aromatem ulubionych kompozycji herbacianych przez dłuższy czas.

TIP 1: Z dala od wilgoci – wilgoć sprawia, że herbata traci swój smak i aromat.

TIP 2: W zacienionym miejscu – nie zostało jeszcze potwierdzone i udowodnione jednoznacznymi wynikami badań czy ostre światło źle działa na susz, jednak wielu znawców tematu radzi go unikać

TIP 3: W chłodnym miejscu – pudełko na herbatę nie powinno stać w miejscu, które jest bardzo nagrzane, bo w ten sposób susz traci swój smak i właściwości.

TIP 4: Z dala od ostrych, intensywnych zapachów – susz herbaciany z łatwością absorbuje obce zapachy, dlatego należy mieć to na uwadze wybierając miejsce jego przechowywania.

TIP 5: Herbatę przechowuj w szczelnie zamykanych pojemnikach.

Herbata w torebkach to nieco inny produkt. Cenimy go za wygodę — w torebce znajduje się dokładnie odmierzona porcja herbaty, a po zaparzeniu na dnie filiżanki nie pozostają fusy. Parzenie herbaty w torebkach jest łatwe — zanurzamy ją w wodzie o odpowiedniej temperaturze, a gdy uzyskamy napar o preferowanej mocy, torebkę wyrzucamy do kosza na śmieci. Herbaty w torebkach mogą być zapakowane wyłącznie w pudełko lub dodatkowo, każda saszetka może mieć własną kopertę. Koperty na każdej saszetce nie służą tylko estetyce — chronią przed ulatnianiem się aromatu mieszanki umieszczonej w bardzo cienkim, celulozowym woreczku.

Uwaga na mole w herbatkach owocowych!