Jaki odkurzacz kupić – to pytanie, które pada na moich mediach minimum kilka razy w ciągu tygodnia. Nic dziwnego, prezentowałam zarówno odkurzacze automatyczne, workowe, ręczne jak i pionowe. Sama w domu mam ich kilka rodzajów. Gdybym jednak miała wybrać tylko jeden sprzęt odkurzający do domu…to poczytajcie poniżej na co bym postawiła!

Zastanawiasz się na zakupem odkurzacza? Postaw na urządzenie uniwersalne, wygodne i przede wszystkim z mocnymi parametrami. Niech to będzie sprzęt, którym odkurzysz schody, umyjesz podłogi, taki którym posprzątasz w samochodzie i który posiada optymalną ilość końcówek, które pomogą ci dotrzeć do największych zakamarków. Cudownie jeśli dodatkowo całe sprzątanie odbędzie się na jednym ładowaniu i będzie możliwie przyjemne, bo np. unikniesz dźwigania, czy konieczności schylania się pod meble….

Odkurzacz pionowy czy jest to wybór optymalny?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze pionowe. Można się nawet posilić o stwierdzenie, że wraz z robotami sprzątającymi, odkurzacze pionowe zdominowały rynek w segmencie odkurzania. Ich konstrukcja jest wygodna nie tylko w użyciu, ale również w przechowywaniu – pozwalają zaoszczędzić miejsce. Jeszcze praktyczniejszym rozwiązaniem jest odkurzacz z funkcją mycia, dzięki któremu wykonasz dwie czynności – odkurzanie i mycie podłóg – jednocześnie. To duża wygoda i oszczędność czasu. Ponadto pionowy odkurzacz z funkcją mycia bywa bezprzewodowy, co zdecydowanie podnosi dodatkowo komfort użytkowania.

Zalety odkurzaczy bezprzewodowych:

 • BRAK KABLA – brak plączącego się kabla pod nogami i brak konieczności przepinania kabla z gniazdka do gniazdka. Komfortowe poruszanie się po domu.
 • WIĘKSZA MOBILNOŚĆ – odkurzacz możemy zabrać ze sobą do samochodu, z większą łatwością odkurzymy także kanapę lub podobnie trudne dostępne miejsca.
 • BRAK WORKÓW – zamiast tego pojemniki, które można zdemontować, opróżnić, umyć i ponownie założyć. Rozwiązanie szczególnie polecane alergikom.
 • LEKKA KONSTRUKCJA – odkurzacze bezkablowe są lekkie i bardzo poręczne. Zdecydowanie łatwiej jest nimi operować i poruszać się po domu.
 • CICHA PRACA – odkurzacze bezprzewodowe wyróżnia także zdecydowanie cichsza praca w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami.

Wady odkurzaczy bezprzewodowych:

 • CZAS PRACY – jeśli zdecydujemy się na tańszy model, to wbudowany akumulator może pozwolić nam na zazwyczaj maksymalny czas pracy do kilku minut. Może to być niewystarczające na sprzątnięcie całego domu.
 • KONIECZNOŚĆ ŁADOWANIA – nie można zapominać także o regularnym ładowaniu akumulatora. Cały proces trwa zazwyczaj kilka godzin, więc najlepiej podłączać odkurzacz do ładowarki zaraz po posprzątaniu, aby mieć pewność, że następnym razem, gdy pojawi się taka potrzeba, będzie gotowy do pracy.
 • FILTRACJA -wiele modeli oferuje także gorszej jakości filtry, co może być szczególnie ważne dla osób z alergiami.

A co jeśli Wam powiem, że na rynku jest odkurzacz, który na 1 ładowaniu potrafi przepracować do 80 minut nieprzerwanej pracy, ma ogromną moc ssącą i posiada kilka opcji sprzątania w jednym?

Poznajcie: odkurzacz pionowy Tefal X-force Flex 15.60 z funkcją mycia podłóg – najmocniejszy model z dostępnych.

Tefal X-force FLEX 15.60 – odkurzacz pionowy z funkcją mycia podłóg

To właśnie model Tefal X-force FLEX 15.60 pozwolił mi na sprawne wysprzątanie domu na święta. I z tego powodu postanowiłam przedstawić to urządzenie również Wam. Szczególnie w okresie świąt szukamy sprzętów, które ułatwią nam pracę i uznałam, że ten dokładnie model odkurzacza, jest strzałem w “10”. Uważam, że to urządzenie na tle innych odkurzaczy pionowych wyróżnia przede wszystkim: bardzo długi czas pracy na 1 ładowaniu, uniwersalność, lekkość  i łatwość użytkowania. Ale to nie wszystko!

 • Tefal X-force FLEX 15.60 cechuje niezwykła moc ssącą na poziomie 230 Airwattów. Moc zapewnia ekstremalnie skuteczne odkurzanie w każdej sytuacji. Odkurzacz doskonale radzi sobie z piaskiem od butów na podłodze, czy odkurzaniem dywanów (w przypadku odkurzaczy pionowych jest ewenementem!).
 • Odkurzacz ten sam dostosowuje moc do rodzaju sprzątanej podłogi – zwiększa ją na dywanie i zmniejsza na twardym podłożu.
 • Cyfrowy wyświetlacz umożliwia monitorowanie zużycia baterii i dostosowanie mocy do Twoich potrzeb, dzięki 5 trybom pracy oraz przypomina o czyszczeniu filtra.
 • FILTRACJA 99,9% System filtrów, w tym wysokowydajny filtr EPA skutecznie zatrzymuje 99,9% wszelkich zabrudzeń i alergenów.
 • Pojemny zbiornik na kurz 0,9l umożliwia długą pracę bez konieczności częstego opróżniania. Zbiornik na kurz oraz filtr zmywalny można myć pod bieżącą wodą. Generalnie należy wspomnieć, że użytkowanie tego sprzętu jest niezwykle łatwe i intuicyjne.
 • TRYB BOOST Maksymalna moc na żądanie – naciśnij, odkurz i puść, by oszczędzić baterię.
 • LEKKI Moduł ręczny waży zaledwie 1,9kg, a cały odkurzacz 3,2kg dla wygody użytkowania.
 • UNIWERSALNY: Używam go do odkurzania paprochów ze stołu, jak i sprzątania w szafkach, pod meblami, czy chcąc odkurzyć lampy sufitowe albo posprzątać w samochodzie. Tefal X-force FLEX 15.60 został wyposażony w kilka akcesoriów jak np.: szczotka do mebli czy turboszczotka do usuwania sierści, które pozwalają posprzątać nim każdy zakamarek!
 • Bogaty zestaw akcesoriów składający się aż z 8 elementów pozwoli Ci zachować porządek we wszystkich zakamarkach. W zestawie znajdziesz:
 1. Odkurzacz Tefal X-Force Flex 15.60
 2. Elektroszczotkę Deep Power LED Vision
 3. Mini Turboszczotkę
 4. Miękką szczotkę
 5. Ssawkę szczelinową
 6. Elastyczną końcówkę
 7. Wolnostojącą stację dokującą
 8. 2 szczotki EasyBrush
 9. 2 filtry zmywalne
 10. Filtr EPA
 • TECHNOLOGIA FLEX Ta cecha to inaczej elastyczność i dotyczy rury, która jeśli trzeba jest sztywna, a w razie potrzeby np. podczas odkurzania pod meblami, może się zginać. Elastyczność rury pozwala dosięgnąć kurz znacznie skuteczniej nawet pod niskimi meblami bez konieczności schylania się (ogromna wygoda pracy)
 • Nie zabrakło również takich smaczków jak podświetlanie ledowe w głównej elektroszczotce, co z jednej strony jest takim “sprzętowym bajerem”, a z drugiej pozwala nam dostrzec każde zabrudzenie na powierzchni podłogi.
 • GŁOWICA AQUA 2w1, dzięki której jednocześnie odkurzysz i umyjesz podłogi. Innowacyjna, zaawansowana technologicznie konstrukcja głowicy oferuje dokładne do czyszczenie, z ruchem do tyłu i do przodu w nawet w trudno dostępnych miejscach i na zakrętach. Urządzenie 2 w 1. Dzięki głowicy Aqua możesz w wygodny sposób jednocześnie odkurzać i myć podłogę, oszczędzając nawet połowę czasu przeznaczonego na sprzątanie.

Jeśli miałabym Wam polecić jeden uniwersalny sprzęt, który raz na zawsze – pozwoli Wam zapomnieć o wiadrach z wodą, o workach do odkurzaczy, o ciągnącym się kablu z przewodem, czy wreszcie o ciężarze tradycyjnego odkurzacza? To wybór w tym przypadku jest prosty: Tefal X-Force Flex 15.60 – zadba komleksowo o Wasze podłogi i nie ma sobie równych!