Jak wiecie doskonale – od ponad roku jestem absolutną fanką domowych środków czystości i nie wyobrażam już sobie więcej domu wypełnionego ulatniającymi się oparami z chemią. Domowe środki czystości nie tylko są znacznie bardziej skuteczne, dużo zdrowsze dla naszego zdrowia i otoczenia ale taże są dużo tańsze od detergentów, które są dostępne w sklepach. 

W dzisiejszym materiale przedstawię Wam niezawodny sposób na czyszczenie piekarnika domowym sposobem. Do przygotowania artykułu oraz video (dostępnego na moim Instagramie- kliknij żeby obejrzeć tutorial) musiałam naprawdę mocno się poświęcić. Aby tak bardzo zapuścić piekarnik – nie myłam go przez równo dwa miesiące i to niemalże przy codziennym użytkowaniu! Wszystko po to, aby móc przedstawić Wam spektakularną skuteczność mojego domowego sposobu nawet przy mocnych zabrudzeniach. Zatem! Jak skutecznie wyczyścić piekarnik domowym sposobem?

Jak wyczyścić piekarnik? Zasady ogólne:

Szukasz domowych sposobów na czyszczenie piekarnika? Zanim przystąpisz do działania, poznaj kilka najważniejszych zasad, które będą dotyczyły zarówno mojego patentu na doczyszczenie mocno zabrudzonego piekarnika, jak i codziennej dbałości o jego czystość. Jeśli będziesz o nich pamiętać, wyczyścisz swój piekarnik szybko, skutecznie i bezpiecznie. Jakie zasady warto znać?

 • Czyść piekarnik tylko wtedy, gdy jest zimny. Do czyszczenia piekarnika przystępuj zawsze dopiero w momencie, gdy jego wnętrze całkiem wychłodzi się po ostatnim pieczeniu.
 • Wyciągnij ruszty i blachy. Zanim zaczniesz czyścić wnętrze piekarnika, wyciągnij całe jego wyposażenie – ruszty oraz blachy, które najlepiej wyczyścić oddzielnie.
 • Dostosuj metodę czyszczenia do rodzaju zabrudzeń. Innych metod będziesz używać do usunięcia świeżych plam, a innych, jeśli masz do czynienia z przypaleniami czy zaschniętymi zabrudzeniami.
 • Zadbaj o dłonie. Do czyszczenia piekarnika zawsze załóż rękawice, które ochronią Cię przed działaniem środków czyszczących oraz przed ewentualnym zranieniem o ostre krawędzie.
 • Sprzątaj regularnie. Najlepszą drogą do czystego piekarnika jest jego regularne sprzątanie. Usunięcie drobnych, świeżych zabrudzeń jest znacznie łatwiejsze niż szorowanie przypaleń i zaschniętych resztek jedzenia. Jeśli jednak do tej pory zdażyło Ci się zaniedbać piekarnik kuchenny, poznaj mój patent, który sprawdza się nawet przy długotrwałym i intensywnym zaschnięciu tłuszczów.

Patent LadyoftheHouse na czysty piekarnik kuchenny!

Do czyszczenia piekarnika domowym sposobem potrzebne są:

 • woda,
 • butelka wyposażona w atomizer,
 • ocet,
 • soda oczyszczona,
 • folia aluminiowa,
 • ściereczka

Czyszczenie piekarnika domowym sposobem krok po kroku:

 1. W butelce wyposażonej w atomizer zmieszaj ocet z wodą w proporcjach 10 octu : 90 wody i dokładnie wymieszaj.
 2. Tak sporządzoną mieszankę należy spryskać dokładnie wnętrze piekarnika (włącznie z szybą i blachami).
 3. Następnie spryskaną powierzchnię należy posypać sodą oczyszczoną i pozostawić na godzinę. Piekarnik może być zamknięty, gdyż soda nie opadnie z mokrej powierzchni.
 4. Po upływie godziny, przygotuj kawałek folii aluminiowej i uformuj z niej kulę lub inną strukturę, którą łatwo złapiesz w dłoń i będziesz nią mógł swobodnie manewrować. Szoruj i pocieraj delikatnie całość, aż do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Folia daje się swobodnie formować, dzięki czemu stworzysz myjko-ściereczkę, zdolną trafić w każde zagłębienie. Jest za to o wiele delikatniejsza niż tradycyjne zmywaki i szorstkie gąbki, które mogą rysować mytą powierzchnię a jednocześnie niezwykle skuteczna.
 5. Na koniec przetrzyj wszystko wilgotną ściereczką.

Mycie piekarnika nie musi być trudne! Najważniejsze to pamiętać, by robić to regularnie. Wtedy wystarczy szybkie sprzątanie i odzyskasz swój czysty piekarnik w 5 minut. A jeśli zabraknie Ci czasu na sprzątanie i zabrudzenia będą trudniejsze do usunięcia? Na szczęście na to też patent LadyoftheHouse! Wykorzystaj go koniecznie jeśli chcesz uzyskać efekt piekarnika jak ze sklepu.

 

Zobacz produkty z aranżacji

Sklep ForTheHouse