Po odkryciu działania sody oczyszczonej, nie można się już bez niej obejść. Soda jest produktem magicznym, wielofunkcyjnym, nietoksycznym, a przy tym bardzo tanim. Sodę oczyszczoną można wykorzystać w wielu pracach domowych. Posiada działanie dezynfekujące, niwelujące zapachy, czyszczące i wybielające.

Soda oczyszczona to inaczej wodorowęglan sodu, który znalazł zastosowanie w czyszczeniu różnych miejsc i przedmiotów głównie dlatego, że jest skuteczny i tani. Nie musisz kupować specjalnych detergentów – innych do dywanów, a innych do czyszczenia zlewu. Są dużo droższe i bardzo szybko zapełnią miejsca w szafkach. Tymczasem opakowanie sody oczyszczonej jest maleńkie, a drzemie w nim prawdziwa moc. Poznaj 6 zastosowań sody oczyszczonej w moim domu.

SODA OCZYSZCZONA – dezynfekuje. Sposób na higienę deski do krojenia

Od czasu do czasu wysmaruj deskę specjalną papką, która składa się z łyżki sody oczyszczonej, łyżki soli oraz odrobiny wody. Mieszanka dotrze do najgłębszych szczelin i zdezynfekuje powierzchnię. Możesz też użyć samej soli – posyp nią tworzywo i pozostaw na noc. Miej jednak na uwadze to, że drewnianych desek nie wolno zostawiać do namoczenia na dłuższy czas. Drewno bowiem pod wpływem wody puchnie i pęka w czasie używania.

SODA OCZYSZCZONA – odświeża. Sposób na czysty dywan

Soda oczyszczona to skuteczny i ekologiczny sposób na usunięcie brudu i neutralizację brzydkich zapachów. Czyszczenie dywanu sodą to nie tylko świetny sposób na usunięcie z niego brudu i niepożądanego zapachu. Czyszczenie dywanu sodą na sucho jest bardzo proste. Zacznij od dokładnego odkurzenia dywanu. Weź opakowanie sody oczyszczonej i posyp dywan warstwą proszku. Zostaw sodę na dywanie na kilka godzin, a nawet dłużej, jeśli dywan jest mocno zabrudzony. Soda w tym czasie wchłonie wszystkie nieprzyjemne zapachy z dywanu, oczyści go też z zabrudzeń, również tych niewidocznych dla oka. Po kilku godzinach raz jeszcze odkurz starannie cały dywan. Po takim zabiegu dywan powinien być czysty i higieniczny, a jego kolory odzyskają świeżość.

SODA OCZYSZCZONA – wybiela. Sposób na czystą łazienkę

Czyszczącą pastę z sody – skuteczny środek myjący i wybielający, otrzymasz z połączenia jej z wodą w stosunku 3:1. W zależności od intensywności zanieczyszczeń, możesz nią szorować powierzchnie lub pozostawić na kilka minut i przetrzeć mokrą, miękką szmatką. jest to doskonały środek do czyszczenia fug, zlewów i umywalek.

SODA OCZYSZCZONA – odkamienia. Sposób na czajnik jak nowy

Soda oczyszczona to doskonały, naturalny i tani środek na niechciany kamień z czajnika. Specjalny płyn, składający się z czterech stołowych łyżek sody oczyszczonej wsypanej do 1,5 litra wody, wlej do czajnika i pozostaw na około 60 minut. Potem wystarczy opróżnić czajnik, przetrzeć gąbką, przepłukać, a jeśli zapach wydobywający się z czajnika będzie zbyt intensywny, należy kilka razy zagotować w nim wodę – i gotowe.

SODA OCZYSZCZONA – neutralizuje zapachy. Sposób na świeży zapach w lodówce

Nieprzyjemny zapach z lodówki czy śmietnika to zmora każdej kuchni. Gdy nie pomagają specjalne odświeżacze ani regularne dbanie o czystość, a nieprzyjemne zapachy rozchodzą się na całe pomieszczenie warto skorzystać z sody oczyszczonej. Wystarczy, że na dno kosza wsypiesz trochę sody, a w lodówce umieść ją w miseczce. Soda oczyszczona pochłonie brzydkie zapachy – pamiętaj jednak, aby wymieniać ją min. raz w miesiącu.

SODA OCZYSZCZONA – oczyszcza. Sposób na doczyszczony piekarnik

Przypalony brud w piekarniku to prawdziwa kuchenna zmora. Na szczęście szerokie zastosowanie sody oczyszczonej pomoże i w tym przypadku. Zrób z sody pastę, mieszając ją z wodą i odrobiną octu. Nałóż ją na zabrudzenia w piekarniku. A następnie przetrzyj zgniecioną folią aluminiową. Po zabrudzeniach nie zostanie śladu. Sprawdź moją metodę na czysty piekarnik <tutaj> 

domowe srodki czystosci

 

 

Zobacz produkty z aranżacji

Sklep ForTheHouse