Już za chwilkę, już za momencik podzielę się z Wami kolejnym wyremontowanym wnętrzem w Siedlisku LadyoftheHouse. Tym razem metamorfozie poddałam poddasze, na którym mieści się sypialnia. W dzisiejszym artykule poznacie główne założenia stylu rustykalnego w sypialni, które starałam się wprowadzić w to przytulne pomieszczenie.

Styl rustykalny w sypialni to według mnie synonim sielskiego wypoczynku. Co ciekawe ten styl stanowi jedną z najchętniej wybieranych aranżacji – nie tylko w domach położonych na wsi. Nic w tym dziwnego…Styl wiejski w sypialniach, wprowadza do wnętrza klimat beztroski, spokoju, sielskości i romantyzmu. We wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym przeważają naturalne barwy i materiały. Nie brakuje w nich roślin oraz kwiatów. Tutaj dobrze czuć się będą osoby, które cenią rodzinne ciepło i bliski kontakt z naturą. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących prostotę, subtelność i wdzięk.

Co oznacza styl rustykalny w sypialni? Dla mnie ten nurt jest przede wszystkim mocno osadzony w naturze. Nawiązuje do sielskiego życia na wsi. Stawia na naturalne biele, kremy, a także barwy ziemi, czyli beże i delikatne brązy. Mocne akcenty jeśli się pojawią, to jednak głównie w dodatkach. Soczyste zielenie, zgaszone błękity oraz optymistyczne żółcienie ożywiają przestrzeń i nadadzą jej oryginalny charakter. Do głównych wyróżników wspomnianej estetyki należy przede wszystkim prostota ale w sielskim wydaniu.

Na ścianach w rustykalnej sypialni również powinny przeważać jasne kolory jak biel, beż, jasny brąz i inne naturalne kolory ziemi, które zresztą także sprawdziły się w pozostałych wnętrzach Siedliska LadyoftheHouse. Na rustykalnych ścianach, prócz klasycznych, stonowanych barw lub drewnianych elementów, mile widziane są również tapety. Powinny być to jednak dekory subtelne i utrzymane e delikatnej kolorystyce, najlepiej nawiązującej do naturalnych motywów.

Nawiązanie do natury spotkać możemy także w materiałach dekoracyjnych. W sypialni o stylu rustykalnym dominuje wiklina, narzuty, koce i poduszki wykończone plecionymi warkoczami lub wzorem nawiązującym do natury. Podłogę można ozdobić wełnianym, grubym dywanem lub miękką imitacją owczej skóry, Do udekorowania okien sprawdzą się zasłony utrzymane w jasnej palecie barw, tkaniny wykończone haftem lub koronką.

W rustykalnej sypialni najważniejszą rolę odgrywa jednak duże i solidne, drewniane łóżko. Najlepiej z solidną ramą na przykład z rattanu. Im bardziej swojskie i naturalne, tym lepiej. Mebel sam w sobie, powinien być jak najbardziej bezpretensjonalny i pozbawiony misternych dekoracyjnych elementów. Im bardziej swojsko i naturalnie, tym lepiej!

Jesteście ciekawi efektu remontu? Publikacja z efektem końcowym nastąpi jeszcze w tym tygodniu! Tymczasem zapraszam do obejrzenia jak wiele zostało już zrobione w Siedlisku LadyoftheHouse:

SIEDLISKO LADYOFTHEHOUSE <klik>

REMONT KUCHNI W SIEDLISKU LADYOFTHEHOUSE <klik>

REMONT ŁAZIENKI W SIEDLISKU LADYOFTHEHOUSE <klik>

REMONT TOALETY W SIEDLISKU LADYOFTHEHOUSE <klik>

remont-lazienki

REMONT SALONU W SIEDLISKU LADYOFTHEHOUSE <klik>

farby-magnat

REMONT JADALNI W SIEDLISKU LADYOFTHEHOUSE <klik>