Jak urządzić salon? Odpowiedź jest prosta: Tak abyśmy czuli się w nim “jak w domu”. Salon musi być wygodny, komfortowy i w naszym stylu, odpowiadający naszym potrzebom. W dzisiejszym materiale przedstawię jak urządziłam nasz salon w domu nad jeziorem. Zapraszam Was do wyjątkowego wnętrza. Ten salon to spełnienie marzeń!

Oto przed Wami wnętrze pełne słońca, przytulne i z fantastycznym widokiem. Mam nadzieję, że po tym materiale nikt już nie będzie miał wątpliwości skąd nazwa tego miejsca “LadyLakeHouse” trzon pochodzi od nazwy bloga i “lake” w tłumaczeniu znaczy: jezioro – jako główny sprawca całego zamieszania. Zapraszam do oglądania video:

JAK URZĄDZIĆ SALON?

OKNA w salonie: Wy to już doskonale znacie z moich wcześniejszych realizacji ale w przypadku tego wnętrza muszę to podkreślić – kocham wielkie, odsłonięte okna! Mam wrażenie, że słońce w takich wnętrzach zupełnie inaczej operuje. A my nie zamykamy się na świat, tylko wręcz przeciwnie podziwiamy go w pełnej krasie. Naturalne światło ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie – dodaje energii, poprawia nastrój, wzmacnia efektywność. Ale to nie wszystko. Duże okna w salonie cieszą się niesłabnącą popularnością również ze względów funkcjonalnych i ekonomicznych, a mit, że „duże przeszklenia to duże straty ciepła” już dawno odszedł do lamusa. Nowoczesne okna, również te w rozmiarze XXL, posiadają znakomite parametry termoizolacyjne, do tego zachwycają designem i pozwalają cieszyć się panoramicznym widokiem na własny ogród lub otaczający krajobraz.

MEBLE w salonie: Zwróćcie uwagę na meble, które wybrałam do salonu. Są niezwykle miękkie i już na sam widok zachęcają aby się w nich rozsiąść i zapaść w mięciutkich poduchach. Do mebli dobrałam również naturalne zasłony, lniane i w odcieniu pasującym do pozostałych elementów wnętrza. W salonie możemy dostrzec mnóstwo najwyższej jakości rattanu. Z drugiej strony natura wykończeniówki przeplata się ze złotymi elementami, które dyskretnie nadają wnętrzu blasku. Mamy tu bardzo dużo elementów, które wcale nie są jednoznaczne aby je łączyć jak wspomniany rattan ze złotem, czy wiekowy blat stołu z parkietem w formie jodełki. Natura przeplata się tutaj z elegancją.

BOAZERIA w salonie: Na jednej ze ścian w salonie postawiłam na boazerię. Oczywiście nie taką jak w latach 80-tych, którą znacie z polskich domów. Ściany mieszkań i przedpokoje w domach jednorodzinnych pokrywano wówczas wąskimi sosnowymi listewkami pomalowanymi lśniącym lakierem. Mieszkańcy bloków próbowali w ten sposób nadać swojemu lokum rustykalny charakter. Nie bez znaczenia była też łatwość utrzymania boazerii w czystości. Rezultaty nie zawsze jednak okazywały się udane. Ciasne przedpokoje z pawlaczami i ścianami pokrytymi drewnem stawały się ciemne, a czasem wręcz klaustrofobiczne. W salonie LadyLakeHouse również postawiłam na boazerię jednak niczym nie przypominającej zamierzchłych czasów. W tym przypadku mamy do czynienia z eleganckimi panelami frezowanymi, które idealnie wkomponowują się w ścianę. Boazeria w salonie w połączeniu z kuchnią, którą zobaczycie w kolejnym odcinku, tworzą niezwykłą ciągłość i całość. Panele stanowią doskonały patent na na ukrycie kabli i klimatyzatora. Na boazerię ścienną nie musicie wydawać fortuny wykonując ją z drewna. Doskonale sprawdzi się także płyta lub MDF.

TELEWIZOR w salonie: Zdecydowana większość osób, które nas odwiedziły – była przekonana, że wielki prostokąt wiszący na ścianie to po prostu obraz. Tymczasem ten prostokąt z pięknym widokiem, który na nim widnieje to telewizor w ramie! Ramie, którą na dodatek możemy wymieniać dowolnie na różne kolory. Dodatkowo telewizor możemy włączyć w tryb czuwania i wówczas zostaje wyświetlany wybrany przez nas obraz lub zdjęcie z najbliższymi. Doskonały patent, który dedykuję wszystkim estetom, podobnym  do mnie uważającym czarny monitor za przeklęcie dizajnerskie we wszystkich jasnych pomieszczeniach.

FARBY do salonu: Rama telewizora cudownie wtapia się w kolor ściany, która włącznie ze sztukaterią na sufitach – została pomalowana farbą MAGNAT CERAMIC C77 w kolorze o nazwie: “Biały Granit”. Farby Magnat Ceramic są wyjątkowo odporne na ścieranie i ewentualne zabrudzenia, a przy tym wybrany kolor genialnie komponuje się z estetyką salonu.

salon-aranzacja-farby-magnat

 

Mam nadzieję, że wystrój i aranżacja salonu – staną się dla Was inspiracją w przypadku urządzania wymarzonych wnętrz!

Do zobaczenia w kolejnym odcinku z naszego domu nad jeziorem!