Od ostatniej, wiosennej metamorfozy – wiele się zmieniło w naszej Siedliskowej Rodzinie. Na świat przyszły dwa, przepiękne źrebaczki. Przywitaliśmy także nowe pokolenie kurcząt i kaczek. A żeby tego było mało: niespodziewanie zadomowił się u nas także okoliczny zając! Ja z kolei w tym czasie, byłam skupiona na remoncie siedliskowego domu – a w zasadzie to tym razem na konkretnie na samej sypialni znajdującej się na poddaszu….

Remont sypialni – projekt i założenia

Poddasze czasem okazuje się kłopotliwym do zaaranżowania pomieszczeniem. Długo zastanawiałam się jak wykorzystać jego trudne elementy, na przykład miejsca pod skosami i jak przekuć wady wnętrza na zalety. Sypialnia na poddaszu umiejscowiona jest z dala od części dziennej domu, jak na przykład kuchni czy salonu. Panuje tu cisza i spokój. Przez okna co wieczór można podziwiać rozgwieżdżone niebo oraz spacerujące zwierzęta…Całe wnętrze sypialniane w Siedlisku LadyoftheHouse podlegało jednak gruntownemu remontowi. Wyzwanie stanowi chociażby elektryka. Pierwotnie na strychu ktoś kiedyś najwyraźniej planował stworzenie kuchni,, gdyż tutaj gniazda z prądem zostały rozmieszczone niemalże na każdej wysokości ściany i to po kilka sztuk…Priorytetem w zmianie tego pomieszczenia jest naprawa ścian: ich naprostowanie oraz walka z wilgocią, która była skutkiem długo nieszczelnego dachu. Tym samym postanowiłam zmienić także ich kolorystykę, która dotychczas bardzo przytłaczała to wnętrze i sprawiała, że nikt chętnie nie chciał w nim przebywać. W całym remoncie Siedliska LadyoftheHouse bazowałam wyłącznie na produktach marki MAGNAT, dlatego i tym razem poprosiłam o pomoc Annę Szymaszek specjalistkę ds. PR FFil Śnieżka, która poradziła mi farbę dedykowaną do sypialni: MAGNAT CERAMIC CARE. Farba oprócz doskonałego krycia ma również właściwości oczyszczające powietrze z formaldehydu.

Remont sypialni na poddaszu trwał zaledwie 3 dni – zobaczcie jak wyglądał przebieg prac krok po kroku:

Remont sypialni w 3 dni. Przebieg remontu sypialni

DZIEŃ 1: Pierwszego dnia zostały zerwane i skute ściany, których nie dało się już uratować i które nie rokowały najlepiej na przyszłość, bo np. z zewnątrz nie wyglądały najgorzej ale już po głębszej ekspertyzie okazywało się, że są bardzo zawilgocone. Tego dnia zostały również zamknięte obwody w nadprogramowych gniazdach z prądem. Usunięty został stary grzejnik oraz zostały skute płytki w miejscu planowanej niegdyś wnęki na kuchnię.

DZIEŃ 2: Drugiego dnia brakujące ściany zostały wyłożone płytami gipsowo-kartonowymi. Miejsca łączeń zostały wyszpachlowane. Po wyschnięciu szpachli, nastąpiło malowanie ścian i sufitu. Tego dnia również została wyłożona nowa podłoga, a na miejscu starego grzejnika, został powieszony nowy egzemplarz.

DZIEŃ 3: Trzeciego dnia, dwie ściany zostały wyłożone delikatną tapetą. Na suficie konsekwentnie zostały umieszczone belki rustykalne. Nad oknami powieszone zostały karnisze. A przy podłodze – zostały przymocowane listwy przypodłogowe.

Remont sypialni “PRZED” i “PO”

REMONT SYPIALNI – CO ZOSTAŁO ZMIENIONE?

KOLOR NA ŚCIANACH: Kolorystyka sypialni ma poddaszu ma duże znaczenie zarówno wtedy, gdy pokój nie jest duży, jak i wówczas, gdy jest przestronny. Jasne odcienie sprawią, że małe, ciemne wnętrze wyda się jaśniejsze. Zawsze w takim przypadku sprawdzi się biel ścian, na której zresztą bazowałam we wszystkich remontach siedliskowego domu. Ściany w sypialni zostały pomalowane farbą ceramiczną MAGNAT CERAMIC CARE w kolorze A1 “Szlachetna biel”, która totalnie odmieniła oblicze tego pomieszczenia. Farba stworzyła świetny duet z delikatną tapetą z motywem liści.

BELKI RUSTYKALNE: Na suficie zostały przymocowane belki rustykalne tzw. “Bieszczady”. Belki są kopiami belek z naturalnego drewna i mogą być wykorzystywane jako element dekoracyjny ścian i sufitów. Zastosowanie belek rustykalnych wytwarza niepowtarzalny urok, podkreślając przy tym rustykalny charakter wnętrza.

DODATKI & MEBLE: Kropkę nad “i” stanowią bez wątpienia klimatyczne zasłony, tekstylia, dodatki i przede wszystkim efektowne łóżko, które doskonale wpisuje się w styl rustykalny.

ROŚLINY: W sypialni postawiłam także na rośliny. Mamy tu drzewko oliwne, drzewko szczęścia i mało wymagające sukulenty , które świetnie komponują się z delikatnym charakterem wnętrza oraz tym co na zewnątrz, czyli naturą, którą można się napawać zza okna.

PROJEKTOR NA ŚCIANIE: To co stanowi element zaskoczenia to z całym przekonaniem projektor. Wspominałam kilkukrotnie, że Siedlisko LadyoftheHouse będzie wolne od telewizora i pozostałych mediów. Jednak możliwość wyświetlania ulubionych bajek przez dzieci lub filmów w sobotnie wieczory, to przecież zupełnie inna historia…Okazuje się, że projektor i możliwość wyświetlania filmów w sypialni – to wbrew pozorom nie jest taka skomplikowana sprawa. Warto przemyśleć ten aspekt jeszcze podczas remontu. Ekran stworzyłam na ścianie we wnęce (tej która niegdyś miała służyć za kuchnię) dzięki dobrej jakości farbie. Farba Magnat Ceramic Care A1 w tym przypadku nie tylko optycznie znacznie powiększyła to wnętrze, ale też dzięki jej dobremu kryciu – sporo zaoszczędziłam na braku konieczności zakupu specjalnego ekranu do wyświetlania filmów.

Mam nadzieję, że remont mojej siedliskowej sypialni – zainspiruje Was do zmian w Waszych wnętrzach. A gdybyście szukali więcej inspiracji wnętrzarskich z Siedliska LadyoftheHouse, to zapraszam do obejrzenia przebiegu remontu z takich pomieszczeń jak: kuchnia, jadalnia, salon, łazienka, toaleta…

Remont Siedliska LadyoftheHouse:

Remont KUCHNI w Siedlisku LadyoftheHouse:

Remont ŁAZIENKI w Siedlisku LadyoftheHouse:

Remont SALONU w Siedlisku LadyoftheHouse:

Remont TOALETY w Siedlisku LadyoftheHouse:

remont-lazienki

Remont JADALNI w Siedlisku LadyoftheHouse: