Przedstawiam kolejny remont w cyklu “Siedlisko LadyoftheHouse”, w którym odnowiłam starą toaletę. Zastane pomieszczenie wymagało absolutnego remontu. W toalecie wymieniliśmy zarówno hydraulikę, przyłącza jak i cały wystrój. Remont toalety trwał pełne 4 dni. Zobaczcie spektakularny efekt “przed” i “po” metamorfozie.

Na wstępie, chciałam oznajmić, że w końcu najtrudniejsze mamy za sobą! Bo remont takich pomieszczeń jak: kuchnia, łazienka czy toaleta – są to zawsze najbardziej inwazyjne, pracochłonne i wysoko-budżetowe remonty w porównaniu do całego domu. Stąd też cieszę się podwójnie, że odtąd w siedlisku czeka na mnie wyłącznie sama przyjemność i błogość remontowania.

Remont TOALETY w Siedlisku LadyoftheHouse założenia:

Nowa łazienka w Siedlisku LadyoftheHouse będzie stylem nawiązywała do sąsiednich pomieszczeń. Pozbędziemy się z niej paskudnych kafli oraz podłogi. Toaleta podobnie jak wszystkie pomieszczenia w siedlisku – zmierzy się z koniecznością prostowania ścian i równania podłoża. Dodane zostaną nowe punkty świetlne, wymieniony zostanie grzejnik, a także zostaną wstawione nowe drzwi i ościeżnice drzwiowe. Ponadto zostanie wymieniona również cała ceramika łazienkowa na toaletę podwieszaną oraz stawiany zlew. Całość dopełnią dodatki nawiązujące do natury. Jak to wyglądało w rzeczywistości? Zobaczcie sami:

Remont toalety w 4 dni. Przebieg remontu toalety

DZIEŃ 1: Pierwszego dnia – zostały skute stare kafle. Nastąpił demontaż wysłużonej starej ceramiki łazienkowej, instalacji, a także drzwi i ościeżnic drzwiowych. Po uprzątnięciu bałaganu – rozpoczęliśmy instalację nowych rozwiązań hydraulicznych. Tego dnia miało miejsce również równanie poziomu podłogi.

DZIEŃ 2: Drugiego dnia – nastąpił montaż belek sufitowych, podłoga została wyłożona panelami winylowymi. Został wstawiony nowy mechanizm oraz obudowa toalety. Na ścianie i suficie pojawiły się nowe punkty świetlne.

DZIEŃ 3: Ściany zostały wyrównane i wyszpachlowane. Nastąpił montaż stelażu pod umywalkę, który został podobnie jak ściany – wyłożony nowymi kaflami.

DZIEŃ 4: Czwartego dnia nastąpiło malowanie ścian, fugowanie kafli oraz biały montaż.

REMONT TOALETY – “przed” i “po”

Tworząc cykl remontowy w “Siedlisku LadyoftheHouse” zależało mi, aby stał się on nie tylko źródłem inspiracji i patentów ale także swoistym poradnikiem remontowym. Stąd też zasięgam porady wielu specjalistów, które mam nadzieję pomogą i Wam w odmienianiu Waszych wnętrz.

REMONT TOALETY – co zostało zmienione?

Toaleta w siedlisku, mieści się między kuchnią a salonem – postanowiłam, że jej wystrój będzie kontynuacją sąsiednich pomieszczeń. Przejawia się to między innymi przedłużeniem belek sufitowych, podłogą winylową oraz wykorzystaniem kafli, użytych wcześniej w kuchni. Mamy tutaj także kilka ciekawych patentów:

STELAŻ POD UMYWALKĘ – Stelaż podobnie jak w przypadku siedliskowej łazienki – zaprojektowałam sama. Został on zbudowany na bazie metalowego stelażu i płyt OSB. Po przymocowaniu do ściany, stelaż został wyszpachlowany i obudowany kaflami.

FARBA MAGNAT “Kitchen and Bathroom” – Na ścianach i suficie mamy sprawdzoną farbę Magnat dedykowaną do pomieszczeń takich jak kuchnia i łazienka. Przetestowałam już ją w przypadku remontu kuchni w siedlisku, a także w ubiegłorocznej metamorfozie kuchni w moim domu. Za poradą Anny Szymaszek z firmy Śnieżka, zdecydowałam się pomalować nią także siedliskową toaletę. Farba Magnat Kitchen and Bathroom jest bardzo wydajna i świetnie kryjąca. Co najważniejsze – zapewnia trwały kolor odporny na ścieranie. A przecież to toaleta mieszcząca się na parterze, będzie narażona na znacznie większą eksploatację niż łazienka na piętrze.

anna szymaszek farby sniezka

CERAMIKA ŁAZIENKOWA – W kwestii ceramiki łazienkowej wybrałam dokładnie te same modele umywalki oraz toalety podwieszanej – jak w przypadku siedliskowej łazienki, pochodzą one od marki Geberit. Są to:

  • Stelaż podtynkowy Geberit Duofix który okazał się doskonałym punktem wyjścia do remontu toalety. Ponieważ cały mechanizm pozostaje niewidoczny, w żaden sposób nie kłóci się on z wystrojem łazienki i sprawdzi się w każdej aranżacji. To rozwiązanie szybkie w montażu, dyskretne, a przy tym niezawodne – dlatego posiada aż 10 lat gwarancji. Warto dodać, że Geberit Duofix ułatwia ewentualne modyfikacje toalety – dodawanie takich funkcji jak usuwanie zapachów, podświetlenie orientacyjne, przyciski bezdotykowe czy wreszcie – toaleta myjąca.
  • Przycisk Geberit SIGMA – to jedyny element spłuczki, który pozostaje widoczny. Dlatego powinien być dobrany z wyjątkową starannością. Geberit oferuje tak szeroki wybór przycisków oraz kolorów i wykończeń, że długo nie mogłam zdecydować się na ostateczną decyzję.
  • Umywalka Geberit Citterio wybrałam umywalkę stawianą o delikatnie zaokrąglonych, opływowych kształtach. Jest wygodna i dosyć głęboka – co bardzo ułatwia korzystanie z jej funkcji. Ale to nie wszystko! Postawiłam ją na stoliku, który wykonałam sama! Wykorzystałam do tego stare nogi od maszyny do szycia Singera, które pomalowałam na kolor złoty oraz drewniany blat. Mój patent kosztował 150 zł i przyznajcie, że idealnie wpasował się w klimat siedliskowej łazienki!
  • Miska toaletowa Geberit Acanto którą widzicie na zdjęciach i video po remoncie jest to miska toaletowa wisząca i bezkołnierzowa. Rozwiązania okazuje się być dużym ułatwieniem jeśli chodzi o utrzymanie czystości i higieny, a sama toaleta prezentuje się wyjątkowo estetycznie dzięki organicznym kształtom miski i ukrytym mocowaniom.

SPÓJNOŚĆ – Urządzając szczególnie tak małe pomieszczenie jak toaleta, pamiętajcie aby dobierać dodatki, które są w tym samym stylu i bazujcie na maksymalnie 3 kolorach. Zapewni nam to spójność i harmonię we wnętrzu. W przypadku mojej metamorfozy – zwróćcie uwagę na złoto, które występuje głównie w dodatkach, biel – uzyskana dzięki farbie Magnat Kitchen and Bathroom oraz motyw roślin.

GRZEJNIK LUXRAD – grzejnik został wykonany na specjalne zamówienia przez markę LUXRAD. Z założenia miał przypominać styl vintage. Gdy zobaczyłam go po raz pierwszy byłam zachwycona!!! Grzejnik jest jak biżuteria całego pomieszczenia.

Muszę przyznać, że “Siedlisko LadyoftheHouse” – z dnia na dzień, zaczyna wyglądać naprawdę nieziemsko! Śledźcie kolejne remonty, a dla przypomnienia zobaczcie jak wiele zostało już zrobione:

REMONT KUCHNI w Siedlisku LadyoftheHouse:

REMONT ŁAZIENKI w Siedlisku LadyoftheHouse: