Wizualizowałam i wyobrażałam sobie ten moment kilkadziesiąt razy w ciągu ostatnich dwanastu miesięcy. W końcu nastąpił! Remont ostatniego pomieszczenia w Siedlisku LadyoftheHouse – uważam za skończony. Zapraszam do siedliskowego domowego biura. 

Remont domowego biura – projekt i założenia

Od początku remontu siedliskowego domu, chciałam stworzyć również kącik dla siebie. Początkowo myślałam aby oddzielić część sypialni na przestrzeń gabinetową…ale ta przegrała z ogółem na poczet projektora do wyświetlania filmów. Kiedy więc pozostało ostatnie niewyremontowane pomieszczenie – było dla mnie jasne, że zaprojektuję je pod siebie i tym samym przeznaczę to wnętrze pod miejsce z którego będę mogła odtąd relacjonować Wam życie na Warmii. Zanim to jednak nastąpi, przyszło nam się mierzyć z koniecznością zmiany miejsca wejścia do pomieszczenia, koniecznością równania ścian, wymianą podłogi, dodaniem nowym punktów świetlnych i wymianą instalacji grzewczych. Wymarzyłam sobie w tym wnętrzu styl rustykalny jako konsekwencję aranżacji całego domu ale w tym przypadku przełamanym istotnymi elementami stylu boho, który osobiście bardzo mnie inspiruje. Pierwszym elementem, który potraktowałam jako swój punkt wyjścia do planowania aranżacji była kolorystyka. Dotychczasowa żółć na ścianach sprawiała, że wręcz nie potrafiłam się skupić w tym pomieszczeniu. O pomoc w doborze farby dedykowanej do domowego biura poprosiłam Annę Szymaszek specjalistkę ds. PR FFil Śnieżka S.A, która zwróciła uwagę na dobór farby, która nie tylko posiada szeroka gamę kolorystyczną, jest trwała i dobrze kryje ale także taką, która ma właściwości oczyszczające z formaldehydu unoszącego się w powietrzu.Remont domowego biura trwał pełne dwa dni, a jego koniec oznaczał tym samym ukończenie remontu w Siedliskowym domu – zobaczcie jak wyglądał przebieg prac krok po kroku:

Remont domowego biura w 2 dni. Przebieg remontu domowego biura:

DZIEŃ 1: Pierwszego dnia remontu – zamknęliśmy wejście do pokoju z jadalni i stworzyliśmy nowe przejście z salonu w formie łuku. Łuk – został wyłożony czerwoną cegłą. Ściany zostały zagruntowane gruntem pod farby ceramiczne i lateksowe: MAGNAT GRUNT. Podłoga natomiast została wyłożona panelami winylowymi. Na suficie umieściliśmy belki rustykalne, a także zostały dodane nowe punkty świetlne i gniazda z prądem.

DZIEŃ 2: Drugiego dnia remontu pomalowane zostały ściany. Powiesiliśmy nowy grzejnik, a przy podłodze zostały przymocowane listwy przypodłogowe. Tego dnia remont siedliskowego domu – oficjalnie został zakończony!

Remont domowego biura “PRZED” i “PO”

REMONT DOMOWEGO BIURA – CO ZOSTAŁO ZMIENIONE?

KOLOR NA ŚCIANACH: Tradycyjnie pierwsze skrzypce w całym remoncie odegrał kolor i farba. Ściany zostały pomalowane farbą MAGNAT CERAMIC CARE w kolorze: A1 “Szlachetna biel”, która totalnie odmieniła oblicze tego wnętrza. Już po samym malowaniu wiedziałam, że uda nam się stworzyć z tego wnętrza – bardzo inspirującą przestrzeń.

NOWE WEJŚCIE: Powstało nowe wejście do gabinetu z salonu i zamknięte zostało tym samym przejście z gabinetu do jadalni. Nowe wejście w formie łuku zostało wyłożone czerwoną cegłą, pochodzącą z rozbiórki nieistniejącego już domu moich Dziadków.

PODŁOGA i SUFIT: Podłoga została wyłożona panelami winylowymi, dodane zostały także listwy przypodłogowe. Konsekwentnie na suficie także zawisły belki rustykalne i zostały dodane nowe punkty świetlne.

DODATKI: nie brakuje tutaj żywych roślin, wygodnej strefy wypoczynku, a także biurka, które ma mniej więcej tyle samo lat co całe siedlisko. Wierzę, że pracował przy nim niegdyś ktoś bardzo kreatywny. Bo zasiadając przy tym meblu – praca układa mi się zawsze wyjątkowo sprawnie;)

Mam nadzieję, że remont siedliskowego domowego biura – stanie się dla Was inspiracją w przypadku urządzania domowych gabinetów. W kolejnym odcinku – oprowadzę Was po całym Siedliskowym domu! A jeśli chcielibyście zobaczyć poszczególne remonty, to zapraszam do oglądania:

REMONT KUCHNI:

REMONT ŁAZIENKI:

REMONT TOALETY:

remont-lazienki

REMONT JADALNI:

REMONT SALONU:

REMONT SYPIALNI: