Mam wrażenie, że producenci  każdego roku prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej “interaktywnych” zabawek. Czy Wy również dostrzegacie ten trend? Tymczasem to proste, znane od pokoleń zabawki, bez etykietek, przyniosą dziecku znacznie więcej korzyści i frajdy!

Wypróbowałam to kilkukrotnie na naszym przykładzie. Szybko przekonałam się, że zabawki, które “wyręczają” nasze dzieci w zabawie są ciekawe ale tylko przez chwilę. Dzieci ze swoim potencjałem wyobrazni i inteligencji, chcą stale ewoluować, rozwijać się i działać. Uważam za swój pedagogiczny sukces, nauczenie naszych Chłopców czym jest reklama telewizyjna i namacalne pokazanie, że nie zawsze to co oferuje obraz, pokrywa się z rzeczywistością.

W moim autorskim cyklu “Zrób to sam Zabawki dla Dzieci”, staram się zainspirować Was do własnoręcznego zrobienia najbardziej docenionych zabawek przez znane mi Dzieciaki. Tym razem chciałabym zaproponować wykonanie zabawki, która posłuży Wam do znanej wszystkim gry: “Kółko i Krzyżyk”.

Zobaczcie jakie to proste:

najlepszy-blog

Do wykonania gry “Kółko i Krzyżyk” potrzebne są:

Sposób wykonania:

Plaster drewna oczyszczamy i wygładzamy. Malujemy go na kolor biały. Po wyschnięciu naklejamy na niego czarną taśmę na kształt “wyprostowanego” hastaga. Następnie z pomocą lakierów w sprayu barwimy nasze kamyki. Pięć na kolor zielony oraz pozostałe pięć na kolor czerwony.

Zasady gry:  Na drodze losowania ustalamy, kto zacznie pierwszy i wybieramy znaczek kółko albo krzyżyk. Pierwszy gracz stawia znak w dowolnym okienku, celem gry jest uzyskanie prostoliniowego ciągu trzech znaczków poziomo, pionowo lub na skos. Jednocześnie należy blokować przeciwnika, aby nie mógł utworzyć takiego ciągu.

ladyofthehouse

farby-sniezka-ladyofthehouse-diy

najlepszy-blog

Zabawa to naprawdę poważna sprawa! Wybieraj mądrze.