Meble z palet biją rekordy popularności! Są niebanalne, praktyczne, wygodne i przede wszystkim tanie! W nowym cyklu pt. “Taras w 4 krokach” przedstawię jak w błyskawicznym tempie urządzić taras lub balkon przy poniesieniu minimum wydatków. W 4 filmach DIY udowodnię Wam, że stylowy taras wcale nie musi iść w parze z dużymi nakładami finansowymi. A jego urządzanie może stać się czystą przyjemnością! Mam nadzieję, że projekt zainspiruje Was do działania, dzięki czemu resztę lata spędzicie miło i przyjemnie na nowych i funkcjonalnych przestrzeniach tarasowych!

Jako pierwszy, proponuję wykonać najbardziej pożądany element, czyli Komplet Wypoczynkowy. Wybrałam rozwiązanie, które nie wymaga większych umiejętności zręcznościowych, nie posiada łączeń – dzięki czemu w okresie zimowym możemy z powodzeniem złożyć palety i schować przed zimnem a także takie, które każdy będzie w stanie dopasować do swoich wymiarów balkonu.

Do wykonania realizacji wykorzystałam:

  •    10 europalet o wymiarach 80 na 60 cm (czystych i suchych)
  •    Impregnat do drewna VIDARON
  •    pędzel
  •    szlifierka
  •    materiał wodoodporny na siedzisko i poduszki (ilość metrów uzależniona od ilości siedzisk)
  •    gąbka na siedzisko (zamawiając poproście o wycięcie w odpowiednich wymiarach)
  •    jaśki

Sposób wykonania:

Europalety oczyszczamy, usuwamy z nich wystające gwozdzie, szlifujemy i zabezpieczamy impregnatem. Do malowania wybrałam impregnat VIDARON, w kolorze palisander który nie tylko zabezpiecza drewno ale także nadaje paletom pożądany ciemny, brązowy kolor.

Po wyschnięciu impregnatu, układamy palety po dwie jedna na drugą w wybranym miejscu. Mój taras jest otoczony deskami dlatego mogłam sobie pozwolić na zrezygnowanie z wykonania oparć do siedzisk, które dodatkowo zabrałyby po 10 centymetrów z przestrzeni tarasu (jeśli jednak chcecie komplet wypoczynkowy ustawić np. w ogrodzie niebawem przedstawię Wam jak wykonać siedziska z bokami).

Palety są na tyle ciężkie i stabilne, że nie trzeba ich ze sobą łączyć. Jest to dodatkowym ułatwieniem w okresie jesienno-zimowym. Wyobrażam sobie, że po lecie poukładam je w rządku jedna na drugą. Co zapewni porządek i nie zajmie dużo miejsca.

Do tak przygotowanej konstrukcji brakuje jedynie siedzisk. W tym celu zamówiłam 5 gąbek o szerokości 10 centymetrów w wymiarach palet: 80 na 60 cm. i trzy razy tyle materiału wodoodpornego na siedziska i jaśki.

Zobaczcie jak to wyglądało w praktyce FILM:

meble-ogrodowe-z-palet

komplet-wypoczynkowy-z-palet

vidaron-diy-meble-z-palet

meble-z-palet-ladyofthehouse

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak w kolejnych krokach zaprojektować przestrzeń tarasową, koniecznie śledzcie bloga!

Czeka Was moc inspiracji!