Jak wiecie, po dłuższym okresie braku “fajerwerków’ w dziedzinie robotów sprzątających, nastąpił przełom i czas gorących premier! Zweryfikował on rynek na tyle, że stworzyłam tym samym Ranking Robotów Sprzątających, w którym wzięłam pod uwagę blisko 50 automatycznych odkurzaczy. Część z nich, znana już Wam była z moich poprzednich recenzji, ale nie zabrakło również nowych odkurzaczy, które miałam okazję testować jako pierwsza. 

Tefal X-plorer S95

Wśród odkurzaczy w rankingu, na podium stanął: TEFAL X-plorer S95 TOTAL CARE, przy którym mam wrażenie, że inżynierowie tworzący ten konkretny model, zebrali absolutnie najlepsze walory robotów sprzątających i włożyli je w to konkretne urządzenie, przy czym dodatkowo jeszcze mocno podrasowując poszczególne parametry. X-plorer S95 to robot, którego cechą charakterystyczną jest ogromna moc ssąca. Pisząc “ogromna” mam tu na myśli: aż 12 tys. Pa!!! Jest to absolutny ewenement na rynku robotów sprzątających, bo do tej pory jeśli robot osiągał ciśnienie na granicy 5-6 tysięcy pascali, to był uznawany za produkt z naprawdę górnej półki. Dodatkowo ten robot sprzątający na jednym ładowaniu (które trwa do 4 godzin), potrafi przepracować intensywnie aż: 225 minut, co równa się 225 metrom kwadratowym. Przy tym wszystkim urządzenie pracuje niezwykle cicho, ponieważ głośność odkurzacza w trybie ECO, nie przekracza 60 dB. jeśli do tego dodam, że robot nie tylko świetnie odkurza, ale również genialnie mopuje podłogi, to przyznajcie sami, że warto przyjrzeć się jemu z bliska! Zapraszam do oglądania:

 

TEFAL X-Plorer S95 dlaczego jest pierwszy w rankingu Robotów Sprzątających?

Pierwsze wrażenie – jest to bardzo solidny a jednocześnie subtelny sprzęt, który ze względu na kolorystykę doskonale wpisuje się w moje wnętrza, a przy tym nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

DWIE KAMERY – Tefal X-Plorer S95 posiada aż dwie kamery. Pierwsza górna – kamera laserowa, która odpowiada za ultra precyzyjną nawigację. Ta kamera stale zajmuje się skanowaniem przestrzeni wokół odkurzacza, dzięki czemu omija on wszelkie przeszkody. Druga kamera boczna TOF – odpowiada z kolei za nawigację przy ścianach, czy meblach. Odkurzacz dzięki temu utrzymuje stałą odległość i sunie sobie po podłodze dokładnie sprzątając wymagane miejsca.

DWIE SZCZOTKI BOCZNE – w pracy odkurzacza pomagają także aż dwie szczotki boczne. Zazwyczaj w robotach jeśli występuje szczotka boczna, to jedna a TEFAL udoskonalił to niedociągnięcie i szczotki umieścił z dwóch stron. Odpowiadają one za zagarnianie brudu do środka. A tutaj przypominam: ogromna moc bezszczotkowego silnika: 12 tys Pa. wciąga absolutnie wszystko, co napotka na swojej drodze do zbiornika

3 SZCZOTKI w zestawie do różnych powierzchni – robot sprzątający TEFAL X-Plorer s95 to pierwszy robot, który perfekcyjnie poradził sobie z moimi długi włosami, które w okresie szczególnie zimowym, potrafię zostawiać po całym domu. Co więcej! Robot w zestawie oferuje 3 różne szczotki, które możemy wymieniać w zależności od potrzeb. Są to: szczotka silikonowa – precyzyjna, szczotka silikonowa z włosiem i miękka szczotka dedykowana do kurzu.

2 RODZAJE KÓŁEK – odkurzacz został wyposażony w dwa rodzaje kółek. Dwa kółka małe, które odpowiadają za zwinne manewrowanie pomiędzy meblami, oraz dwa koła gumowe, które są świetnie amortyzowane i chowają się jeśli jest taka potrzeba (np. wjeżdżając do meble), a jednocześnie sprawiają, że odkurzacz wjedzie wszędzie. nie straszny mu próg, czy dywan.

3 NAKŁADKI MOPUJĄCE do różnego typu zabrudzeń – Tefal X-Plorer S95 w zestawie oferuje również trzy nakładki mopujące z mikrofibry. Niebieska – to nakładka standardowa, zielona – to nakładka elektrostatyczna, służąca do zbierania kurzu bez użycia wody oraz czerwiona dedykowana do naprawdę dużych zabrudzeń, typu plamy, czy ślady łapek zwierząt po powrocie z podwórka.

TEFAL s95

APLIKACJA TEFAL – cała innowacja robota sprzątającego Tefal X-Plorer S95, sprowadza się jednak do sterowania aplikacją. To z poziomu aplikacji możemy na przykład ustawić ilość zużywanej wody na dane pomieszczenie albo wybrać poziom intensywności pracy urządzenia. Możemy wybrać tryb: automatyczny, intensywny, eco lub turbo. W przypadku kiedy jednak robot najedzie np. na dywan wówczas automatycznie przełącza się na tryb BOOST i pracuje wówczas z najwyższą możliwą mocą. To samo dotyczy mopowania. Poprzez aplikację możemy wybrać tryb pracy robota np. standardowa, średnia i mocna lub w przypadku dużych zabrudzeń włączamy tryb: SCRUB, wówczas robot poruszając się w jodełkę intensywnie myje naszą podłogę. Mówiąc krótko: robot TEFAL X-Plorer S95 jest gotowy na każdą ewentualność. Bez względu na to, czy jest to konieczność intensywnego odkurzania danej przestrzeni, czy też umycie większych zabrudzeń. Co więcej, poprzez aplikację możemy sterować robotem z każdego miejsca na ziemi. Możemy również ustawić sobie harmonogram sprzątania. Aplikacja pokazuje nam także ilość procentowego zużycia filtrów, szczotek. A po skończonej pracy, otrzymujemy mapę sprzątania. Możemy ponadto zaprogramować robota pod konkretne pomieszczenie. Na przykład: intensywne sprzątanie i mycie podłóg w łazience, przy samym odkurzaniu w salonie. Aplikacja umożliwia nam również postawienie tzw. wirtualnej ściany, czyli miejsca, które chcemy aby robot omijał.

tefal-s95

tefal-xplorer-s95

Nie wiem jak jest po francusku chapeaus bas ale zwracam się tutaj do marki TEFAL:

DOKONALIŚCIE WIELKIEGO!

Tefal X-Plorer S95 to naprawdę genialny sprzęt! Z ogromną przyjemnością prezentuję ten model w swoim mediach!