Mądre zabawki? To takie, które uczą, rozwijają, pobudzają kreatywność i wyobraźnię. Są czymś więcej niż tylko chwilą radości. Odkrywają przed dzieckiem nowe możliwości i wreszcie zapewniają rozrywkę. W gąszczu tak wielkiego wyboru, tysięcy zabawek, które po chwili szczęścia – lądują w kącie, raz na jakiś czas staram się przedstawić Wam produkt godny uwagi. Przetestowany przez nas i taki, który w ocenie Dzieci uzyskuje pięć gwiazdek.

Tym razem padło na produkt, co do którego mam spory opór aby nazwać go po prostu zabawką. W końcu będziemy mieli tu do czynienia z żywymi organizmami o których przez ostatnie tygodnie dowiedzieli się wszyscy, z którymi mieli kontakt moi Chłopcy. Ale zacznijmy od początku….

Aqua Dragons

Otóż w naszym domu zagościły prawdziwe, żywe, wodne smoki! Dokładnie to żywe gatunki wodne pochodzące z rodziny skorupiaków, które żyły w morzach i słonych jeziorach już za czasów dinozaurów! Ich zdolność hibernacji pozwoliła im przetrwać, a dzieci za sprawą wody i odpowiedniej pielęgnacji mogą je obudzić. Po tym czasie mamy do czynienia z ŻYWYMI ORGANIZMAMI. Każdy smok morski ma troje oczu i płetwy. Samce mają grzywę na głowie, samice natomiast są dłuższe i wyróżniają się “żarówkami” na plecach, które są jednocześnie workami jajecznymi, zdolnymi do wyhodowania dzieci. Smoki po około 4 tygodniach osiągają dorosłość. Od tego momentu zaczynają się także rozmnażać, łącząc się w pary. Przeciętny cykl życia jednego pokolenia smoków to około 2 miesiące.

Kosmiczna podróż

Brzmi zdumiewająco? To jeszcze nie wszystko! Smoki odbyły za sobą kosmiczną podróż. Tego roku, smoki zostały umieszczone w specjalnej kapsule unoszonej przez balon helowy. Dwu i pół godzinny lot został zarejestrowany i jest możliwy do obejrzenia w internecie. Każde dziecko może samodzielnie zobaczyć i przekonać się na własne oczy, ile kilometrów przemierzyły te niesamowite stworzenia. To bez wątpienia dodaje jeszcze więcej magii i zwiększa ich atrakcyjność. Na potwierdzenie smoczej misji, dziecko dostaje specjalny certyfikat autentyczności, który ma być gwarancją, że te smoki faktycznie były w kosmosie.

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje Aqua Dragons. I choć dla nas najbardziej prawdopodobnie brzmiała kosmiczna opowieść, to przed zakupem zastanówcie się, która z historii genezy smoków – trafi do Waszych Dzieci szczególnie. Dostępne są następujące zestawy w różnych konfiguracjach: Aqua Dragons Deep Sea (Podwodny Świat – widoczne na zdjęciu z wbudowaną lampką LED), Aqua Dragons Jurassic Time Travel (Świat Dinozaurów), Aqua Dragons Sea Friends (Podwodni Przyjaciele). W każdym zestawie znajduje się:

  • akwarium
  • saszetkę z jajeczkami smoków wraz z minerałami
  • saszetkę z pokarmem zawierająca glony i drożdże
  • pipetkę do natleniania wody
  • miarkę do pokarmu
  • lupę (opcjonalnie)

Jak wyhodować smoka?

Jeśli zdecydujesz się na zakup, pamiętaj, że musisz stosować się do instrukcji. Opiekuj się smokami i troszcz się o nie – pamiętaj, że będziesz mieć do czynienia z małymi istotami…

To wcale nie jest trudne i dziecko z łatwością sobie poradzi w asyście osoby dorosłej. W pierwszej kolejności należy przygotować zbiornik w postaci asteroidy, dołączony do
zestawu z kolekcjonerskiej edycji Aqua Dragons in Space. Aby to uczynić napełniamy wodą źródlaną, lub mineralną – koniecznie niegazowaną i nisko zmineralizowaną do 3/4 objętości asteroidy. W żadnym wypadku nie może to być woda z kranu! Kiedy już wszystko jest gotowe, nadchodzi najważniejszy moment… Wybudzenie smoków Aqua Dragons z hibernacji! W tym celu – wsyp zawartość saszetki z jajeczkami i solami do uprzednio przygotowanego zbiornika. Nasi kosmiczni przyjaciele po tym czasie będą budzić się ze snu! Obserwacja procesu przebudzenia jest dla dziecka fascynująca, a każdy kolejny dzień to pełen emocji okres oczekiwania, aż z jaj wyklują się małe smoki. Na początku, będą maleńkimi białymi kropeczkami. Potem zaczną rosnąć. W pierwszych dniach ważne jest natlenianie wody, do którego służy załączona pipeta. Pierwsze karmienie musi odbyć się po 48 godzinach, potem możesz karmić co 2-3 dni, w zależności od liczebności smoków. Sama hodowla smoków nie jest trudna. Nie potrzebujesz zmieniać wody, wymieniać zbiorników, kupować jedzenia (saszetka powinna starczyć na cykl życia smoków). Wystarczy, że zrobisz miejsce i będziesz towarzyszyć dziecku w obserwacjach.

HODOWLA SMOKÓW MOŻE TRWAĆ NIEUSTANNIE, JEŻELI TYLKO BĘDZIEMY DBAĆ O SMOKI I JE KARMIĆ. Hodowla jest bardzo prosta, ale trzeba pilnować kilku ważnych czynności:

  • do akwarium wlewamy TYLKO I WYŁĄCZNIE wodę mineralną butelkowaną
  • codziennie należy przez min. 1 minutę natleniać wodę
  • na początek wystarczy pół łyżeczki pokarmu raz na 3-4 dni, gdy smoki będą już widoczne należy karmić je jedną łyżeczką na 3-4 dni

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: GONZO TOYS

Zabawa i nauka w pakiecie

Aqua Dragons to “zabawka”, którą Chłopcy byli pochłonięci przez ostatni miesiąc. Byli pod wrażeniem od pierwszego dnia otrzymania akwarium jak i potem każdego dnia obserwując proces dojrzewania smoków. Opowiadali o smokach swoim przyjaciołom a każdy kto nas odwiedził obowiązkowo musiał poznać “nowych domowników”. Zabawnie było oglądać zdziwienie szczególnie dorosłych, którzy nadaremno szukali pomysłów na genezę powstania smoków. Nie ukrywam, że dla nas samych cały proces był niezwykle intrygujący a ciekawość i zaangażowanie chłopców dodatkowo go wzmagały. Dzieci oprócz konieczności dbania o żywe istoty, obserwowały również cały cykl życia tych istot. Nauczyły się rozróżniać samce od samiczek – a jeśli na przykład samiec i samica dobrały się w pary i zaczęły pływać razem, to oznaczało, że można spodziewać się kolejnych malutkich Aqua Dragons. Samice składają jaja, które na początku noszą na grzbiecie. Kiedy jajeczka dojrzeją, opadają na dno akwarium, a następnie w krótkim czasie wykluwają się młode smoki morskie. Jeśli otoczymy hodowlę właściwą opieką, to jest – będziemy regularnie  karmić oraz napowietrzać dołączoną do zestawu pipetą, będziemy mieć możliwość obserwacji hodowli wielopokoleniowej. Dzieciaki musiały również regularnie dokarmiać swoje smoki. Na początku, kiedy Aqua Dragons są malutkie, karmimy je co 2-3 dni specjalnym pokarmem, za pomocą miarki – oba elementy dołączone są do zestawu hodowlanego. Dziecko świetnie sobie z tym poradzi miarka pomaga dozować pożywienie, dodatkowo świeci w ciemności, co jest bardzo atrakcyjne dla każdego dziecka. Rozwój smoków był dla Dzieci niezwykle interesujący. Przyglądając się im można zobaczyć ich sposób jedzenia, pływania oraz jak się rozmnażają. To świetna lekcja dla naszych dzieci, które mogą obserwować spectrum postępowania i zachowań żywych stworzeń. Hodowla smoków może pomóc w zrozumieniu cyklu życia i  zależności pomiędzy otoczeniem, a zwierzęciem. Aqua Dragons oprócz wymienionych superlatyw stały się doskonałych testem dla Dzieci przed zakupem psa. Okazało się, że w wieku 6 i 8 lat są zaskakująco odpowiedzialni i bardzo troskliwi.

Nie tylko my jesteśmy pod wrażeniem “smoczej zabawki”. Aqua Dragons otrzymały tytuł Dobrej Marki 2017/2018, przyznawanej ze względu na jakość, zaufanie i renomę wśród klientów.

Jeśli szukacie pomysłów na prezenty świąteczne, to z całym przekonaniem gwarantuję, że Smoki staną się strzałem w dziesiątkę. Dostępne są na stronie producenta w różnych wersjach: GONZO TOYS <KLIK>