W tym roku Wiosna postanowiła sobie z nas zażartować  i na przemian pojawia się a zaraz potem znika. Pierwsze promienie słońca dodały mi jednak tyle energii, że od początku marca wiosenne przygotowania i metamorfozy wrą u nas na dobre! 

Marzec to znakomity czas na realizację nowych pomysłów. Zanim zrobi się na tyle ciepło, że nasze życie w zdecydowanej większości, zacznie toczyć się na zewnątrz – warto w tym czasie zadbać o nową szatę wiosennych wnętrz.

Stało się już tradycją, że największą inspiracją są dla mnie przedmioty stare i na pozór bezużyteczne, w które postanawiam tchnąc nowe życie. Wezmy chociażby drewniane okiennice, które kupiłam za “bezcen” w ubiegłą wiosnę na moim ulubionym flumarku. Od razu przypadły mi do gustu i wiedziałam, że prędzej czy pózniej powstanie z nich coś ciekawego! Okiennice doczekały się wreszcie swojego czasu i oto postanowiłam zrobić z nich kwietnik.

Ta efektowna dekoracja zawisła u nas w salonie, wprowadzając tym samym znaczący akcent wiosenny i świetnie wypełniając pustą ścianę, na która od dawna szukałam rozwiązania.

Zobaczcie jak to wyglądało w praktyce:

Do wykonania okiennic ściennych potrzebne są:

makita-pomysl-na-sciany-diy

Sposób wykonania:

W zależności od tego w jakim stanie są nasze okiennice zostawiamy na nich farbę, szlifujemy lub zmieniamy ich kolor. Moje okiennice wymagały jedynie oszlifowania w celu usunięcia pozostałości po farbie a także wyrównania powierzchni. Użyłam w tym celu bardzo podręcznej i nie rozpraszającej pyłków szlifierki mimośrodowej MAKITA.

Następnie z pomocą wiertarko-wkrętarki MAKITA i kilku wkrętów, przymocowałam dwie drewniane skrzynki, które dawno temu kupiłam jako osłonę na zioła. Na środku każdego z okienek przymocowałam po jednym wkręcie aby móc zawiesić na nich dekorację. Do ozdabiania wybrałam bukszpan i różowy wrzos. 

Obecnie w skrzynkach znajdują się pachnące hiacynty. Gdyby jednak okiennice zawisły w okolicach kuchni, z pewnością znalazłyby się w nich świeże zioła.

Okiennice możemy zarówno powiesić na ścianie jak i postawić np. na komodzie lub kominku.

blog zrob to sam

zrob to sam

zrob to sam ladyofthehouse

pomysl-na-sciany

Do projektów używam wyłącznie narzędzi MAKITA. Okazuje się, że są wyjątkowo poręcznymi przyrządami, z którymi bez najmniejszych oporów może poradzić sobie każda kobieta. Dodatkowo polityka marki, ściśle współgra z moimi przekonaniami w kwestii recyklingu:

 MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

unnamed

 

 

Mam nadzieję, że mój pomysł na ożywienie niezagospodarowanej ściany, zainspirował Was do równie kreatywnych zmian w Waszych domach.

Czekam na Wasze realizacje !