Z ogromną ulgą i radością przyglądam się wiosennym-dekoracjom jakie serwują popularne sieciówki wnętrzarskie. Coraz mniej w nich kiczu i rażących kolorów a coraz więcej stylu, natury i niewymuszonych akcentów tradycji. W końcu plastik został zastąpiony drewnem a my wybierając z gąszczu proponowanych produktów, zaczęliśmy stawiać na jakość!

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom moich stylowych Czytelników, chciałabym na tydzień przed świętami, zaproponować Wam bardzo efektowną dekorację w postaci Zajączka Wielkanocnego. Wykonanie tej dekoracji nie dosyć, że nie jest zbyt wymagające to ponadto własnoręcznie stworzony Wielkanocny – przyjaciel z pewnością będzie nam towarzyszył co roku w trakcie wiosennego świętowania.

Zajączek może zdobić nasz ogród – robiąc za drogowskaz dla Dzieci szukających wielkanocnych upominków. Świetnie sprawdzi się przed wejściem do domu – witając Gości a także przygarnięty do domu może stanowić stróża jajeczek wielkanocnych.

Zobaczcie jakie to proste:

Do wykonania Zajączka Wielkanocnego potrzebną są:

makita-ladyofthehouse

Sposób wykonania:

Na drewnianej płycie o grubości do 1.5 centymetra odrysowujemy od szablonu sylwetkę zająca i wycinamy ją wyrzynarką. Wycinanie z dobrą wyrzynarką to połowa sukcesu! Moja poradziła sobie nawet z trudno dostępnymi krawędziami. Następnie od strony wewnętrznej z pomocą wiertarko-wkrętarki i 2 wkrętów, przywiercamy wspornik, który będzie podtrzymywał nam w pozycji pionowej całą konstrukcję.

Tak przygotowanego zająca malujemy zgodnie z upodobaniami i dekorujemy według uznania. Ze względu na jasne wnętrza, zdecydowałam się na zająca, który wkomponuje się w tło i ozdobiłam go białą farbą oraz kokardą.

makita-zrob-to-sammakita-zrob-to-sam-ladyofthehouse

To już kolejna realizacja do której użyłam narzędzi MAKITA. Okazuje się, że są to wyjątkowo poręczne urządzenia, z którymi bez najmniejszych oporów może poradzić sobie każda kobieta. Dodatkowo polityka marki, ściśle współgra z moimi przekonaniami w kwestii recyklingu:

 MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

unnamed

zrob-to-sam-makita-ladyofthehouse

 

Dajcie znać jak tam Wasze przygotowania.

Czy także nie możecie doczekać się Wielkanocnego świętowania?