Czy Wy również miewacie czasem wrażenie, że nic nie układa się po Waszej myśli? Coś Was blokuje od zrobienia kroku naprzód, a podstawowe zajęcia zajmują znacznie więcej czasu niż wcześniej? Jeśli tak, to najprawdopodobniej oznacza, że nadeszła pora na gruntowne porządki! Zanim jednak zagłębicie się wgłąb siebie, zacznijcie od przestrzeni! Marzec to najwyższa pora na wyzbycie się chaosu i wpuszczenie nowej, pozytywnej energii do Waszych wnętrz!

Czy znacie chińską mądrość, która twierdzi że chaos w naszej najbliższej przestrzeni powoduje nieład w naszym życiu i odwrotnie: nieuporządkowane życie jest przyczyną bałaganu w domu? Jestem ogromną zwolenniczką tej teorii gdyż na własnej skórze niejednokrotnie przekonałam się, że gruntowne porządki przestrzeni rodzinnej, niosą za sobą pozytywną aurę. Jakkolwiek nie żartowalibyśmy sobie z popularnych programów telewizyjnych, to prawdą jest że za sprzątaniem ciągnie się cała filozofia naszego sposobu i stylu życia. Koniecznie wypróbujcie to u siebie w domach! Szczególnie teraz, w oczekiwaniu na nowy sezon wiosenno-letni, warto zażegnać się z tym co nam przeszkadza i otworzyć się na nowe.

perfect house kosmetyki do wnetrz

SPRZĄTANIE WIOSENNE W 5 KROKACH:

Zrób miejsce!

Nie wiem jak Wy ale ja po zimie uzbierałam całe stosy niepotrzebnych przedmiotów, które od tygodni zalegały na półkach zabierając tym samym przestrzeń i ściągając na siebie jedynie kurz! Były to zarazem stare notatki i magazyny, jak i wybrakowane dekoracje czy uszczerbione naczynia. Postanowiłam tym razem zajrzeć dosłownie w każdy kąt, pozbywając się jednocześnie przypraw po terminie ważności oraz ubrań, których od dawna nie nosiłam. Przedmioty dzieliłam na te do wyrzucenia a także do oddania i sprzedaży.

Dzięki temu zyskałam nie tylko spory zastrzyk pieniężny ale także mnóstwo przestrzeni, której najbardziej mi brakowało w kuchni i garderobie!

Baw się sprzątaniem!

Kiedy myślimy o sprzątaniu, zazwyczaj towarzyszą nam negatywne emocje. Traktujemy to zajęcie jako przykry i monotonny obowiązek. A gdyby tak zupełnie odwrócić tok myślenia i potraktować sprzątanie jako pozytywną zmianę, dzięki której wszystkim będzie żyło się milej i przyjemniej?

Sam proces sprzątanie również nie musi być dla nas smutną rutyną. Jeśli także macie dosyć przykrego zapachu detergentów, polecam Wam serię kosmetyków do wnętrz – PERFECT HOUSE, które oprócz estetycznego wyglądu opakowania, charakteryzują się przepięknym zapachem i skutecznością działania. Wreszcie znalazłam linię produktów, która radzi sobie zarówno ze smugami na czarnej lodówce, jak i tłuszczem na blatach kamiennych czy zabrudzeniami na drewnianej podłodze. 

Znajdz swój sposób sprzątania!

“W tym szaleństwie, jest metoda!” napisał niegdyś William Szekspir. Ta prawda, ma swoje odniesienie również w sprzątaniu i chociaż na rynku pojawiło się kilkanaście pozycji książkowych, które prezentują unikatowe style i plany sprzątania, to prawda jest taka, że tak jak w przypadku wiązania sznurówek – każdy sposób jest poprawny tak w przypadku sprzątania nie ma złej metody. To my musimy sami rozplanować swój czas i sposób działania. W moim przypadku na gruntowne sprzątanie wystarczył jeden słoneczny weekend i chęci.

Segreguj!

Pokochałam wszystkie pojemniki i estetyczne kartony! Sprawdzają się zarówno w garderobie, łazience, kuchni, gabinecie czy przedpokoju! Jednym słowem-wszędzie! W gabinecie przechowuję w nich “luzne dokumenty”, w łazience – kosmetyki, w garderobie – bieliznę a w kuchni – przyprawy. Pojemniki są także przenaczane na przedmioty z którymi nie do końca “wiadomo co zrobić”. Jeśli nie chcemy wciąż ich przekładać z miejsca na miejsce warto ulokować je w poszczególnych pojemnikach, opatrzonych w specjalną etykietę ze spisem ich zawartości. Dzięki czemu już nigdy nie będziemy musieli tracić czasu na poszukiwaniach.

Wprowadz Wiosnę!

Kiedy już pozbędziemy się wszystkich niepotrzebnych rzeczy, a dom zacznie pachnieć i lśnić czystością, nadszedł czas na nowe akcenty. Zmień kolorystykę tkanin a także postaraj się o wiosenne akcenty jak świeże kwiaty czy pastelowe dekoracje. Nasze domy potrzebują teraz nowej, lżejszej oprawy!

perfect house

perfect house barwa

perfect-house-ladyofthehouse

 

Daję Wam słowo, że weekend w domu dawno nie był tak przyjemny jak po wiosennym sprzątaniu!;)