Zgodnie z obietnicą nadszedł czas na drugą z czterech części “Projektu Taras DIY”. A w nim pomysł na wykonanie stoliku ogrodowego z palet.

Moja propozycja na wykonanie stoliku kawowego została przeznaczona na taras, jednak myślimy sobie, że po okresie letnim wykorzystamy go z pewnością również w domu. Stolik okazał się bardzo funkcjonalny, a ponadto od momentu wykonania wciąż cieszy nasze oko.

Mogę Wam zdradzić już teraz, że projekt tarasu to pierwszy taka realizacja na blogu z wykorzystaniem palet do własnoręcznego wykonania mebli. Już niedługo przedstawię Wam projekty o stopień wyżej w poziomie trudności jednak sprawdzające się w aranżacji nawet najbardziej stylowego wnętrza!

Tymczasem wracając do naszego tarasu, zobaczcie jak “krok po kroku” powstał jego centralny punkt:

Do wykonania stolika ogrodowego potrzebne są:

  •    dwie połówki pełnych europalet
  •    cztery kółka obrotowe
  •    kilka wkrętów
  •    cztery metalowe złącza
  •    IMPREGNAT VIDARON
  •    wiertarka
  •    szlifierka

Sposób wykonania:

Palety o wymiarach 80 na 60 centymetrów (tzw.połówki) oczyszczamy, szlifujemy i zabezpieczamy na koniec impregnatem VIDARON. Wybrałam kolor w odcieniu “palisander”. Impregnat vidaron nie dosyć, że wysycha w mgnieniu oka, to na dodatek pozostawia drewno z widocznymi słojami, co jest efektem w przypadku drewna szczególnie porządanym. Po wyschnięciu, palety kładziemy jedna na drugą i łączymy z pomocą metalowych złączy. Następnie przywiercamy kółka obrotowe i dekorujemy.

Zwróćcie uwagę na otwór, który uzyskaliśmy pod blatem. Sprawdza się doskonale jako schowek na codzienną prasę.

jak-zrobic-stolik (1)

meble-z-palet-zrob-to-sam

jak-zrobic-stolik (2)

Od dzisiaj zaczynamy najpiękniejszy okres w roku, czyli WAKACJE!!! Zachęcam Was do wykonania podobnych aranżacji i delektowania się urokami lata jak najwięcej!