Oto przed Wami kolejny odcinek DIY z serii, którą mam przyjemność tworzyć dla IPLA i posiadaczy sieci PLUS (aplikacja Plus Fun). W programie, staram się inspirować Was do wykonania łatwych i efektownych dekoracji/dodatków do domu/pomysłów na prezent a to wszystko z rzeczy znanych i ogólnodostępnych.

Zależało mi aby poprzez ten projekt, zarazić ZRÓB TO SAM nawet najbardziej zdystansowanych odbiorców. Przez blisko 6 lat – nie setki a tysiące razy usłyszałam: „piękne jest to co robisz ale ja tak nie potrafię, mam dwie lewe ręce”.
Właśnie, że potrafisz!!! Obejrzyj mój odcinek raz, a potem drugi i zacznij czerpać radość z tworzenia! DIY to nie tylko oszczędność ale przede wszystkim poczucie ogromnej mocy sprawczej. Format tego programu z założenia przewiduje realizacje, które może zrobić absolutnie każdy! Jeśli zatem chcesz mieszkać pięknie i modnie, lubisz otaczać się oryginalnymi rzeczami, chcesz zacząć swoją przygodę z DIY – to ten program jest właśnie dla Ciebie!!! Odcinki będą dostępne także na blogu! 

Dzisiaj przedstawię Wam technikę artystyczną, która może stać się kreatywnym sposobem na spędzanie jesiennych wieczorów, niesamowicie oryginalną dekoracją ścian a nawet nowym hobby. Mam tu na myśli bardzo popularną ostatnimi czasu sztukę STRING ART. String art to technika wyszywania/wyplatania różnych obrazków z kolorowej włóczki, muliny lub nici na drewnie. Kontury wyplatanych wzorów najpierw „nanosi” się rysując konkretny wzór, a następnie wbija się  w kontur gwoździe, które stają się „stelażem” dzieła. Dzięki tej technice możemy w dziecinny sposób wykonać niezwykle, unikalne ozdoby do domu, biura lub po prostu zrobić komuś oryginalny i spersonalizowany prezent od serca.

Zapraszam do oglądania:

Do wykonaniu obrazu STRING ART potrzebne są:

 • deska z miękkiego drewna (wybierz sosnę, unikaj dębu)
 • farbę albo bejcę (opcjonalnie jeśli chcemy pomalować tło)
 • malutkie gwoździe
 • sznurek albo nici (np. kordonek, mulinę)
 • wydruk z obrazkiem/grafika (możesz również zrobić odręczny szkic na kartce albo bezpośrednio na desce)
 • młotek
 • nożyce

Jak zrobić obraz z nici KROK po KROKU:

 1. Przygotuj grafikę, która pomoże Ci zrobić Twój pierwszy obrazek. Możesz znaleźć coś w sieci, wykorzystać do tego własne zdjęcie, zaprojektować kształt w dowolnym programie graficznym albo jeśli posiadasz talent malarski możesz samodzielnie wykonać szkic (na kartce, bądź bezpośrednio na drewnie – tylko w tym przypadku pamiętaj, że powinien to być bardzo delikatny szkic, aby linie nie były później widoczne).
 2. Pora na deskę. Możesz wykorzystać do tego zwykłe deski, pamiętaj jednak aby było to drewno miękkie np. sosna. W innym wypadku wbijanie gwoździ zajmie Ci dwa razy więcej czasu. Zadbaj także o to, by krawędzie Twojej deski nie były zbyt ostre – czasem przydaje się lekkie szlifowanie. Deskę możesz również wcześniej pomalować (zrobiłam tak w przypadku jelenia)
 3. Przymocuj kartkę z grafiką na desce. Polecam w tym wypadku szeroką taśmę. Ważne aby grafika nie miała szansy na przemieszczanie w trakcie wbijania gwoździ.
 4. Czas na najprzyjemniejsze – owijanie nićmi! Choć ten etap podobnie jak wbijanie gwoździ, może wydawać się dość czasochłonny. Oderwij grafikę. Przywiąż nitkę do dowolnego gwoździa, jeśli trzeba to zrób dwa supełki. A następnie owijaj pozostałe gwoździe – to samo powtórz na końcu.

Mam nadzieje, że moje STRING ART przypadły Wam do gustu!

Na zakończenie mam dla Was najnowszą inspiracje,

którą wykonałam dla moich Chłopaków:

Do dzieła!