Dzisiaj w ramach cyklu: “24 inspiracji na 24 dni do Gwiazdki. Przygotuj święta z LadyoftheHouse” – chciałabym zainspirować Was pomysłem na świąteczne DIY, którego jeszcze na blogu nie było! Odkrywam nową materię i jestem nią zachwycona! Podpowiedź: będziemy robić w betonie!

Czy w czasach, kiedy gotowe dekoracje można kupić dosłownie na każdym kroku jest jeszcze sens przygotowywać je samodzielnie od zera? Ja nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości! W przygotowanie ozdób świątecznych warto “bawić się” zawsze, niezależnie od wieku! Coroczne przedświąteczne tworzenie stało się już moją tradycją zarówno w domu jak i w ramach projektów blogowych. I pomimo ogromu dekoracji, jakie już posiadam i jakimi mogłabym obdzielić z pięć domów, nigdy nie mogę oprzeć się chęci stworzenia czegoś nowego! Takie przedświąteczne twórcze uzależnienie jest raczej niegroźne, a rzekłabym, że wręcz przeciwnie – to najlepsza terapia zajęciowa! Mogę zarezerwować sobie spokojny wieczór sam na sam na proces przedświątecznego tworzenia lub wykorzystać długie ciemne popołudnia na wspólne projekty z Dziećmi. Pomysł na zaproszenie przyjaciół na świąteczne warsztaty również brzmi ciekawie, prawda?

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE Z BETONU DIY

W tym roku chciałabym zainspirować Was niecodziennymi dekoracjami świątecznymi w postaci ozdób z betonu, które możecie wykonać własnoręcznie! Jeśli zatem podobnie do mnie co roku cierpicie na zespół niespokojnych rąk, które po prostu muszą stworzyć jakieś nowe ozdoby na choinkę albo wręcz przeciwnie – chcecie po raz pierwszy coś zrobić samodzielnie, podpowiadam: ozdoby z betonu to strzał w dziesiątkę! To propozycja nawet dla całkowitych debiutantów na polu prac manualnych. Ba! Choćby dla dzieci, które już potrafią posługiwać się foremkami do ciastek. Na rynku pojawił się beton kreatywny od marki ULTRAMENT, który pozwoli Wam w prosty sposób wykonać najrozmaitsze dekoracje do wnętrz!

Praca z betonem pozwala obudzić w sobie kreatywność!

Cała zabawa jest zresztą łudząco podobna do robienia pierników, a nawet prostsza, bo nie trzeba wyrabiać ciasta ani go później wypiekać. Jedyne co trzeba zrobić to wsypać odpowiednią masę betonową do naczynia i wymieszać z wodą, zgodnie z proporcjami wskazanymi na opakowaniu (do mieszania wykorzystujemy szpachelkę lub starą drewnianą łyżkę). Sprawdzamy czy masa jest wystarczająco plastyczna, ugniatając ją dłońmi (pamiętaj o rękawiczkach!). Następnie smarujemy blat olejem roślinnym (możemy też rozłożyć folię) i rozwałkowujemy masę betonową na odpowiednią grubość. Gdy masa jest rozwałkowana – przy użyciu foremek odciskamy kształty (zupełnie tak jak w przypadku pierniczków). Najlepiej wykrawać kształty pojedynczo i od razu usunąć nadmiar masy, a wykrojony kształt pozostawić w tym samym miejscu do wyschnięcia. czekamy 24 godziny aż masa stwardnieje i odtąd możemy cieszyć się własnoręcznie zrobionymi ozdobami świątecznymi!

Sam kształt i wykończenie ozdób zależy od Waszej wyobraźni. Osobiście uwielbiam typowe świąteczne motywy choinek, serc i gwiazd. Gotowe wyroby z betonu można malować – jeśli przykładowo lubicie bawić się w rysowanie wzorków z lukru na piernikach, to ozdabianie zawieszek farbkami też przypadnie wam do gustu. A zakupionych foremek użyjecie jeszcze nie raz do świątecznych wypieków!

 

Życzę Wam wspaniałej zabawy przy tworzeniu dekoracji, a później cudownego, świątecznego czasu w ich otoczeniu!

najlepszy-blog-zrob-to-sam-w-polsce

Wpis powstał w ramach corocznego cyklu:

“24 inspiracji na 24 dni do Gwiazdki. Przygotuj święta z LadyoftheHouse!”

Do zobaczenia już jutro na blogu!