Wreszcie mogę się Wam pochwalić nad czym pracowałam w ostatnim czasie. Otóż tworzę nowy program dla IPLA i posiadaczy sieci PLUS (aplikacja Plus Fun), którzy co środę mogą oglądać mój nowy autorski odcinek DIY. W tym programie, staram się inspirować Was do wykonania łatwych i efektownych dekoracji/dodatków do domu/pomysłów na prezent a to wszystko z rzeczy znanych i ogólnodostępnych.

Zależało mi aby poprzez ten projekt, zarazić ZRÓB TO SAM nawet najbardziej zdystansowanych odbiorców. Przez blisko 6 lat – nie setki a tysiące razy usłyszałam: “piękne jest to co robisz ale ja tak nie potrafię, mam dwie lewe ręce”.
Właśnie, że potrafisz!!! Obejrzyj mój odcinek raz, a potem drugi i zacznij czerpać radość z tworzenia! DIY to nie tylko oszczędność ale przede wszystkim poczucie ogromnej mocy sprawczej. Format tego programu z założenia przewiduje realizacje, które może zrobić absolutnie każdy! Jeśli zatem chcesz mieszkać pięknie i modnie, lubisz otaczać się oryginalnymi rzeczami, chcesz zacząć swoją przygodę z DIY – to ten program jest właśnie dla Ciebie!!! Odcinki będą dostępne także na blogu! W każdy czwartek od godziny 10:00 będę na Was czekała z nowym video i projektem!

FLOWER BOX DIY

Flower Box – czyli nic innego jak “pudełko z kwiatami” to nieprzemijający hit najpiękniejszych zdjęć Instagrama. Wdzięczna dekoracja a zarazem świetny pomysł na prezent, który możemy zamówić pod wskazany adres od najbardziej kultowych kwiaciarni dostępnych online albo też wykonać własnoręcznie. Nie byłabym sobą, gdybym nie namawiała Was do tego drugiego. Opcja “zrób to sam” nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić dobrych kilkanaście złotych (cena regularna flower box zaczyna się od 200 zł… a kończy w zależności od wielkości nawet na 500 zł) to dodatkowo sam proces wykonania stanie się przyjemnością nawet w przypadku osób, które z uporem maniaka twierdzą, że nie mają talentu do tego typu poczynań. Skąd ta pewność? Flower Box zwyczajnie nie może nam się nie udać! A przy tym wszystkim nie wymaga od nas posiadania niezliczonej liczby akcesoriów, których nie moglibyśmy zakupić w pobliskiej kwiaciarni.

Zapraszam do oglądania video: “Jak zrobić pudełko z kwiatami”?

Do wykonania pudełka z kwiatami “Flower Box” potrzebne są:

  •  świeże kwiaty
  •  nożyce
  •  gąbka florystyczna
  •  folia kwiatowa celofan
  •  dekoracyjne, tekturowe pudełko
  •  opcjonalnie: dekoracyjna wstążka lub sznureczek
  •  woda

Sposób wykonania FLOWER BOX:

Wybierz dekoracyjne pudełko z tektury. Pudełko może być w kształcie owalnym lub kwadratowym. Możesz zdecydować się również dowolnie: na płaskie lub głębsze (tak jak w moim przypadku). Ważne aby kolor pudełka współgrał z kompozycja kwiatową i ewentualnymi dodatkami. Spód pudełka wyłóż folią kwiatową, która ma za zadanie ochronę przed wilgocią. Następnie środek wypełnij gąbką florystyczną. Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję trzymać ten rodzaj gąbki w dłoni to wiecie zapewne, że bardzo łatwo wycina się z niej potrzebne elementy  (zrobiłam to z pomocą zwykłego noża). Gąbkę zmocz wodą, czyli zwyczajnie podlej a następnie zabierz się za układanie kompozycji kwiatowej, która polega na wbijaniu kwiatów jeden obok drugiego. Kwiaty muszą być pozbawione liści a także obcięte do długości łodygi około 10 centymetrów. Przy wyborze kwiatów, zdecyduj się na odmiany z twardą łodygą.

Wykonanie pudełka z kwiatami zajęło mi około 20 minut.

Kompozycja przetrwała blisko 2 tygodnie.

Mam nadzieję, że nowy format przypadł Wam do gustu!