Jeśli Wasze Dzieci, mają od pięciu do piętnastu lat, istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że w domach uzbierała Wam się solidna kolekcja unikatowych klocków Lego. Osobiście nie znam Dziecka, które nie przechodziłoby choć chwilowej fascynacji możliwością budowania.

Pomimo faktu, iż 25 lat temu wybór w sklepach był niewielki, a klocki nie były spersonalizowane, sama posiadałam kilka zestawów. Dzisiaj z nawiązką oddaję się zabawie z Chłopcami. Wspaniały sposób na spędzanie czasu, łączący pokolenia.

Z klockami jest jednak jeden zasadniczy problem – one wciąż się gubią! Tym samym uniemożliwiając zbudowanie reszty konstrukcji. Połowa zmartwienia, jeśli dany klocek zagubi się w domu, gorzej w przypadku podwórka czy placu zabaw. Sami niejednokrotnie przerabialiśmy taką sytuację, więc z biegiem czasu zapadła decyzja o trzymaniu klocków lego w domu. Chłopcy nie byli pocieszeni tym faktem. Ja zresztą również. Jestem zdania, że zabawki należą do nich i powinni czerpać z nich radość w każdej chwili. Potrzeba po raz kolejny okazała się “matką wynalazku”. Postanowiłam znalezc sposób na “klocki Lego w podróży” i pewnego dnia, stworzyłam dla Dzieci – teczkę Lego.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Nie dosyć, że Chłopcy mogą odtąd zabierać swoje ulubione klocki gdzie tylko zechcą! To na dodatek teczka okazała się świetnym sposobem na nudę w przypadku długiej podróży samochodem.

Sami zobaczcie:

teczka-lego-diy

Do wykonania teczki na klocki Lego użyłam:

  •   drewnianą kasetkę po kredkach (dostępna w sklepie plastycznym) koszt ok. 10 zł
  •   planszę do budowy klocków
  •   pistolet z klejem na ciepło
  •   nożyce
  •   białą, kredową farbę

Wykonanie:

Teczkę pomalowałam na wybrany kolor. Z planszy wycięłam prostokąt pod wymiar lewej części teczki. Następnie z pomocą ciepłego kleju, przymocowałam ją do wewnętrznej części teczki. Pozostały prostokąt planszy przykleiłam do strony zewnętrznej, dzięki czemu Dzieci mogą z pomocą klocków odznaczyć, która z teczek jest ich własnością.

pojemnik na lego diypojemnik -na-lego-DIY

blog zrob to sam

 

Pomysł z teczką na klocki tak bardzo przypadł do gustu Dzieciom, że bawią się nią nie tylko w podróży ale również w domu.

Polecam dla wszystkich wielbicieli klocków lego!