Czy potraficie określić na co zwracacie uwagę w pierwszym kontakcie z drugim Człowiekiem? Kiedy zadawałam to pytanie wśród znajomych, zdecydowana większość odpowiadała, że na oczy, część z Nich stawiała na dłonie, a jeszcze inni na włosy…

W moim przypadku zaraz po oczach, które zdecydowanie są odzwierciedleniem duszy, zwracam szczególną uwagę na zęby. Co więcej! Uwielbiam zarówno u Kobiet jak i u Mężczyzn: szczery, szeroki uśmiech a już najbardziej jeśli połyskuje w nim: zdrowe, równe i śnieżnobiałe uzębienie;)

Zęby co prawda nie wiele nam powiedzą o usposobieniu czy charakterze danego Człowieka, potrafią być jednak ogromnym walorem estetycznym.

Sama również mam małą obsesje na punkcie najjaśniejszego z możliwych kolorytów zębów i tym samym w przeciągu ostatnich 15 lat, przetestowałam absolutnie wszystkie dostępne metody wybielające na rynku.

Około miesiąc temu, po raz drugi w swoim życiu poddałam się wybielaniu zębów metodą laserową Beyond. Ostatni raz zabieg ten miałam przeprowadzony 10 lat temu i efekt śnieżnobiałych zębów utrzymywał mi się około 5 lat. Po tym okresie, próbowałam także metody nakładkowej a nawet wybielałam (o zgrozo!) zęby w gabinecie kosmetycznym. Wymienione metody nie sprostały jednak moim oczekiwaniom. W przypadku metody nakładkowej był to okropny ból każdorazowo po “nocnym wybielaniu” i nie dotrwałam do końca kuracji, która powinna obejmować 12 dni. Natomiast jeśli kiedykolwiek przyjdzie Wam do głowy wybielanie zębów u kosmetyczki to stanowczo odradzam! Ucierpi na tym jedynie nasze szkliwo przy marnym efekcie wybielania.

Metoda laserowa lampą Beyond to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób wybielania. Zabieg rozpoczyna się od usuwania kamienia, jeśli takowego się dorobiliśmy i jest to najmniej przyjemny etap wybielania. Zęby muszą być też idealnie zdrowe, pozbawione wszelkich ubytków próchnicowych. Następnie rozpoczyna się etap wybielania, który polega na 3-krotnej aplikacji preparatu wybielającego o wysokim stężeniu i dodatkowej aktywacji żelu w postaci energii z lampy. Cały zabieg trwa około 1,5 godziny i dla mnie był to zdecydowanie czas na relaks i odpoczynek. Po naświetlaniu, efekt mamy natychmiastowy! Zęby potrafią zmienić swój odcień nawet o 10 punktów w skali Vita.

W moim przypadku odcień zmienił się jedynie o 2 poziomy ale tym samym uzyskaliśmy najjaśniejszy z możliwych kolorów naturalnych zębów.

Pewnie zastanawiacie się czym zabieg boli? Otóż sam zabieg jest całkowicie bezbolesny…najlepsze zaczyna się jednak po 2 godzinach od wybielania! Kiedy po raz pierwszy wybielałam zęby metodą Beyond wręcz nie zmrużyłam oka przez całą noc. Zęby są bardzo wrażliwe i odczuwalne jest nawet wdychane powietrze. Ulgę przynosi częste mycie zębów pastą z dużą zawartościa fluoru, którą dostajemy od stomatologa. W przypadku mojego drugiego zabiegu wybielania laserem, byłam przygotowana na najgorsze a tutaj nastąpiło miłe zaskoczenie! Tym razem nie odczuwałam większych dolegliwości. I nie wiem czym to tłumaczyć: albo moje zęby się uodporniły na ból (choć wciąż należą do bardzo wrażliwych, odczuwam zarówno zbyt ciepłe jak i zimne napoje) albo też laser stał się bardziej przyjazny i delikatny;) Obstawiam to drugie.

Po zabiegu obowiązuje biała dieta. Przez 48 godzin po wybielaniu nie można pić zarówno kawy jak i soków czy herbat. W trakcie tego czasu zęby zachowują się jak “gąbka” i chłoną wszystkie czynniki barwiące. Stąd należy zachować wstrzemięzliwość!

metoda beyond

jak wybielic zeby

metoda laserowa

wybielanie zebow

snieznobiale zeby

Mała uwaga! 

Jeśli zamierzacie wybrać się na zabieg wybielania zębów i uzyskać tzw. “hollywoodzki uśmiech” to niestety muszę ostudzić Wasz zapał! 90% osób, które podziwiamy w telewizji lub na okładkach magazynów posiada licówki, czyli nakładki na przednich warstwach zębów (koszt około 20 tys. zł). Efekt niesamowity jednak tylko na okres 8 lat i kosztem zdrowia zębów naturalnych.

zęby

Wybielając zęby uzyskamy jedynie lub też “aż” najjaśniejszy odcień naturalnej bieli.

Osobiście polecam! Uśmiech bez skrępowania to cudowna sprawa!;)

 

Wpis powstał w ramach Projektu 30-stka

trzydziestoletnia-polka