Myślę, że to już najwyższa pora aby rozpocząć przygotowania naszych domy do wiosny! Wielkimi krokami nadchodzą święta wielkanocne, a wraz z nimi pastele, radość i promienie słońca! Na blogu własnie rozpoczyna się kolejna edycja obiecanego cyklu w którym tak jak przystało na nowy sezon, będę inspirowała Was do metamorfozy Waszych wnętrz. 

Po raz kolejny udowodnię, że do uzyskania niesamowitych efektów wcale nie potrzeba nam drogich dodatków i dekoracji renomowanych marek. Przedstawię Wam realizacje “krok po kroku”  z tego co mamy pod ręką! Jednocześnie do których zrobienia, nie będziemy potrzebować urlopu gdyż wykonuje się je niezwykle sprawnie!

Waszym zadaniem na zbliżający się weekend jest schowanie wszelkich śladów zimy i mentalne przestawienie się na kolory i wiosenny nastrój! Kolejny krok należy do mnie! Za nadrzędny cel postawiłam sobie zainspirowanie Was do prac własnoręcznych.

Zobaczcie jak łatwo jest mieszkać ładnie!

Na pierwszy rzut, proponuję Wam wykonanie półki z desek po paletach, która stanowi nie tylko bardzo efektowną dekorację ściany ale także jest przydatnym meblem, który doskonale sprawdza się w holu czy przedpokoju!

makita-DIY

Do wykonania półki z desek potrzebowałam:

blog DIY

Sposób wykonania:

W zależności od tego skąd pochodzą nasze deski, musimy je odpowiednio przygotować tzn. oczyścić, oszlifować i wyrównać (wszystkie powinny mieć równe wymiary). Dopiero tak przygotowane deski malujemy i układamy w rządku. Od strony zewnętrznej złączamy wszystkie deski. To znaczy: w trzech punktach, z pomocą wiertarko-wkrętarki mocujemy 3 listwy, których zakończenia skracamy wyrzynarką. Tym samym uzyskujemy podstawę/bazę naszej półki. Półki przywiercamy od strony docelowej na kątownikach. Co zapewnia – solidną konstrukcję.

Półki celowo rozmieściłam nierównomiernie, dzięki czemu mogłam na nich umieścić dekoracje różnych rozmiarów.

Do pomalowania desek użyłam trzech odcieni jednego koloru. 

A jak to wyglądało w praktyce? Zapraszam do oglądania:

Półkę możecie wykonać identyczną lub też traktując moją realizację za inspirację do tworzenia podobnych mebli. Dopasujcie zarówno kolorystykę jak i przeznaczenie do własnych potrzeb.

ladyofthehouse

ladyofthehouse

blog diy

Do projektó używam wyłącznie narzędzi MAKITA. Okazuje się, że są wyjątkowo poręcznymi przyrządami, z którymi bez najmniejszych oporów może poradzić sobie każda kobieta. Dodatkowo polityka marki, ściśle współgra z moimi przekonaniami w kwestii recyklingu:

 MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

unnamed

 

makita dy

Czekam na Wasze pierwsze wrażenia i z ogromnym entuzjazmem zabieram się do pracy nad nowymi realizacjami!