W dzisiejszym materiale – mam dla Was pomysł na własnoręczne wykonanie Lampy – Chmurki, która nie tylko ozdobi Wasze wnętrza, uprzyjemni długie wieczory spędzane w domu ale też może stać sposobem na kreatywne spędzanie czasu. Na pewno przyczyni się do błogich i przyjemnych snów.

Lampa świetnie sprawdzi się w pokoju dzieci oraz w sypialni. A także może stanowić element dekoracyjny przy okazji aranżacji przyjęć, czy sesji fotograficznych. Nie bez powodu właśnie dzisiaj przedstawiam Wam tutorial lampki-chmurki, bo choć był on zaplanowany w późniejszym czasie, to stwierdziłam, że elementy z których jest stworzona lampka-chmurka, są na tyle uniwersalne, że jest szansa iż każdy znajdzie je w swoim domu i bez problemu będzie mógł ją wykonać.

Do wykonania LAMPKI-CHMURKI, potrzebne są:

  • papierowy abażur
  • pistolet z klejem na gorąco
  • poduszka z wypełnieniem poliestrowym lub opakowanie waty
  • włosy ledowe lub lampa bez klosza.

Sposób wykonania LAMPY – CHMURKI:

  1. Obklejamy cały abażur puszystą powłoką z waty lub wypełnienia poduszki z pomoca pistoletu z klejem na gorąco
  2. Następnie przeprowadzamy oświetlenie przez środek abażura
  3. Świetlne druciki możesz schować do środka (światło będzie wówczas bardziej intensywne) lub pozwolić im na wydostanie się na zewnątrz (wówczas możesz ozdobić dodatkowo włosy ledowe – małymi obłoczkami)

Zapraszam do oglądania:

Taka lampka chmurka może być wisząca lub podłączona bezpośrednio do kostki z prądem. Może być także podłączona do kontaktu w przypadku włosów ledowych lub może stać się abażurem do lampy stołowej. To samo dotyczy doboru światła. Możecie zdecydować się na iście niebiańskie barwy lub światło ciepłe. Jak pewnie zauważyliście projekt jest uniwersalny  i jego zastosowań również jest bez liku.

Na czas DOMOWEJ KWARANTANNY – OBIECAŁAM PUBLIKOWAĆ KAŻDEGO DNIA.

Znajdziecie tutaj odtąd codzienne przepisy kulinarne, pomysły na zabawy dla dzieci, tutoriale DIY i wiele innych ciekawych inspiracji!

Do zobaczenia już jutro na blogu!