Praca w domu…Od 8 lat pracuję w domu. Normą są np. telekonferencje z agencjami marketingowymi, na których w dużej mierze opiera się moja praca, gdzie słychać dzwonek kuriera, szczekającą piesię, ekspres do kawy czy irobota. Po godzinie 15 słychać głównie Dzieci, a od poniedziałku – to je będzie słychać najbardziej. Nikt się nie skarży, wręcz przeciwnie, często pada pytanie, czy ten który właśnie wydziera się jakby go odzierano ze skóry to starszy Wiktor od piłki, czy młodszy Borys od judo?

Co chcę przez to powiedzieć? Od dnia dzisiejszego (do odwołania) większość z Was wkracza w nową rzeczywistość i warto to sobie dzisiaj wspólnie obgadać, przygotować plan. Pobudka, śniadanie, ścielenie łóżek, nauka, praca, czas wspólny, spacer, obiad, zabawa ale i też chwila odrębności – moment dla siebie (nawet jeśli mielibyście się z tej okazji zamknąć w WC). Zaręczam w czasie przymusowej domowej kwarantanny – nie zwariujecie, Wasze Dzieci nie zwariują. Interweniujcie wyłącznie, kiedy będzie dochodzić do rękoczynów…a poza tym całym zamieszaniem, to przez te 4 dni ostatnie – poukładałam to jakoś sobie wszystko w głowie i postanowiłam potraktować te tygodnie jako dar. Ktoś zatrzymał te pędzące pendolino i dał nam to, czego permanentnie wszystkim wciąż nam brakowało….czas. I tu nasuwa się pytanie? Jak ten czas spożytkować? Wypełnić? Jak nie zmarnować tego daru? Ponieżej przygotowałam dla Was 10 aktywności, których osobiście się podejmiemy w naszej Rodzinie. Wieżę, że Was również mogą zainspirować.

10 – pomysłów na spędzenie kwarantanny:

KURSY ON-LINE: Zawsze chciałaś nauczyć się sztuki makijażu? Florystyki? A może marzy Ci się założenie bloga lub własny kanał na YT? Masz ku temu świetną okazję! Internet aż kipi od bezpłatnej wiedzy: video-tutorialne, artykuły eksperckie. Znajdziesz tu naprawdę cały ogrom przydatnych informacji praktycznie z każdej dziedziny naszego życia. Ja dla przykładu zawsze chciałam nauczyć się robić piękne zdjęcia. Uważałam jednak, że wiedzy i praktyki, którą należy nabyć aby nauczyć się techniki robienia dobrych zdjęć, jest tak dużo, że zawsze przytłaczała mnie wizja konieczności poświęcenia tak dużej ilości czasu. A jednak wciąż zderzałam się z myślą: “Mogłaś zacząć wtedy. Dziś tak wiele być potrafiła”. Okres kwarantanny postanowiłam wykorzystać na kurs online z zakresu fotografii. I obiecuję – będę pilną uczennicą.

ROZWÓJ: Wiem, że ten punkt – nie wszystkich może dotyczyć ale ja jestem od jakiegoś czasu na etapie potrzeby rozwoju duchowego (nie równoważyć z religią). Zadaję sobie mnóstwo pytań. Szukam. Dociekam. Chcę poznać siebie ale też staram się zinterpretować Świat na nowo, po swojemu. Znowu odeślę Was do YT i kanału Łukasza Jakóbiaka: 20m kwadratowych, który od pewnego czasu przeprowadza takie wywiady z zaproszonymi gośćmi, że na przemian zapierało mi dech w piersiach i inspirowało do zmian! Polecam w szczególności 3 wywiady:

  1. Robert Gryn: <klik TUTAJ> Jeśli spodoba Wam się ten wywiad, polecam kanał Roberta “lecimy”, w którym przedstawia sylwetki osób, które przełamują schematy, podążają swoją ścieżką. Jest to bardzo interesujący i inspirujący content. Osobiście uwielbiam!
  2. Ewa Liegman: <klik TUTAJ> Wywiad wobec którego gwarantuję: nikt nie przejdzie obojętnie. To po prostu trzeba wysłuchać. Tylko tyle.
  3. Daryna: <klik TUTAJ> Daryna, w tym wywiadzie otwiera na piękno życia i dostrzeganie życia jako dar – dla mnie to osobiste odkrycie.

KSIĄŻKI: W końcu mamy na nie czas!  Jestem ogromną zwolenniczką nachalnej promocji czytelnictwa. Mnie samą książki bardzo ukształtowały i stąd często polecam i Wam różne pozycje. Książki zmieniają nas głównie w dwóch obszarach:

  • SPOSÓB MYŚLENIA…Jesteśmy bardziej skomplikowani, niż sami o to moglibyśmy siebie podejrzewać…pragniemy przeżywać, odczuwać, wzruszać się i radować. Współcześnie żyjemy skrótami, które otaczają nas ze wszystkich stron: slogany, hasła reklamowe, wiadomości sms,  sprawiają, że zapominamy o największych wartościach zbudowanych na…myślach. Najpiękniejszą rzeczą w życiu człowieka jest możliwość przyjmowania i przekazywania myśli drugiemu człowiekowi. Tymczasem my często nawet nie wiemy co sądzimy o danej sytuacji z którą przyszło nam się zmierzyć, nie analizujemy…W książkach opisanych ze szczerością, tak inną niż otaczający nas skrót myślowy, znajdujemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, również na to, kim tak naprawdę  jesteśmy.
  • WYOBRAŹNIA… Nigdy nie przyszło mi do głowy więcej pomysłów, niż w trakcie czytania…Zainteresowani lekturą, często tworzymy nawet nieświadomie swój własny, oryginalny pomysł. W świecie książek nie ma barier, czytając skomplikowane, żywe opisy scen znajdujących się w lekturze, jesteśmy poniekąd zmuszeni do wyobrażani sobie tego, o czym pisze autor. Regularne czytanie rozwija wyobraźnię i sprawia, że łatwiej jest nam stworzyć w umyśle coraz bardziej abstrakcyjne obrazy.

Wykorzystajmy czas na zaległe lektury! Nic nie stracimy – jest szansa, że zmądrzejemy;)

DIY, czyli ZRÓB TO SAM: Jestem niemalże pewna, iż najbliższe tygodnie uzmysłowią większości z Was, to co staram się wpoić od pierwszego dnia istnienia bloga: JAK WIELE RZECZY MOŻEMY ZROBIĆ WŁASNORĘCZNIE! To jest ten czas, kiedy nie mamy wyjścia i musimy zdać się na swoje umiejętności. Mam ogromną nadzieję, że DIY stanie się nie tylko chwilowym przymusem ale również forma spędzania czasu, którą pokochacie. Bo zrobić sami możemy absolutnie wszystko: wyremontować dom, upiec chleb czy suprise! suprise! własnoręcznie wykonać manicure;)

ZABAWY Z DZIEĆMI: Na ten punkt cieszę się najbardziej! Pamiętacie jak często publikowałam nasze wspólne realizacje i pomysły zabaw? To był przepiękny czas! Tymczasem, kiedy Chłopcy poszli do szkoły – tyle razy mieliśmy usiąść do wspólnych projektów DIY, ale zawsze nadmiar obowiązków zarówno szkolnych jak i sportowych odbierał nam tę możliwość. Koniecznie śledźcie bloga, bo będziemy się z Wami dzielić na bieżąco naprawdę genialnymi pomysłami na wspólne spędzanie czasu.

SPORT: Czy wiecie jak zaczęłam swój poranek? 1 godzina rowerku stacjonarnego i 1 godzina z Ewą Chodakowską! Polecam! Brak ruchu przez domową kwarantannę, może naprawdę dać nam szybko o sobie znać! Jeśli nie kilkoma kilogramami na plusie, to na pewno pogorszeniem samopoczucia. To samo dotyczy Dzieci. Nauczyciel W-F mojego Syna zorganizował swoim podopiecznym video z codziennym treningiem do wykonania. Genialne prawda? Szczególnie, że Dzieci tak aktywne jak moje, zacznie szybko roznosić energia.

SPACER: Wczoraj wyszliśmy na naprawdę długi spacer po lesie. Wstyd się przyznać, ale ostatni raz chodziliśmy tak sobie bez celu, kiedy Dzieci były jeszcze w wózkach. Wszędzie, dosłownie wszędzie poruszamy się samochodami lub latem i w trakcie weekendów na rowerach. W trakcie spaceru, Piotr zaczął dostrzegać w jak pięknej okolicy mieszkamy, że nadchodzi wiosna i ogólnie świat jest cudowny. Niesamowite a zarazem bardzo zabawne, prawda? Postanowiliśmy w zaistniałych okoliczność sprezentować sobie taki spacer każdego dnia! Zachęcam Was do tego samego! Dotlenienie i dawka witaminy “D” zapewni Wam dobre samopoczucie.

KULINARIA: Tak! Zrobiliśmy zapasy. I nie wynikały one z perspektywy pustych półek w sklepach, a z pewności, że zapewnimy sobie i innym bezpieczeństwo – nie chodząc po sklepach. Dla wielu z Was będzie to też czas eksperymentów kulinarnych! Jestem przekonana, że wyniknie z tego samo dobro! Próbujcie nowych przepisów. Tak wiele możemy zrobić nawet z podstawowych składników. Pamiętacie czasy naszego dzieciństwa? nie mieliśmy co liczyć na świeże truskawki i maliny w środku zimy a kuchnia naszych mam była najlepsza na całym świecie.

Na czas kwarantanny domowej postanowiłam obniżyć cenę mojego e-booka GOFRY – KOMPENDIUM WIEDZY o UWAGA!!! Połowę ceny! Skąd ta decyzja? E-book wciąż się świetnie sprzedaje w cenie standardowej ale chciałabym aby w tym wyjątkowym dla nas wszystkich momencie – mógł dotrzeć do największej ilości osób. Przepisy w nim zawarte pomogą Wam z gofrów stworzyć pieczywo, śniadania, desery, przekąski i inne ciekawe rozwiązania (łącznie 50 przepisów), które urozmaicą codzienną kuchnię i zadowolą nie tylko najmłodszych! Kliknij tutaj i pobierz GofroweKompendium w promocyjnej 50% cenie 28 zł!!!

PORZĄDKI: zamierzam posprzątać dom! Ale wiecie, nie tak po prostu “posprzątać”, tylko generalnie, dogłębnie i w każdym zakamarku. Chcę wyzbyć się sterty niepotrzebnych rzeczy, którymi dosłownie obrastamy. Potrzebuję nowej domowej energii i wiosennej świeżości, z którą wkroczymy po skończonej kwarantannie. Wierzcie mi każdy dom – potrzebuje takie zmiany od czasu do czasu. A ja zbierałam się do tego, zaraz po skończonych świętach, wciąż narzekając, że nie mam czasu. Czas wreszcie jest! Zabieram się do wiosennej segregacji.

ZAPLANUJ TO, CO PRZED WAMI: No dobrze! Wiem, że może zabrzmieć kontrowersyjnie…ALE! Większość z nas to – zadaniowcy. Musimy działać, wiedzieć dokąd zmierzamy, nie stać w miejscu, planować. Jest szansa, że jeśli wszyscy zastosujemy się do komunikatów – ten stan nie potrwa dłużej niż to konieczne. Dlatego warto mieć plan awaryjny, nie czekać na to co przyniesie nam los. Może jest to właśnie najlepszy czas na przekształcenie Waszych firm, stanowisk i sposobu myślenia. Nie snujmy katastroficznych wizji świata, tylko zastanówmy się jak mamy się w tej rzeczywistości tak naprawdę odnaleźć.

Na czas DOMOWEJ KWARANTANNY – OBIECUJĘ PUBLIKOWAĆ KAŻDEGO DNIA.

Znajdziecie tutaj odtąd codzienne przepisy kulinarne, pomysły na zabawy dla dzieci, tutoriale DIY i wiele innych ciekawych inspiracji!

Do zobaczenia już jutro na blogu!