Biurko – to dla osób uczących się lub pracujących w domach, jeden z najważniejszych mebli. Musi być praktyczne, ładne i przede wszystkim: wielkością dopasowane do naszych potrzeb. 

Ostatnio zwróciłam uwagę na dizajnerskie biurka na kozłach – wykorzystywane tak chętnie przez projektantów mody oraz architektów. Cena takich biurek potrafi jednak przyprawić o zawrót głowy! Przeciętnie oscyluje wokół 1.000 zł – 3.000 zł. Nie byłabym sobą, gdybym nie poszukała tańszej alternatywy w postaci DIY.  Do tej realizacji zainspirował mnie BRICOMARCHE – tu będzie pięknie! gdzie znalazłam większość niezbędnych akcesoriów jak: płyta sosnowa, farby oraz dekoracje. Kozły natomiast wyszukałam na portalu aukcyjnym ze starociami. Sami zobaczcie co z tego powstało:

Instruktaż wykonania biurka na kozłach jest banalnie prosty. Wycięty blat na wymiar, wystarczy pomalować na wybrany kolor a następnie przykręcić go wkrętami do kozłów. I finalnie ustawić pasującą nam wysokość biurka.

Biurko gotowe! Była to jedna z najprostszych realizacji jakie mogliście zobaczyć na blogu i w ramach porad dla Bricomarche. A jednak efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania! Cała realizacja wyniosła zaledwie 120 zł. Po raz kolejny potwierdziła się teza, że najważniejszy w urządzaniu domu jest pomysł i warto również czasami wziąć sprawy w swoje ręce!

Poniżej dla porównania – niemalże identyczne biurko w kwocie ponad 1.600 zł !