W poprzednim materiale pokazałam Wam moją 3-dniową metamorfozę kuchni, a jako, że to wnętrze wzbudza zawsze nie małą ciekawość, to dzisiaj opowiem o moich patentach na funkcjonalną i dobrze zorganizowaną przestrzeń kuchenną. Jeśli jesteście w trakcie projektowania swojej wymarzonej kuchni, remontu bądź metamorfozy – to mam nadzieję, że ten materiał nasunie Wam jakieś ciekawe rozwiązania.

Kuchnia jest sercem każdego szczęśliwego domostwa. Duża czy mała, elegancka czy nieformalna, urządzona minimalistycznie, czy zaprojektowana z rozmachem – to właśnie tam skupia się życie rodzinne i tam przesiadują przyjaciele. Tam się gotuje, je, spędza wspólnie czas. Można zaaranżować ją zgodnie z tym w jaki sposób spędza się w niej czas i co się kocha. Najlepsze kuchnie łączą funkcjonalność, osobowość jej mieszkańców oraz dobry klimat, który czuć już od progu – w takich przestrzeniach chce się przebywać. Zapraszam Was dzisiaj do mojej kuchni i zdradzam swoje sprawdzone patenty, które sprawiają, że tak bardzo ją lubię:

Moje patenty na funkcjonalną KUCHNIĘ

BLATY – Pierwsze na co z pewnością zwróciliście uwagę to jak sądzę blaty, które w mojej kuchni mają blisko 10 metrów długości. Pamiętajcie aby w przypadku nawet mniejszej kuchni – zaprojektować je w ciągu. Blaty muszą być długie, wygodne – takie abyśmy mogli umieścić na nich nie tylko niezbędne akcesoria ale także mogli swobodnie na nich pracować w trakcie przygotowywania posiłków. Dodatkowo materiał blatu musi być trwały i chociaż osobiście uwielbiam drewno, to w przypadku kuchni – nie wyobrażam sobie innych blatów jak kamienne.

OKNA – Bardzo fajnym rozwiązaniem w mojej kuchni jest również okno nad zlewem. Dlaczego? Bo trakcie tak żmudnego zajęcia jakim jest sprzątanie – mam tu oko na dzieciaki, które bawią się najczęściej na placu zabaw. Zbiera się tutaj całe nasze osiedlowe Bullerbyn. Dzieciaki szaleją, rozrabiają – a ten widok jest naprawdę bezcenny! Lubię także zmieniać aranżacje okienne. Polecam Wam posiadanie minimum 2 kompletów zasłon – bo po pierwsze tkaniny kuchenne wymagają stosunkowo częstego prania, a po drugie potrafią w szybki i chyba najłatwiejszy sposób odmienić całe wnętrze.

ŚCIANY – Czyste, zadbane ściany w kuchni to podstawa! Jeśli w najbliższym czasie planujecie malowanie, to z ogromną przyjemnością polecam Wam farbę idealną do kuchni – MAGNAT CERAMIC KITCHEN & BATHROOM, która zaczynając od początku nie tylko doskonale kryje ściany ale także doskonale się na niej pracuje. Dodatkowo farba jest plamoodporna, odporna na ścieranie i jak podaje producent – zapewnia nam ochronę koloru na długie lata. Dlaczego zdecydowałam się na Magnat? Bo moja kuchnia jest intensywnie użytkowana, a ja nie chcę zaprzątać sobie głowy malowaniem przez kolejnych kilka lat.

POJEMNIKI – Kolejnym patentem na funkcjonalną kuchnię są pojemniki. Wiem, że nie wszyscy lubią mieć tyle akcesoriów na wierzchu ale wierzcie mi – one bardzo ułatwiają codzienne funkcjonowanie w kuchni. Często spotykam się z zapytaniem: “Co trzymam w tych wszystkich pojemnikach?”. Otóż wszystko mam podzielone na strefy: śniadaniową, obiadową, kawowo-herbacianą, a także związaną z przekąskami. W przypadku tego ostatniego – jest to także mój patent na dzieci. Zauważyłam, że gdy chłopcy mają pod ręką zdrowe przekąski jak owoce czy bakalie – to sięgają po nie znacznie częściej i dają sobie spokój z wyszukiwaniem słodyczy pochowanych po szafkach.

JADALNIA z KUCHNIĄ – moja kuchnia przechodzi płynnie w jadalnię, a jadalnia w salon – dzięki czemu wszyscy uczestniczymy niejako w przygotowaniu posiłków.

Mam nadzieję, że moja kuchnia przypadła Wam do gustu. I kto wie?

Może właśnie moje patenty,

zainspirują Was do zmian także w Waszych wnętrzach.