Wielkimi krokami zbliża się do nas jedno z moich (i miliona Przedszkolaków) ulubionych świąt w roku, a mianowicie Dzień Dziecka! Z tej okazji na blogu rusza nowy cykl artykułów i realizacji video, które będą miały za nadrzędny cel – zainspirowanie Was do stworzenia własnoręcznych zabawek oraz przypomnienie sobie jak magiczny i niepowtarzalny jest  świat Dzieci. 

Jestem niemalże pewna, że zabawki stworzone przez Was samych, sprawią Waszym Dzieciom ogromną radość a dla Was Rodziców samo ich wykonanie – wielką frajdę.

Ograniczyłam się do wyboru zabawek, których poziom trudności wykonania, oceniam na wyjątkowo łatwy. Zwróćcie również uwagę na akcesoria, które z powodzeniem w większości – posiadacie w swoich domach.

Moja pierwsza propozycja skierowana jest do Chłopców, choć niewykluczone, że gdybym sama miała Córkę, ta zabawka spodobała by się jej znacznie bardziej niż potencjalny domek dla lalek.

Zobaczcie w jaki sposób przy odrobinie chęci i zaangażowania, może powstać “krok po kroku” przestrzeń dla prawdziwego majsterkowicza:

zabawki diy

Do wykonania WARSZTATU MAJSTERKOWICZA potrzebne są:

  •    płyta MDF
  •    półka z desek lub ze sklejki (dostępna w marketach budowlanych)
  •    wkręty i haczyki
  •    Kolorowe farby Śnieżka Supermal Akrylowa 
  •    pędzle
  •    tablica magnetyczna
  •    pojemniki drewniane

Sposób wykonania:

Zarówno płytę MDF,  jak i półkę z desek zakupiłam pobliskim markecie. Ich koszt nie przekroczył 30 zł! Płytę przycięto mi na prośbę jeszcze w sklepie a półkę złożyłam sama przed realizacją.

Nasze drewniane elementy jak: półka, tło i pojemniki malujemy na wybrany kolor. W tej realizacji ograniczyłam się do 2 odcieni: niebieski i zielony. Zdecydowałam się na Kolorowe farby Śnieżka Supermal Akrylowa, ze względu na bardzo łagodny zapach i duży wybór kolorystyczny. Po wyschnięciu, tło mocujemy do pleców półki. Do strony docelowej zaś przywiercamy haczyki oraz tablicę na której dzieci, będą mogły szkicować swoje pierwsze projekty;) Na koniec układamy pojemniki z narzędziami  a realizację ustawiamy w dowolnie wybranym miejscu.

zabawki diy

zabawki diy

zabawki diy

zabawki diy

zabawki diy

Warsztat majsterkowicza oprócz tego, że rozwija w dziecku małą motorykę, stanowi również spore pole do popisu dla wyobrazni przyszłego architekta czy projektanta! Ten, zrobiony własnoręcznie z całym przekonaniem zainteresuje Twoje Dziecko bardziej niż jego plastikowi konkurenci, dostępni w sklepach.

Rodzice do dzieła!