Tworząc krok po kroku pokój Chłopców nie inspirowałam się aktualnymi trendami designerskimi. Unikałam także bieli i stylu skandynawskiego – dominującego w pokojach dziecięcych od dłuższego czasu. Zależało mi aby w efekcie stworzyć pokój funkcjonalny, przytulny, zgodny z zainteresowaniami Chłopaków a przede wszystkim taki, w którym poczują się dobrze, z przyjemnością będą spędzali swój czas i o jakim po latach będą myśleć tylko ciepło…

Własnie te cechy uważam za nadrzędne przy projektowaniu pokojów dziecięcych. W innym przypadku ani drogie meble, ani też wyszukane dodatki nie zapewnią klimatu jaki powinien panować w takich pomieszczeniach.

To co najpiękniejsze i wyjątkowe w pokoju, który możecie w pełni zobaczyć poniżej to świadomość, że 3/4 prac związanych z jego budową wykonywaliśmy własnoręcznie i wspólnymi siłami. Począwszy od malowania ścian, po budowę łóżka, miejsce do nauki oraz przestrzeń twórczą – czyli ścianę tablicową i organizer na kredki. Pokój oprócz ścian zdobionych plakatami i cytatami z wybranych książek, posiada też kilka akcentów zaczerpniętych z ulubionej, kultowej bajki: “Mikołajek”. A w związku z faktem, że z przygód Rene Goscinnego się nie wyrasta,  istnieje prawdopodobieństwo, że wystrój pozostanie z Nimi na długo.

Efekt, który możecie obejrzeć poniżej zajął nam równo rok. Wciąż prosicie, o zródła dodatków i rady dotyczące realizacji DIY. Dzisiaj postanowiłam usystematyzować te wiadomości i pod zdjęciami, czekają na Was wszelkie niezbędne informacje do stworzenia podobnego projektu. Wiem też, że wielu rodziców odważyło się na budowę łóżka-domku dla swoich Dzieci. Jeden z Ojców mailował ze mną wprost ze stolarni w której zamawiał deski!;) Część realizacji już widziałam, jeśli ktoś jeszcze chciałby się podzielić pokoikiem najmłodszych to jest to jak najbardziej odpowiedni moment. Może stworzymy z tego odzielny wpis?

Tymczasem:

“Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce,
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa,
Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe,
A dzieci wiem coś o tym latają samolotem.
Nikt tutaj nie zna głodu, nikt tu nie czuje chłodu
I nawet ja nie kłamię, nikt się nie skarży mamie.”

J. Brzechwa

pokoj chlopcow

pokoj chlopcow

pokoj chlopcow

pokoj chlopcow

pokoj chlopcow

pokoj chlopcow

pokoj chlopcow

pokoj chlopcow

pokoj chlopcow

organizer ucznia

organizer ucznia diy

pokoj chlopcow

 NIEZBĘDNE MIEJSCA W SIECI PRZY PROJEKTOWANIU POKOJU DZIECIĘCEGO:

Łóżko-domek: tu i tutaj

Organizer ucznia: film DIY

fot. Michał Ciucias