Popularność wpisu dotyczącego zmian w pokoju Chłopców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 1000 polubień, kilkadziesiąt udostępnień i szereg miłych komentarzy. Moja skrzynka pocztowa pęka w szwach od pytań dotyczących wykonania i spraw technicznych. Postanowiłam “krok po kroku” pokazać Wam w jaki sposób Wy także możecie sprawić nie lada atrakcję dla swoich Dzieci.

lozko pietrowe

Wszystko zaczęło się od pomysłu, jaki kiełkował w naszych głowach dobre pół roku. Zależało nam aby urządzić pokój typowo chłopięcy, zgodny z zainteresowaniami Wiktora i Borysa, który jednocześnie byłby spełnieniem marzeń każdego Dziecka. Planowany remont zbiegł się z potrzebą wymiany niemowlęcych łóżek a ja zawiedziona ofertą sklepów z meblami dziecięcymi, zaczęłam szukać inspiracji w internecie…również na nic!

Pewnego letniego dnia, w drodze do Trójmiasta zatrzymaliśmy się w Ikei. To był mój pierwszy raz w sklepie, który okazał się także dla mnie  niekończącym zródłem inspiracji. Tym sposobem natknęliśmy się na dwustronne łóżko KURA, które rozwiało nasze wątpliwości…

Szybko, “na kolanie” powstał szkic łóżka piętrowego. A jak wiadomo od dobrego planu, dzieli jedynie krok do realizacji…

ggggg

lozko domek

Jak zapewne zauważyliście, nie jest to typowe łózko piętrowe. Nas ograniczały skosy, dlatego musieliśmy zdecydować się na łóżko na antresoli. Deski, które widzicie są sosnowe. Znajdziecie je w sklepach OBI, zostaną przycięte w zależności od Waszych potrzeb.

lozko domek

ETAPY REALIZACJI:

1)   Wybór odpowiedniej ściany

2)   Złożenie łóżka

3)   Przymocowanie łóżka do ściany

4)   Budowa szkieletu obudowy

5)   Obudowa deskami szkieletu

6)    Budowa “dachu” 

7)    Wycięcie “okna” wyżynarką.

8)    Wbudowanie okiennic 

9)    Pomalowanie domku 

Koszt wykonania łóżka w kształcie domku nie przekracza 2.000 zł. W porównaniu z ceną 2 oddzielnych łóżek uważam, że jest to kwota konkurencyjna. Uzyskany efekt jest oszałamiający a radość Dzieci zawsze – bezcenna;)

lozko pietrowe

Efekt końcowy:

lozko pietrowe

lozko pietrowe

lozko pietrowe

lozko domek

lozko pietrowe

 Kilka porad praktycznych:

  Jeżeli nie macie smykałki budowniczej, lepiej poprosić o pomoc fachowców

  Do wykonania takiego łóżka konieczne są dwie osoby

  Szukając materacy, warto zaopatrzyć się w te bardziej miękkie (aby bez problemu móc włożyć je do górnej części)

  Do malowania polecam farby ekologiczne

  Załóżcie realny czas wykonania (to nie jest realizacja na dwa dni, nam zajęła tydzień)

  Celowo nie podałam Wam ilości i wymiarów desek. Należy je dobrać do wymiarów jakie chcielibyście uzyskać. Nasz był nietypowy ze względu na skosy.

–   Warto górę łóżka zaprojektować możliwie największą.

–   Łóżka nie należy traktować jako “przejściowego”,  jest to inwestycja na kilka dobrych lat. Wymiary materaców to 200 cm na 80 cm.

  Przed przejściem do realizacji, dokładnie przemyślcie kolorystykę i dodatki – to połowa sukcesu udanego efektu.

–   To łóżko świetnie sprawdziłoby się również dla jednego Dziecka!  Wówczas na górze robimy “część sypialnianą” a na dole możemy np. zaprojektować przytulny kącik czytelniany.

  Niech nie odstraszy Was mała powierzchnia pomieszczeń. Pokój Chłopców ma zaledwie 15 metrów kwadratowych. Łóżko piętrowe które wykonaliśmy okazało się doskonałym zyskaniem przestrzeni do zabawy!

DAJCIE SIĘ PONIEŚĆ KREATYWNOŚCI. WASZE DZIECI BĘDĄ ZACHWYCONE!!!!

lozko domek

 

 

 ŁÓŻKO   –   Kura, IKEA

TEKSTYLIA   –   Home&You

OŚWIETLENIE   –   Cotton Balls