Nie wiem jak u Was…ale nasz początek roku szkolnego wprowadził wielkie zmiany w życiu rodzinnym. Wiktor właśnie rozpoczął “zerówkę” i jest w trakcie wyboru zajęć dodatkowych, a Borys z tęsknoty za starszym Bratem postanowił pójść w Jego ślady. Przemiany w życiu Chłopaków, wymagały tym samym nowej organizacji zarówno naszego harmonogramu dnia jak i dostosowania przestrzeni do potrzeb Chłopców.

Zaczęliśmy od pokoju, który wymagał rozszerzenia o nową strefę…strefę do nauki. A co za tym idzie: wyboru wymarzonego biurka przez Wiktora jak i zagospodarowania przestrzeni wokół niego. Z pomocą przyszedł portal: Twoje Meble.pl, który przedstawiając setki różnych aranżacji pokoi, ułatwił nam zadanie w wyborze tego najbardziej odpowiedniego do stylu jaki zdeterminowało ŁÓŻKO-DOMEK wybudowane przed rokiem.

Jak obecnie wygląda wygląda moje ulubione pomieszczenie w całym domu – pokój Chłopców, zaprezentuję Wam niebawem. Dzisiaj natomiast chciałabym przedstawić prosty sposób na organizację przestrzeni wokół biurka.

Konsekwentnie, tak jak w przypadku całego pokoju postanowiłam organizer zrobić własnoręcznie. Jego wykonanie  okazało się niezwykle wdzięcznym jak i prostym zadaniem. Efekty oceńcie sami. Wiktor zachwycony jest zarówno soczystymi kolorami organizera, posiadania wszystkiego w zasięgu ręki jak i możliwością wykorzystania całej przestrzeni biurka dla swoich potrzeb.

organizer ucznia diy

organizer ucznia diy

Do wykonania ORGANIZERA potrzebowałam:
  • zwykłą deskę z palety o którą poprosiłam w sklepie spożywczym 0 zł
  • 3 słoiki Mason Jar (można użyć zwykłych, ważne aby jedna ze stron była płaska 20 zł
  • MULTISPRAY ŚNIEŻKA (dostępny w każdym markecie budowlanym)  3 soczyste kolory cena 30 zł
  • Papier ścierny (jeżeli zależy nam na efekcie lekkiego postarzenia) 3 zł
  • 3 opaski zaciskowe (uwaga! ważne aby były uniwersalne w kwestii szerokości/ząbki na całej opasce) 20 zł
  • 3 łączniki 5 zł
  • 2 kołki 2 zł
  • 2 haczyki 3 zł
  • wiertarka, wkrętarka (pożyczona od przemiłego sąsiada;)

CAŁKOWITY KOSZT: ok 80 zł

organizer ucznia diy

 

WYKONANIE krok po kroku:

Przygotowujemy deskę. Moja nie wymagała szlifowania ani zmiany koloru, zależało mi na efekcie surowości. Po stronie wewnętrzenej mocujemy haczyki. Na ścianie, w tej samej odległości wiercimy otwory na 2 kołki. Słoiki malujemy na wybrany kolor. W tym celu wykorzystałam  MULTISPRAY ŚNIEŻKI ze względu na kolorystykę i szybkość wysychania. Po wyschnięciu z pomocą papieru ściernego delikatnie przetarłam w kilku miejscach słoiki, dzięki czemu uzyskałam efekt lekkiego postarzenia.

Na stronie zewnętrznej (docelowej) z pomocą łączników, mocujemy zaciski. A po włożeniu słoików- zaciskamy. Słoiki powinny być nieruchome.

Tak wykonany organizer umieszczamy w wybranym miejscu a do słoików wkładamy poszczególne akcesoria jak: długopisy, kredki, nożyczki czy klej.

 

organizer ucznia diy

 

A jak to wyglądało w praktyce? Możecie zobaczyć poniżej:

ORGANIZER UCZNIA DIY – FILM TUTORIAL:

organizer ucznia diy

organizer ucznia diy

organizer ucznia diy

organizer ucznia diy

 

Tutorial to pierwszy film z cyklu DIY, nad którymi pracowałam w okresie wakacyjnym. Stąd też nadzieję, że pomysł przypadnie Wam do gustu, gdyż w zanadrzu mam dla Was kilka równie funkcjonalnych pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni tanim kosztem.

W kolejnym wpisie przedstawię Wam cały pokój Wiktora i Borysa po lekkiej metamorfozie. Jestem ciekawa, czy ktokolwiek odgadnie jaką postacią z bajki inspirowaliśmy się przy urządzaniu pokoju?;) Myślę, że samo biurko uchyla Wam rąbka tajemnicy … Kto zgadnie ten mistrz;)