Nareszcie mogę się Wam pochwalić pokojem Chłopców! Trochę to trwało ale warto było czekać. Jego projekt powstał z marzeń naszych Dzieci oraz z ogromu miłości jaką Ich darzymy. Reszta to nutka kreatywności i nocy spędzonych np. na “malowaniu”. Jesteśmy zachwyceni z efektów naszej pracy. Mam nadzieję, że pokój zainspiruje Was do niebalanych rozwiązań w Waszych domach.

Muszę się Wam przyznać, że nad planowaniem ostatecznego wyglądu pokoju Chłopców spędziliśmy niejeden wieczór. Zależało nam żeby stworzyć miejsce, które urzeczywistni Ich dziecięce marzenia. Okaże się miejscem przyjaznym i rozbudzającym zainteresowania. Pokój podzieliliśmy na 4 strefy, które znacznie ułatwiają jego funkcjonowanie.

I kącik sypialniany

Prezentowane pomieszczenie jest wyjątkowo nieustawne. Dużo w nim wnęk, skosów i okien. Jak na złość uparłam się na łóżko piętrowe i na dodatek (ze względów bezpieczeństwa oraz estetycznych) zależało mi żeby zostało zbudowane na kształt domku. W trakcie projektowania codziennie zmieniałam ścianę na której ma się znalezć, na każdym kroku słysząc, że “tak się nie uda”. Jak się okazało i w tym przypadku “nie ma rzeczy niemożliwych” i tak oto pomysł z którym zasypiałam przez dobry miesiąc, ku wielkiej radości Dzieci stal się rzeczywistością!

pokoj chlopcow

6

5

II kącik bawialniany

W życiu Wiktora (4 lata) i Borysa (2 lata) najważniejsza (i chwała Im za to!) jest zabawa. W kręgu Ich zainteresowań jest wciąż głównie LEGO, z których tworzą codziennie nowe budowle, SAMOCHODY – głównie oldtimery a także wszelkie drewniane, ponadczasowe zabawki. W tym przede wszystkim nowy nabytek – kolejka. Tym samym planując rozmieszczenie pokoju, mieliśmy na uwadze aby nie zagracić Ich przestrzeni nadmiarem mebli. Środek pomieszczenia został pusty, tworząc miejsce do zabawy.

18

14

III kącik czytelniano – naukowy

Dzień Chłopców oprócz zabawy, wypełniają również wszelakie zajęcia, które mają za zadanie wspierać Ich rozwój intelektualny oraz rozwinąć w Nich chęć do poznawania świata. W Ich pokoju nie mogło zabraknąć również miejsca które w delikatny sposób wykluczy zabawki na poczet bardziej poważnych spraw.

19

20

16

7

IV kącik plastyczny

Czyli ściana, która stała się w pełni pracownią rysunkową Chłopców. Jest to miejsce – pole do rozwijania inwencji twórczej, która niezaprzeczalnie w Nich drzemie! W tym miejscu skupiliśmy wszelkie niezbędne ku temu narzędzia.

21

22

12

11

10

 

W kolejnych wpisach pokażę Wam jak krok po kroku wykonaliśmy poszczególne strefy pokoju. Dołączę do nich kosztorys abyście zobaczyli, jak tanim kosztem stworzyć mały, wyjatkowy świat do nauki, zabawy i relaksu w jednym.

 

Wykonanie: z miłości Mama i Tata;)*

 

ŁÓŻKO – Kura Ikea