Któż nie marzy o tym, by w ciepłe, letnie popołudnia móc choć przez chwilę rozkoszować się spokojem na balkonie bądź tarasie? W cyklu “Taras DIY” przedstawiam Wam pomysły na aranżacje, którą możecie wykonać własnoręcznie, szybko, modnie i stylowo a przede wszystkim tanim nakładem finansowym.

Tym razem, zamiast palet “gościem honorowym” będą skrzynie, zdobyte na targu warzywnym. Przedstawię Wam jak praktyczne i wszechstronne jest ich zastosowanie, wykonując z nich komodę ogrodową. Spełnia ona funkcję praktyczną (przechowuję w niej drobne narzędzia ogrodowe, konewkę) a także estetyczną ( doskonale sprawdza się jako podstawka do kwiatów, ziół i innych roślin).

Zobaczcie sami:

Do wykonania komody ogrodowej potrzebne są:

  •    drewniane skrzynie
  •    metalowe złącza
  •    kilka wkrętów
  •    szlifierka
  •    wiertarko-wkrętarka
  •    Impregnat VIDARON

Sposób wykonania:

Skrzynie należy dobrze oszlifować i oczyścić. Moje, zdobyte na targu były dosyć zasłużone i wymagały dodatkowo zbicia w celu usztywnienia konstrukcji. Tak przygotowane skrzynie malujemy impregnatem. Konsekwentnie w tym przypadku również wykorzystałam VIDARON w kolorze palisander, który doskonale odznaczył słoje drewna a także uchroni nasze meble zewnętrzne przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Skrzynie łączymy ze sobą złączami metalowymi a następnie układamy w niej potrzebne akcesoria i dekoracje.

jak-tanio-urzadzic-balkon (1)

jak-tanio-urzadzic-balkon (2)

najlepszy-blog-zrob-to-sam (2)

Ze zdjęć i wiadomości, które do mnie napływają widzę, że prace nad balkonami ruszyły pełną parą. Cieszę się niezmiernie, że jesteście tak otwarci na własnoręczne zmienianie przestrzeni wokół siebie!

W następnym tygodniu dowiecie się jak zaaranżować kącik dla Dzieci na tarasie lub balkonie!

A już za chwilę rusza nowy, jeszcze bardziej letni cykl;)