Wiosna zdecydowanie przyniosła ze sobą świeżość i nową energię. Zrobiliśmy z Chłopcami tyle ciekawych projektów, że postanowiłam w końcu sukcesywnie dzielić się z Wami kolejnymi inspiracjami na kreatywne spędzanie czasu z Dziećmi. 

Na pierwszy rzut chciałabym zaproponować Wam zaprojektowanie “Głowy z trawą”. Praca, którą przedstawiam jest wyjątkowa z kilku względów:

 1. Po pierwsze pozwala w namacalny sposób przekazać Dzieciom jak z odpowiednio pielęgnowanych nasion, wyrasta roślina, która z czasem zmienia się w bujną czuprynę.
 2. Po drugie uczy cierpliwości (projekt trwa ponad tydzień) a także wyzwala pewnego rodzaju poczucie obowiązku (trawę należy podlewać każdego dnia).
 3. Po trzecie stworzenie takiej głowy z trawą pokazuje jak z kilku prostych rzeczy można stworzyć orginalną zabawę.
 4. Po czwarte stanowi świetny sposób na “przełamanie lodów” dla Dzieci, które tak jak w przypadku Borysa, nie przepadają za fryzjerem. W trakcie zabawy warto tłumaczyć Dziecku, że strzyżenie “nie boli” a może sprawić dużo frajdy.

zabawy z dziecmi

zabawy z dziecmi

Do wykonania GŁOWY Z TRAWĄ potrzebne będą:

 • słoik
 • biały spray
 • oczy (dostępne w sklepach papierniczych/można także wykonać własnoręcznie)
 • wszelkie akcesoria ozdobne typu: gumka do włosów, wąsy…
 • klej
 • ziemia
 • nasiona trawy

Sposób wykonania:

Z pomocą sprayu zmieniamy barwę słoika na biały. Po wyschnięciu wsypujemy ziemię do miejsca zwężenia słoika a na wierzchu siejemy trawę. Podlewamy wodą. Na koniec personalizujemy naszą głowę, doklejając oczy i rysując usta. Czekamy ok 7 dni aż na głowie wyrośnie bujna czupryna (codziennie podlewając). Na koniec strzyżemy włosy wg. uznania;)

zabawy z dziecmi

zabawy z dziecmi

zabawy z dziecmi

zabawy z dziecmi

zabawy z dziecmi

 

Głowa z trawą to idealna zabawa dla małych odkrywców. Hodowla własnej rośliny przyniesie z pewnością wiele satysfakcji również Twojemu Dziecku;)