Wspomnienia z wakacji, przełomowe momenty, widoki które nosimy w pamięci. Wszystkie bliskie nam obrazy, zasługują na odpowiednie wyeksponowanie i upamiętnienie.  Zobaczcie w jak prosty i efektowny sposób stworzyć osobistą “Domową galerię wspomnień”…

Długo zastanawiałam się jak zagospodarować ściany w pomieszczeniach. Dom bez obrazów, ramek czy zdjęć wydaje się  pusty i sprawia wrażenie zimnego. Niestety nie należymy do szczególnych wielbicieli sztuki, dlatego zdecydowałam się na fotografie. Rodzinne zdjęcia, okazały się najwdzięczniejszym motywem przewodnim. Wybrałam fotografie, które przedstawiają istotne momenty z naszego życia: od okresu narzeczeństwa po ślub, narodziny i pierwsze kroki Chłopców…krótko mówiąc: kawałek Rodzinnej historii! Dom wypełniony wspomnieniami sprawia wrażenie cieplejszego, a same zdjęcia niejednokrotnie stają się pretekstem do miłych rozmów…

Jak szybko i oryginalnie wyeksponować zdjęcia we wnętrzu?

To zależy tylko i wyłącznie od naszej fantazji! Niejednokrotnie mieliście okazję przekonać się na blogu, że za ramkę na zdjęcia mogą posłużyć równie dobrze stare okiennice jak i imitacja drewnianych drzwi. Dzisiaj chciałabym przedstawić bardzo prosty i szybki sposób na ekspozycję zdjęć w domu, który zajmie Wam również niewiele miejsca a do tego wyróżni dosyć dużą liczbę fotografii.

Do wykonania realizacji użyłam:

 •  4 drewniane listwy
 •  kilka wkrętów
 •  wyrzynarkę RYOBI
 •  szlifierkę RYOBI
 •  sznurek
 •  drewniane spinacze
 •  wkrętarkę RYOBI

Sposób wykonania:

Zależało mi aby ramka była w kształcie prostokąta, dlatego dwie listwy pozostawiłam dłuższe, wycinając je z pomocą wyrzynarki na długość 120 cm, a dwie pozostałe listwy boczne wycięłam na długość 80 cm. Oszlifowałam listwy szlifierką. Po czym pozostawiając po bokach każde z zakończeń listwy na długość pięciu centymetrów, połączyłam je ze sobą z pomocą cienkich wkrętów i wkrętarki. Uzyskując tym samym szkielet ramy. Następnie po odmierzeniu równych odległości, przywierciłam symetrycznie po 3 wkręty na prawym i lewym boku ramki. Ostatnim etapem było przywiązanie sznurków do wkrętów, na których powiesiłam ulubione zdjęcia.

Ramka znajdzie swoje honorowe miejsce w pokoju Chłopców, który aktualnie przechodzi totalny remont. Jeśli natomiast planujecie stworzyć podobne domowe galerie, poznajcie kilka rad:

5 ZASAD CIEKAWEJ ARANŻACJI ŚCIANY

 • Nie wieszaj zdjęć w miejscach nasłonecznionych, będą słabo widoczne a z czasem mogą zmienić barwę.
 • Zdjęcia nie powinny być przypadkowe, najlepiej gdy łączy je jakiś motyw, może to być również kolor ramki lub zabarwienie fotografii.
 • Jeżeli zdecydujemy się na dużą ilość ramek, warto wcześniej ułożyć je na podłodze. Przed powieszeniem zmierz dokładnie odległości między poszczególnymi obrazami.
 • Ramki ze zdjęciami należy umieszczać na wysokości dostępnej dla oczu.
 • We wnętrzach cenię sobie symetrię, dlatego ramki w moim przypadku są zazwyczaj bardzo uporządkowane. Są jednak pomieszczenia w których “artystyczny nieład” jest jak najbardziej pożądany i możesz pozwolić sobie na umieszczenie zdjęć w pozornym chaosie.

Zachęcam Was do wakacyjnego majsterkowania, tym bardziej że pod koniec tego tygodnia na blogu ruszy KONKURS dedykowany właśnie wielbicielom DIY!!!