Wakacje! Lato wreszcie zaczęło się rozkręcać na dobre! I choć w naszym klimacie aura może bywać kapryśna, to najważniejsza jest pogoda ducha i magiczna, letnia atmosfera, którą stworzymy w naszych domach, ogródkach i balkonie…

Od czego zacząć? Przede wszystkim pozbądźmy wszystkich rzeczy, które nam się nie podobają i których nie używamy…a przede wszystkich tych, które nie kojarzą nam się dobrze, wakacyjnie i radośnie. Zaraz potem zastanówmy się jak chcielibyśmy mieszkać w naszych letnich domach i zastanówmy się czego nam brakuje. Nasze wnętrza potrzebują orzeźwienia i nowej energii. Jak ją uzyskać tanio, łatwo i przyjemnie? Zobaczcie sami! Letnia metamorfoza w 5 krokach to:

KOLORY

Z pewnością nie raz mieliście okazję przekonać się, że pozytywnego nastawienia do życia i pogody ducha można się nauczyć. Wnętrze potrafi niesamowicie wpłynąć na nasze samopoczucie i w ogóle na codzienność! Żywe kolory i wzory, którymi będziemy się otaczać w najbliższych tygodniach z pewnością nam w tym pomogą! Stwórzmy więc efektowną, harmonijną i optymistyczną przestrzeń wokół siebie, która doda nam energii i pozytywnie nastroi do świata. W końcu to w domu będziemy zbierać siły przed wakacyjnymi podbojami!

KWIATY

Lato to jedyna pora roku, w której nasze domy mogą naprawdę zakwitnąć. Kwiaty są dostępne praktycznie wszędzie: na łąkach, w ogródkach, straganach i polach. Zabierz je do domu a zaraz potem pobaw się w florystę i zrób z nich niebanalne kompozycje. Ich dobór jest ograniczony jedynie naszą wyobraźnią. A odrobina fantazji, wprowadzi radość, piękny zapach i powiew świeżości do naszych domów.

Pamiętaj! Tutaj nie ma mowy o przesadzie! Im więcej kwiatów w naszym domu, tym lepiej. Wazony możesz ustawi zarówno na stole, kominku jak i na werandzie czy w sypialni.

DEKORACJE

Daleka podróż do ciepłego kraju, wyprawa nad polskie morze, czy też odpoczynek nad jeziorem staną się naszym nieskończonym źródłem inspiracji. Wojaże zarówno te małe jak i duże zawsze odciskają na nas swoje piętno. W sercach powrócą z nami zarówno obrazy, jak i atmosfera której zasmakowaliśmy w trakcie odpoczynku…a my zapragniemy wprowadzić ten magiczny klimat także w naszych domach. Coś o tym wiem. Po ostatniej podróży do Grecji i tęsknocie za kolorami, przemalował pół domu!

Lato to doskonały czas na przebieranie w dodatkach. Warto tym samym tak zaaranżować nasze wnętrze, aby nawet po ciężkim dniu w pracy poczuć prawdziwą błogość i świeżość nadmorskiego klimatu we własnym domu.

Świetnie w tym przypadku sprawdzą się repliki nadmorskich latarni, kotwice, liny żeglarskie, wiosła, muszle czy nawet piasek zamknięty w słoiku…wszytko to, stanie się doskonałą bazą do dekorowania naszych letnich wnętrz. Zwróćcie także uwagę na efektowny zegar i olbrzymią donicę. Większość z prezentowanych dodatków pochodzi od mojego ulubionego producenta mebli Belldeco!

TKANINY

Metamorfoza wnętrza wcale nie musi oznaczać wielkich zmian. Kolorowe narzuty, delikatne koce a także efektowne poduszki, potrafią zdziałać prawdziwe cuda, przeżuć je niedbale na fotelu i kanapie a Twoje opatrzone meble nabiorą zupełnie nowego, świeżego wymiaru. Bo tekstylia do domu są właśnie jak lato. To za ich pomocą i kilku pasującym dodatkom, może w krótkim czasie wyłonić się zupełnie inne, letnie wnętrze.

Mówiąc o tekstyliach, nie możemy pominąć także stołu. Ożywisz go jasnym bieżnikiem, który stanie się także doskonałym tłem dla kolorowych, wakacyjnych posiłków.

BALKONY/TARASY

W wakacyjne, letnie dni życie rodzinne i towarzyskie nabiera szczególnego tempa i kręci się w dużej mierze także poza domem. Chcemy jak najwięcej skorzystać ze słońca i przychylnej aury dlatego większość czasu spędzamy na balkonach/tarasach. Potraktuj je jako przedłużenie domu, osobiste “okno na świat”, które posłuży Ci także za miejsce prywatnego azylu/relaksu. Warto zatem dołożyć wszelkich starań aby przestrzeń balkonowo-tarasowa stała się klimatycznym miejscem do wspólnego biesiadowania oraz wypoczynku.

Niedługo na blogu przedstawię Wam genialny sposób na wykonanie wygodnych i stylowych mebli tarasowych, które wykonanie w oka mgnieniu. Tymczasem nie zapomnijcie o oświetleniu. Nie musi być koniecznie elektryczne. Tealighty, lampiony i latarenki potrafią stworzyć najbardziej magiczny klimat…

i nocą:

Wiecie doskonale, że nie potrafię żyć bez zmian…Tym samym jest to zapewne ostatnia możliwość wirtualnego zwiedzania mojego wnętrza w tej postaci. Lato zawsze napędza mnie do działań stąd czeka nas prawdziwa wnętrzarska rewolucja! O czym i Wy będziecie mogli się przekonać wczesną jesienią;)

 

 

* fot. Piotr Ratuszyński