Czy wiedzieliście, że dorosły człowiek w ciągu roku złuszcza aż 4 kg. naskórka?! Aby zachować zdrowy koloryt i gładką skórę naszego ciała, należy regularnie stosować peelingi, dzięki którym będziemy emanować świeżością i blaskiem.

Na rynku, dostępna jest niezliczona ilość złuszczaczy do ciała. Ich ceny wahają się od 50 do 200 zł. za 500 gram.  W perspektywie rocznego budżetu, wydalibyśmy dosyć sporo, tym bardziej że zaleca się stosować peeling minimum raz w tygodniu.

Pokażę Wam dzisiaj jak za sprawą kilku podstawowych składników, dostępnych w każdej spiżarni domowej, można szybko i prosto wykonać zapas peelingu na cały miesiąc.

PEELING CYTRYNOWY

–   oliwa z oliwek

–   miód

–   sok z cytryny

–   cukier

peeling do ciala

peeling do ciala

 

PEELING MIĘTOWY

–   4 saszetki herbaty mietowej

–   oliwa z oliwek

–   cukier gruboziarnisty

peeling do ciala

peeling diy

 

PEELING RÓŻANY

–   olej kokosowy

–   czerwony barwnik spożywczy (np. sok z buraków)

–   cukier gruboziarnisty

–   naturalny olejek zapachowy

peeling diy

peeling do ciala

Peelingi wykonane z naturalnych składników oprócz tego, że świetnie złuszczają zbędny naskórek, dodatkowo doskonale nawilżają i odżywiają nasze ciało.

Dodatkowo, możemy mieć pewność, że wcieramy w siebie tylko naturalne składniki, wolne od parabenów czy sztucznych barwników.

Ich przygotowanie zajmuje chwilę i możemy śmiało przetrzymywać je do 3 miesięcy w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Mam nadzieję, że skutecznie przekonałam Was do złuszczania martwego naskórka. Upalne dni na plaży zbliżają się wielkimi krokami, warto zadbać o nasze ciało właśnie teraz.