Luty zawsze skupia moje myśli wokół wiosny. Planuję, zmieniam, wymyślam nowe aranżacje a po biało – szarych barwach zimy,  staram się wprowadzić jak najwięcej koloru do naszego domu. Dzisiaj przedstawię Wam prosty sposób  kwiatową kompozycję, która pasuje zarówno do nowoczesnego wystroju jak i klasycznych wnętrz.

TERRARIUM ROŚLINNE bo o nim mowa to niezwykle wdzięczne dekoracja. Jej wykonanie zajmuje 15 minut a koszt nie przekracza 10 złotych. Na pewno każdy z Was posiada w domu szklane, przezroczyste naczynie! Może nim być wazon, misa ale także słoik czy głębsza patera. Do tego wystarczy odrobina ziemi, dekoracyjne kamyki oraz mało wymagające rośliny (dostępne w każdej kwiaciarni/ok. 5 zł. za sztukę) jak: sukulenty bądz eszeweria.

Wymienione kwiaty nie wymagają specjalnej troski. Do rozwoju potrzebują jedynie słonecznego miejsca oraz podlewania raz w tygodniu. Ich widokiem możecie napawać się przez cały rok!

 

rosliny w szkle

kwiaty w szkle

rosliny w szkle

rosliny w szkle

 

Muszę się Wam przyznać, że marny ze mnie ogrodnik. Lubię kwiaty cięte, z doniczkowymi natomiast trzymam raczej na bakier. Prawdziwą przyjemność sprawiła mi dopiero kompozycja stworzona przeze mnie. Nie dość, że wreszcie mogłam dopasować ją do całego wystroju, to na dodatek jest bardzo naturalna i niezmiernie poprawia mi od wczoraj nastrój!

Serdecznie polecam!