Etap “piratów”, “przygód na statku” oraz “morskiego świata” wydaje się nie mieć końca… Wymyślamy sobie wciąż nowe zabawy ale dzisiejszego dnia robiliśmy coś naprawdę wyjątkowego: AKWARIUM z KARTONU. Zajęcie pochłonęło Chłopców bez reszty. Zobaczcie jak w prosty sposób można stworzyć dekorację i zabawkę dla Dzieci w jednym. Zbierzcie niezbędne materiały i do dzieła!

 

8

 

POTRZEBNE BĘDĄ:

–   karton

–   zielona i niebieska bibułka

–   gałązki

–   brokat

–   nożyczki i klej

–   igła i nitka

–   taśma klejąca

–   kredki lub flamastry

–   kolorowe wycinanki

–   szablony rybek

 

4

 

3

 

WYKONANIE:

 

5

 

Ścianki boczne i górne kartonu, wykładamy niebieską bibułą. Do tła, przyklejamy obrazek z motywem morskim. Może to być rybka (tak jak w naszym przypadku) lub rośliny czy też muszle. Dopiero po przyklejeniu tła, możemy wyścielić podłoże roślinne (zielona bibułka). Przygotowaną wcześniej rybkę, wycinamy z szablonu i przeciągamy przez środek nitką. Następnie z pomocą igły mocujemy ją w górnej części naszego kartonu (tak aby rybka swobodnie mogła “pływać”).

 

1

 

9

 

Nasze akwarium możemy dodatkowo ozdobić ciekawymi gałązkami, muszlami, kamieniami a także innymi dodatkami służącymi za rafę koralową.

 

-s0.zmniejszacz.pl-akwarium_zmniejszacz-pl_450930

 

Wykonanie akwarium z papieru to świetna zabawa. Wiktora nie tylko pochłonęły nowe techniki plastyczne ale również na koniec był niezmiernie dumny ze swojej akwarystycznej budowli. Mnie natomiast cieszy najbardziej, że rybki “żyją”  własnym życiem…Nie wymagają wymiany wody ani karmienia bo ten obowiązek jak nie trudno się domyślić, spoczął by szybko na moich barkach…;)

 

6