Tworząc dekoracje, meble czy wszelkiego rodzaju dodatki do domu, staram się zawsze aby oprócz oryginalnego designu, przedmioty posiadały również funkcjonalne zastosowanie w praktyce. Nie inaczej jest w przypadku cyklu: “Lato we wnętrzu” w którym staram się zainspirować Was do własnoręcznego wykonania dodatków w stylu marynistycznym. 

Metamorfozy to świetny sposób na tchnienie nowego życia zasłużonym przedmiotom. Kiedy już dostrzeżesz potencjał danej rzeczy, możliwości okazują się nieskończone! Podobnie było w przypadku starej skrzyni wojskowej, którą początkowo chciałam przerobić na dziecięcy pojemnik na zabawki, z czasem wydawało mi się, że najlepiej sprawdzi się jako szafka nocna w sypialni, aż w końcu uznałam, że pomalowana na biały kolor będzie wyglądała doskonale w naszym salonie, którego wystrój za sprawą marynarskich dodatków, coraz bardziej przypomina Francuską Riwierę.

Do wykonania realizacji wykorzystałam:

Sposób wykonania:

Skrzynię wojskową znajdziecie na każdym z portali aukcyjnych. Występują w różnych wariantach, rozmiarach i cenach. Skrzynia jest o tyle ciekawą formą stolika, gdyż po otwarciu jest w stanie pomieścić solidna porcję prasy.

Skrzynię oczyszczamy i malujemy na wybrany kolor (zdecydowałam się na farby Śnieżka, które doskonale sprawdzają się również w przypadku drewna: doskonale kryją i błyskawicznie wysychają). Po wyschnięciu, przywiercamy metalowe kółka. I ustawiamy stolik w wybranym miejscu.

Zobaczcie jak to wyglądało w praktyce:

jak-zrobic-stolik-kawowy

IMG_2349

skrzynia-wojskowa

stolik-ze-skrzyni-wojskowej-diy

Kto by pomyślał, że z ciemno-zielonej starej skrzyni wojskowej kiedykolwiek powstanie wybielony stolik kawowy, który to stanowić będzie centralny punkt salonu inspirowanego morskim klimatem…? A jednak w przypadku stylu marynistycznego po raz kolejny potwierdza się teza, że wcale nie potrzeba wiele aby nadać wnętrzu charakter i styl pochodzący rodem z Hampton. W dekoracjach inspirowanych latem jest coś jeszcze godnego uwagi! One z całą pewnością nie znudzą nam się szybko! W końcu biel stanowi świetne tło do każdego z sezonów…