Jestem zwolenniczką teorii, która mówi, że aby przebywanie w naszych wnętrzach sprawiało radość i przynosiło na każdym kroku pozytywną energię – wymaga bezustannych przemian. Dom tak jak i my wciąż powinien ewaluować i dostosowywać się do naszego trybu życia. Tylko wtedy jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać i cieszyć się miejscem w którym żyjemy…

Wnętrza to moja pasja. Bezustannie aranżuję nasz dom od nowa: zmieniam ustawienie mebli, kolory, faktury a nawet ściany. I nie! Wcale to nie oznacza, że kupuję nowe. Wiele z dodatków wymaga jedyne odświeżenia jak zmiana tapicerki czy pomalowania. Czasami wystarczy jedynie odrobina chęci aby uzyskać wielki efekt. Często także nie potrzebujemy generalnego remontu aby tchnąć powiem świeżości do naszych domów.

W nowym cyklu: “Meble DIY” przez cały sierpień/wrzesień, będę przedstawiała Wam pomysły na meble, które z powodzeniem możecie wykonać u siebie w domu. Będą to uniwersalne wskazówki na oryginalne i funkcjonalne meble, które nie tylko zachwycą Was designem ale przede wszystkim spełnią funkcję praktyczną, czyli będą w stanie uporać się ze wszystkimi dodatkami, które tak bardzo kolekcjonujemy. To na czym najbardziej mi zależało, planując cykl: “Meble DIY” to chęć zarażenia Was smykałką do majsterkowania i potrzebą tworzenia rzeczy unikatowych oraz niepowtarzalnych. Na fali zasypu wciąż nowych marek sieciowych nie jest sztuką przemeblowanie wnętrza zgodnego z najnowszymi katalogami wnętrzarskimi ale sztuką jest stworzenie wnętrza przemyślanego, nieco zaskakującego i przede wszystkim zgodnego z nami. Zobaczcie jak z naprawdę niewielkim budżetem możemy zaaranżować najbliższe nam otoczenie.

Zapraszam do oglądania pierwszego odcinka z cyklu: “Meble DIY”

meble DIY

Do wykonania KONSOLI Z PALET potrzebne są:

Sposób wykonania KONSOLI Z PALET:

Europalety oczyszczamy, usuwamy z nich wystające gwoździe, szlifujemy. Do palety, która będzie utrzymywała całą konstrukcję, przywiercamy 4 duże koła metalowe. Pozostałe palety układamy jedna na drugą, wycinając jednocześnie z pomocą wyrzynarki wypełnienie po lewej stronie. Z przed-ostatniej palety wycinamy jedynie część dolną. W ten sposób uzyskujemy dosyć duży otwór, który posłuży nam za szafkę. Ostatnią pełną europaletę ustawiamy na wierzchu bez wycinania żadnych otworów.

Do realizacji wykorzystałam dwie szuflady, które pozostały mi z innej realizacji. Wykonanie ich jest jednak banalnie proste! Zrobimy je z resztek rozbitych europalet  sklejki i wiertarko-wkrętarki. Potrzebne nam są wymiary: 38 na 35 cm. i wys. 10 cm (są to wymiary pasujące dokładnie w otwory wszystkich europalet).

Wybierzmy uchwyty, które będą pasowały do charakteru naszego wnętrza, bo to one właśnie dyktują cały przekaz konsoli.

Całość stanowi bardzo solidną konstrukcję jednak warto wzmocnić ją dodatkowo za pomocą metalowego złącza (co zrobiłam na każdym łączeniu palet).

meble z palet diy

meble-z-palet diy

meble z palet diy

meble-z-palet-diy

blog diy

konsola-z-palet-diy

Przedstawiony projekt konsoli, potraktujcie jako bazę do Waszych realizacji. Celowo nawet jej nie malowałam. Możecie zrobić z niej zarówno biurko (wycinając spód lewej strony) jak i dosyć pojemną komodę. Wszystko zależy wyłącznie od Waszej fantazji i potrzeb.

Projekt Konsoli jest pierwszą realizacją, w której przedstawiam Wam kompleksowe urządzenie wnętrza z niewielkim budżetem za to z wielkim efektem! Śledźcie bloga czeka tutaj na Was potężna dawka wiedzy i inspiracji!

Moje projekty niezmiennie wspierają narzędzia MAKITA. Okazuje się, że są wyjątkowo poręcznymi przyrządami, z którymi bez najmniejszych oporów może poradzić sobie każda kobieta. Dodatkowo polityka marki, ściśle współgra z moimi przekonaniami w kwestii recyklingu:

unnamed

 MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też  jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.