Mamy czwartek więc czas na kolejny odcinek DIY z serii, którą mam przyjemność tworzyć dla IPLA i posiadaczy sieci PLUS (aplikacja Plus Fun). W programie, staram się inspirować Was do wykonania łatwych i efektownych dekoracji/dodatków do domu/pomysłów na prezent a to wszystko z rzeczy znanych i ogólnodostępnych.

Zależało mi aby poprzez ten projekt, zarazić ZRÓB TO SAM nawet najbardziej zdystansowanych odbiorców. Przez blisko 6 lat – nie setki a tysiące razy usłyszałam: „piękne jest to co robisz ale ja tak nie potrafię, mam dwie lewe ręce”.
Właśnie, że potrafisz!!! Obejrzyj mój odcinek raz, a potem drugi i zacznij czerpać radość z tworzenia! DIY to nie tylko oszczędność ale przede wszystkim poczucie ogromnej mocy sprawczej. Format tego programu z założenia przewiduje realizacje, które może zrobić absolutnie każdy! Jeśli zatem chcesz mieszkać pięknie i modnie, lubisz otaczać się oryginalnymi rzeczami, chcesz zacząć swoją przygodę z DIY – to ten program jest właśnie dla Ciebie!!! Odcinki będą dostępne także na blogu! W każdy czwartek od godziny 10:00 będę na Was czekała z nowym video i projektem!

Wszystko o LASACH ZAMKNIĘTYCH W SZKLE:

  • W sieci wciąż pojawiają się nowi floryści, którzy mianują siebie prekursorami „Lasów zamkniętych w szkle”. Prawdziwym wynalazcą tego niezwykłego ekosystemu jest jednak francuski botanik David Latimer, który jako pierwszy ponad 40 lat temu udowodnił, że rośliny zamknięte w butli, z powodzeniem poradzą sobie bez pomocy powietrza z zewnątrz.
  • Inspiracją do tworzenia lasów w szkle była z kolei Azja Wschodnia, z której to wywodzi się tradycja zamykania mini natury w dekoracyjnym szkle.
  • Wybierając rośliny, decyduj się na te najbardziej wytrzymałe i niewymagające, należą do nich: sukulenty, kaktusy, pnącza, storczyki – nigdy jednak nie łącz roślin o odmiennych wymaganiach jak lubiące wilgoć z tymi, które cenią sobie suszę. Przykładowo najlepiej współgrają ze sobą: mech, paproć, pnącza, epifity, niskie rośliny.
  • Pamiętaj, że lasy nie lubią słonecznych miejsc i nie wymagają nadmiernej opieki. Zraszaj je jedynie delikatnie wodą, nie częściej niż raz w tygodniu.
  • W wyniku zmiany temperatury pomieszczenia, szklane naczynie może zostać zaparowane, wówczas uchyl nieco część wieczka i wpuść odrobinę świeżego powietrza.
  • Jeśli twój las, rozwija się bez zarzutów a wiosną puści pierwsze pąki, możesz posilić się na eksperyment wspomnianego botanika i zamknąć szczelnie szklany pojemnik. Esperci twierdzą, że najbardziej udane lasy- to te pozostawione w spokoju.

Zapraszam do oglądania video tutorialu: Las zamknięty w szkle DIY

Do wykonania LASU W SZKLE potrzebne są:

  •    szklany zamykany pojemnik jak: słoje,wazy, gąsiory
  •    drenaż np. kamyki, keramzyt lub żwir gruboziarnisty
  •    podłoże z dodatkiem odkwaszonego torfu
  •    rośliny: gatunki miniaturowe i wolno rosnące, mech
  •    leśne dodatki: jak gałęzie porośnięte porostem, kamyki, szyszki

blog-diy

blogerka-diy

blog-DIY

diy

blog-diy

Magia lasu zamkniętego w szkle…

Las w szkle to niezależny ekosystem, doskonały pomysł na prezent i kreatywne spędzanie czasu.

Przyjemne jest wszystko co jest z nim związane: od wyboru roślin, po sadzenie i obserwację na przełomie miesięcy.

Nasz mini-las, nie różni się niczym od prawdziwego, tutaj także rośliny wciąż ewoluują i zmieniają się pory roku.

To doskonała alternatywa dla mieszkańców wielkich miast, tęskniących za naturą oraz wielbicieli prawdziwej leśnej magii.