W moim najnowszym cyklu na blogu, obiecałam regularnie dzielić się z Wami nowinkami z zakresu nowych technologii, które realnie ułatwiają nam życie. Dzisiaj dzielę się z wami wrażeniami po 3-tygodniowym testowaniu pralki i suszarki polskiej firmy AMICA linii DREAM WASH.

Okazuje się, że od kiedy kupowałam swoją pralkę 5 lat temu (będąc ekspertką w tej dziedzinie na tamten czas), to wiele (naprawdę wiele!) zmieniło się od tamtej pory! Pralki zachwycają różnorodnością funkcji, klasami oszczędności a także (uwaga!) designem. Przeszukałam więc Internet, przewertowałam fora internetowe a finalnie odwiedziłam sklepy ze sprzętem agd. W rezultacie znalazłam dla Was produkt na ten moment najbardziej optymalny! Ale żeby zrozumieć jak bardzo jest to temat istotny w domu takim jak nasz, zapraszam do oglądania:

PRALKA AMICA DREAM WASH

POJEMNOŚĆ W przypadku pralki AMICA, mamy do czynienia z naprawdę dużym bębnem! Pralka jest w stanie pomieścić aż 8 kilogramów prania. Dzięki funkcji MaxLoad, wyświetlacz LCD pokaże nam maksymalny załadunek do osiągnięcia efektywnego prania na wybranym programie. To nie wszystko w kwestii bębna! Pralka posiada funkcję Add+, która pozwala nam dorzucić zabłąkane ubrania czy też je wyjąć nawet podczas prania.

SILNIK Pralka została wyposażona w nowoczesny silnik LogicDrive 2.0, który nie tylko zapewnia ekstremalnie cichą pracę ale także (jak zapewnia producent) cechuje się wydłużoną żywotnością. Amica szczyci się klasą A+++ -35%, co w praktyce oznacza, że pralka o 35% przekracza najwyższą normę dostępną aktualnie na rynku.

OPTI DOSE To co urzekło mnie szczególnie w tym modelu pralki, to zdecydowanie funkcja OptiDose, która polega na tym, że wlewamy daną zawartość detergentów (około 1 litra)  do prezentowanych pojemniczków a pralka sama pobiera odpowiednią ilość płynów, tak aby pranie zostało wyprane. Tym samym wystarczy nam detergentów na minimum 20 cykli. Osobiście zawsze miałam z tym problem! Mam taki nawyk, że przeważnie lubię dodać proszku/płynów/innych detergentów zawsze „ciut więcej” niż sugerowana ilość na opakowaniach, co w praktyce skutkowało często ubrudzonym pojemnikiem w pralce i resztkami nierozpuszczonego proszku na ubraniach. Jeśli jesteście zwolennikami proszków, to w przypadku pralki Amica Dream Wash, wcale nie musicie się z nimi żegnać. Wystarczy wsypać proszek do specjalnego aplikatora OptiCup i wrzucić go do bębna razem z praniem.

FUNKCJA “GOTOWE ZA” W naszym domu, doskonale sprawdza się także funkcja „Gotowe za”, dzięki której możemy totalnie spersonalizować nasze pranie. Mówiąc krótko: to my decydujemy ile chcemy aby trwało nasze pranie, a pralka działa w ten sposób aby sprostać naszym oczekiwaniom! Możemy na przykład nastawić pranie wieczorem, tak żeby było gotowe na rano.
RÓŻNORODNOŚĆ PROGRAMÓW Porównując wcześniejsze modele pralek, z jakimi miałam do czynienia, to AMICA wyróżnia się wieloma możliwościami krótkich programów, które w niczym nie są gorsze od tradycyjnego prania, a my jedynie zyskujemy na czasie.

PRANIE NA PARZE I jeszcze jedno!!!! Pralka posiada genialną możliwość prania w systemie parowym. Funkcja ta sprawia, że ubrania są wyjątkowo miękkie i pachnące, ale przede wszystkim ubrania na skutek prania w systemie parowym są mniej pogniecione i nie wymagają prasowania.


SUSZARKA AMICA DREAM WASH

Suszarka Amica to bliźniacza siostra pralki AMICA Dream Wash. W przypadku suszarki również mamy do czynienia z pojemnością 8 kilogramów. Co w praktyce oznacza możliwość wyjęcia gotowego prania z pralki i przełożenia go od razu do suszarki. Tutaj również mamy możliwość suszenia parowego SteamTouch, które nie tylko chroni nasze tkaniny ale również podbija zapach detergentów. Do tego uwaga! Według mojego doświadczenia po 3-tygodniowych testach: 80% ubrań wypranych w pralce a następnie przełożonych do suszarki w opcji SteamTouch, nie wymaga prasowania! Chcesz płacić mniejsze rachunki? Wybierz suszarkę z HeatPump! System pompy ciepła pozwala na lepszą efektywność przy niższej temperaturze suszenia. A niższa temperatura to niższe koszty energii – z HeatPump aż 4-krotnie! To warunki bardziej naturalne i przyjazne dla suszonej odzieży, dlatego wiesz, że Twoje ubrania są bezpieczne i nie zniszczą się. To prawie tak, jakby suszyć ubrania na sznurku w słoneczny dzień. Tylko bezpieczniej, szybciej i możesz to robić w domu, nawet zimą!


3 główne powody dla których pralka i suszarka AMICA DREAM WASH zdają pozytywnie mój test i tym samym polecam je w moim cyklu na blogu “Urządzeń, które realnie zmieniają jakość naszego życia”:

  1. Komplet pralki i suszarki Amica DREAM WASH to przede wszystkim duża oszczędność czasu! Jestem prawdziwą pedantką jeśli chodzi o jakość ubrań, które nosimy na co dzień i przyznaję, że około 80 % z wypranych w pralce a następnie wysuszonych w suszarce ubrań NAPRAWDĘ nie wymagała dodatkowego prasowania.
  2. Pralka w duecie z suszarką jest doskonałym rozwiązaniem również dla małych przestrzeni! Gdyż po pierwsze sprzęty możemy ustawić jedno na drugim a ponadto raz na zawsze możemy zapomnieć o tak bardzo znienawidzonym (zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym) widoku: suszarek na ubrania porozstawianych po całym domu.
  3. Jestem absolutnie zachwycona opcją SteamTouch, która tak bardzo podbija zapach detergentów, że w końcu dodawanie ulubionych detergentów ma sens! A ubrania pachną świeżością na długo.