Dzisiaj w cyklu dotyczącym “Urządzeń, które realnie zmieniają jakość naszego życia” – odpowiem na jedno z najczęściej zadawanych przez Was pytań. Po serii recenzji, które ukazały się na blogu piszecie: “Gosia wiemy już, że firma iRobot jest pionierem w segmencie robotów odkurzających ale SKĄD MAM WIEDZIECIEĆ JAKI MODEL ROOMBY BĘDZIE DLA MNIE NAJBARDZIEJ ODPOWIEDNI w przypadku kiedy: a) mam dzieci b) mam zwierzęta c) mam małe mieszkanie d) mam duży dom i tak dalej i tak dalej…..

Otóż moi drodzy – nigdy nie zostawiam Was bez odpowiedzi i przygotowałam dla Was mini poradnik z podziałem na parametry, zastosowanie czy metraż – który pomoże Wam dobrać dany model Roomby do Waszych potrzeb.
Oferta producenta jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu możemy zdecydować się na modele przystępne cenowo – za nieco ponad 1 tys zł, jak i droższe bardziej zaawansowane technologicznie za nawet kilka tysięcy. Przyjrzyjmy się im z bliska!

 

Wybrałam 3 modele, które najlepiej oddadzą sedno dzisiejszego zagadnienia. Zachęcam do oglądania:

SERIA 600 

iRobot Roomba serii 600 to modele dedykowane osobom z nieco skromniejszym budżetem. Jednak już za cenę nieco ponad 1000 złotych, otrzymujemy sprzęt o sporych możliwościach. iRoboty Roomba serii 600 są w stanie pracować na różnych rodzajach podłóg, a także, dzięki wirującej szczotce bocznej, sprzątać precyzyjnie wzdłuż krawędzi ścian. Z racji zastosowania przez producenta inteligentnej nawigacji iAdapt nie trzeba martwić się także o sposób poruszania się robota. Dotrze on w każde miejsce wymagające czyszczenia, wykrywając przy tym meble czy inne przeszkody w tym także schody. iRoboty Roomba 600 mogą pracować nawet przez 60 minut, po czym automatycznie wracają do stacji ładowania.
  • Serię 600 uważam za świetną opcję dla małych/średnich mieszkań i umiarkowanych bałaganiarzy.

SERIA 800 przykładowy model e5

Przeskakujemy segment wyżej do serii e. Za przykład posłuży mi iRobot Roomba e5 – czyli dobry robot sprzątający do 2000 złotych, który prezentowałam Wam przy okazji grudniowych inspiracji <klik> Mamy w nim technologię Dirt Detect oraz podwójne gumowe szczotki dostosowujące się do kształtu sprzątanej powierzchni. Dzięki temu nie tylko skutecznie odnajduje najbardziej zabrudzone miejsca, ale też doskonale je czyści. iRobot Roomba e5 wjedzie nawet pod meble. Niekwestionowanymi zaletami są tu również: inteligentna nawigacja, filtr AeroForce i zmywalny pojemnik na brud. Wbudowany akumulator zapewnia 90 minut ciągłej pracy, nie zabrakło tu także funkcji automatycznego powrotu do bazy.

  • Model e5 to doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy pupili i właścicieli małych/średnich mieszkań.

iRobot i7 plus

Przechodzimy do szczytowego modelu marki iRobot i7 plus który prezentowałam Wam dwa miesiące temu <klik>. Jest to najbardziej zaawansowany model z dostępnych aktualnie na rynku. Doskonały pod każdym względem! i7 plus to nie tylko 3-stopniowy system sprzątania, ale tatkże technologia Imprint Smart Mapping z zapisem map nawet 10 pięter. Tutaj z zabrudzeniami oprócz szczotek głównych, walczy także wirująca szczotka boczna, która niezwykle skutecznie wymiata zabrudzenia znajdujące się wzdłuż krawędzi ścian. iRobot Roomba i7 może być sterowany ręcznie, za pomocą aplikacji mobilnej a także poprzez komendy głosowe. Ten robot sprawi, że zpomnicie o sprzątaniu na długie tygodnie! Jak to możliwe? iRobot Roomba i7+ nie tylko sprząta, ale też automatycznie przenosi zebrane śmieci do worka w stacji. Mieści on 30 pojemników i jest szczelnie zamykany, dzięki czemu nie trzeba obawiać się nawet najdrobniejszego obłoku kurzu.

iRobot Roomba i7+ radzi sobie zarówno z twardymi podłogami jak i dywanami czy wykładzinami, sprzątaniem przy krawędziach ścian. Dzięki technologii Imprint Smart Mapping zapamiętuje wiele pomieszczeń, które następnie skutecznie sprząta, między innymi przy użyciu funkcji wykrywania zabrudzeń Dirt Detect.

Podsumowanie:

Wybrane modele iRobot Roomba są wyposażone w moduł WiFi, dzięki któremu można je obsługiwać z poziomu aplikacji iRobot Home dostępnej na sprzętach z systemami Android oraz iOS. Za jej pomocą można dobrać odpowiednie ustawienia sprzątania, zdalnie włączyć robota, a także skontaktować się z pomocą techniczną lub łatwo zamówić niezbędne części.

Sama nie mogę uwierzyć, że kiedy roboty sprzątające zaczęły pojawiać się na rynku, uznawałam je za zwykły kaprys i wydatek nad wyraz. Dzisiaj nie wyobrażam sobie bez nich codzienności. Nawet rozmawiając wśród znajomych, kiedy każdy narzeka na nawał domowych obowiązków, polecam każdemu KUP Irobota – On zmienia wszystko!

Mam nadzieję, że mój poradnik pomoże Wam wybrać najlepszy model dla Waszych potrzeb!