Mam dla Was wiadomość, której dłużej nie potrafiłabym już trzymać w tajemnicy! Kumuluje się we mnie mieszanka wszystkich pozytywnych emocji: radości, podekscytowania oraz ogromnej chęci aby móc pokazać Wam pierwsze efekty projektu nad którym skrycie pracujemy od kilku tygodni! Otóż moi najmilsi – właśnie zaczęłam budowę swojego wymarzonego studia!!!! A Wy niebawem będziecie mogli śledzić bloga w zupełnie nowych formatach – bo studio to tylko i aż początek wielkich zmian, które dla Was szykuję.

Kiedy 7 lat temu zaczynałam blogować – w najśmielszych snach nie wyśniłabym tego co właśnie realizuję! A może stale miałam to z tyłu głowy ale nie śmiałam wypowiadać na głos jakże zuchwałych myśli? Jedno jest pewne! Własne studio – wybudowane krok po kroku według mojej wizji i projektu to nie tylko spełnienie marzeń ale przede wszystkim nowe otwarcie na możliwości, które zawsze chciałam realizować ale brakowało mi na nie przestrzeni i warunków. Czy pamiętacie jak często opowiadałam, że chciałabym więcej nagrywać? W przypadku mojego bloga, tutoriali czy przepisów, które prezentuję – forma bezpośredniego przekazu stała się warunkiem koniecznym do czytelnego przekazu. A poza tym – co tu dużo mówić: ja uwielbiam dla Was nagrywać! 

Gdzie powstaje studio LadyoftheHouse?

Długo zastanawiałam się gdzie to studio stworzyć. Myślałam o wynajmie a czasem o budowie za miastem – szybko jednak doszliśmy do wniosku, że studio wybudowane tuż przy naszym domu mieszkalnym stanowi najbardziej korzystną i naturalną kolej rzeczy. W końcu tematyka bloga dotyczy właśnie domu i to dom dla mnie stanowi główną bazę dowodzenia. W praktyce studio będzie tworzyło także powiększenie metrażu domu o dobre 30 m kwadratowych pięknej, przeszklonej i jasnej przestrzeni, która w dniach nie-nagraniowych będzie po prostu przedłużeniem dotychczasowego salonu.

Czym jest Ogród Zimowy?

Studio powstaje na zasadzie dobudówki w postaci Ogrodu Zimowego z którego widok z każdej strony będzie się rozpościerał na ogród. Brzmi ciekawie prawda? Kiedy dziellam się tym pomysłem wśród znajomych – każdy zasypywał mnie pytaniami w kwestiach technicznych. Pomyślałam, że tego typu dobudówki są na tyle uniwersalne (mogą zastąpić balkon w bloku lub taras przy domu), że być może i Was zainspiruję do “małych remontów”. Tym bardziej, że ogrody zimowe stają się naprawdę bardzo popularne w Polsce a ja zamierzam go wybudować nietypowo jak na nasz klimat bo czysto w stylu angielsko-amerykańskim, co zresztą możecie zobaczyć na zdjęciach w grafikach. Projekt to jedno ale poszczególne etapy to drugie. Każdą zmianę utrwalam dla Was na video, które jak tylko skończy się budowa (trzymajcie kciuki za wczesną jesień) – przedstawię Wam najbardziej przejrzyście jak potrafię.

Ile kosztuje Ogród Zimowy?

Budową ogrodów zimowych zajmują się profesjonalne firmy (jest ich naprawdę sporo) jednak my jako że projekt jest nietypowy – postanowiliśmy wykonawstwo zlecić firmie budowlanej, która pracuje według naszej koncepcji. Ogród Zimowy może kosztować bardzo dużo albo stosunkowo mało. Cena wzrasta w zależności od metrażu, wybranych materiałów, okien (możemy zdecydować się na: drewniane, aluminiowe bądź plastikowe), a także czy zależy nam aby ogród stanowił integralną i całoroczną część domu, czy też jedynie coś na styl werandy. Jeśli budowlanka to dla Was nieznany rewir – najlepiej jest jednak zdecydować się na firmy, które się w tematyce ogrodów zimowych specjalizują. Z pewnością pozwoli to Wam na uniknięcie pomyłek a także zaoszczędzi nerwów.

Mam nadzieję, że cieszycie się razem ze mną! Budowa studia to tak naprawdę również Wasza zasługa! Przez lata odwiedziło mnie Was tutaj kilkaset tysięcy a świadomość, że tak licznie korzystacie z porad, tutoriali i inspiracji – sprawia, że nie mogłabym stanąć w miejscu!

 

*** Patronem wpisu jest Vivus.pl, który na swoim portalu udziela wielu życiowych porad oraz pierwszej darmowej pożyczki na maksymalnie 30 dni. Żadnych ukrytych kosztów czy zbędnych zaświadczeń. Jeżeli będziesz zadowolony z tego, jak łatwo i szybko Vivus udziela pożyczek i weźmiesz kolejną, opłaty będą zależały od kwoty i czasu, na który pożyczasz pieniądze. Szczegóły możesz sprawdzić na stronie www.vivus.pl. Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki przez internet lub telefon to 3000 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna, która jest niezwłocznie zwracana wnioskodawcy, wynosi 1 grosz lub 1 złoty. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 30 dni. Stan na 28.03.2019 r. Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 819,1% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 2000; całkowita kwota do zapłaty 2400 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 400 zł (prowizja 383,60zł, odsetki 16,40zł); umowa na 30 dni. Stan na 28.03.2019 r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.